Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Има:
1. Коалиция.
2. Подкрепа на правителство на малцинството.

Втория вариант е по-изгоден - само ползи, без отговорности. По някое време ГЕРБ пак може да купи депутатите и в партийната върхущка на Атака да си делнат парите.
В крайна сметка всички "битки" са за пари.

Странно!
За този обективен анализ получих червено от човек, когото уважавах. :(
Явно има повече религиозни фанатици във форума, отколкото съм предполагал.
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Странно!
За този обективен анализ получих червено от човек, когото уважавах. :(
Явно има повече религиозни фанатици във форума, отколкото съм предполагал.

Уважението е взаимно, но за такова нещо давам червено и на брат си! Да, фанатик съм...
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Аз пък ти давам зелено за доблестта да излезеш публично.
 
  • Like
Реакции: g0g0
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Аз пък ти давам зелено за доблестта да излезеш публично.


В интерес на истината щях да пиша, но ме домързя. Заети са ми ръцете с вилица и чаша.

Не се сърди за репа. Наистина се дразня, когато някой пише така. Така съм ги почувствал нещата, така съм направил.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Ех тези протести по тв-то като по учебник, ама що ли викат червени боклуци не се знае, а и не искам да питам :D
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

За заблуда на противника :lol:
Тия са от ВМРО, а алъна обясни кой ги храни :lol:
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

За леността заслужаваш червено.
Не се сърдя. По-горе съм писал "странно".
Анализа е обективен и възможностите са такива. А това, че рипаш като бик на корида от обективен анализ, който не ти харесва, или не вярваш в такава възможност, не мисля, че е добре. :(

:beer:
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

ЦИК, 99 % обработени протоколи.
Четири партии в Народното събрание.
Малко се разсеях, но мисля, че това чух:
98 депутата за ГЕРБ и 23 депутата за Атака.
Това прави 121 депутата.
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

ЦИК, 99 % обработени протоколи.
Четири партии в Народното събрание.
Малко се разсеях, но мисля, че това чух:
98 депутата за ГЕРБ и 23 депутата за Атака.
Това прави 121 депутата.

Това го забрави да стане.
Нещата клонят към програмно или нова 3на без ГЕРБ, който и да се качи на власт няма да може си изпълни мандата! Или това или нови избори :) 3-т положение няма
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

ЦИК, 99 % обработени протоколи.
Четири партии в Народното събрание.
Малко се разсеях, но мисля, че това чух:
98 депутата за ГЕРБ и 23 депутата за Атака.
Това прави 121 депутата.


Това го забравете. АТАКА няма с кого да се коалира в този парламент. Ситуацията е доста сложна. БСП+ДПС и евентуално принципно съгласие от атака за съставяне на правителство. При определени условия, които ще трябва да се поемат, разбира се. Дявола се хваща по един път само. Е така подкрепиха гробарите, за да не се върнат дпс-псп и им излезе да не казвам от къде. Ако пак сбъркат по същия начин ще се караме със Сидеров:)
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Нещата клонят към програмно

Какво ще рече това?
Дянков финансов министър, а Р.Овч. министър на енергетиката? И Лютви Местан на културата и образованието?
Нали парламента трябва да работи - да прави закони и да контролира правителството. А в парламента са представени само партии - няма мажоритарно избрани депутати, за да говорим за такова нещо.
Приетите закони ще са партийно оцветени, както и контрола на правителството.
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Герб са в изолация и никой няма да ги подкрепи за съставяне на кабинет
Атака няма как да влезе в коалиция заедно с ДПС, това е равно на самоубийство
Единствения вариант е програмно правителство или нови избори
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

БСП+ДПС и евентуално принципно съгласие от атака за съставяне на правителство.
....
Ако пак сбъркат по същия начин ще се караме със Сидеров:)

Значи, с БСП може? А пък с ДПС става роднина? Но с ГЕРБ не!

Би ли ми дал връзка към програмата на Атака за тези избори?

Докато си разсаждах ранното китайско зеле в градината, си размишлявах ето следните неща:
Сега е Звездния миг за Волен. Дали ще остане в историята на България като политик и родолюбец. Или ще бъде някаква статистика в протоколите на ЦИК и Народното събрание.
Ако Атака с ГЕРБ имат точно 121 депутатски места, ще може много лесно и перфектно да озаптва ГЕРБ и да ги вкарва в правия път, ако рекат да кривнат. Без неговия глас остават 120. Ако в партия Атака няма поне още един депутат, който да върви с него, независимо от съблазните, то няма смисъл от съществуването на тази партия. Освен за статистиката.
С два гласа може да събори правителство на ГЕРБ, или обща коалиция, без никакви проблеми.
Следващите избори могат да бъдат есента. Или след четири години.
 
От: От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Значи, с БСП може? А пък с ДПС става роднина? Но с ГЕРБ не!

Би ли ми дал връзка към програмата на Атака за тези избори?

Докато си разсаждах ранното китайско зеле в градината, си размишлявах ето следните неща:
Сега е Звездния миг за Волен. Дали ще остане в историята на България като политик и родолюбец. Или ще бъде някаква статистика в протоколите на ЦИК и Народното събрание.
Ако Атака с ГЕРБ имат точно 121 депутатски места, ще може много лесно и перфектно да озаптва ГЕРБ и да ги вкарва в правия път, ако рекат да кривнат. Без неговия глас остават 120. Ако в партия Атака няма поне още един депутат, който да върви с него, независимо от съблазните, то няма смисъл от съществуването на тази партия. Освен за статистиката.
С два гласа може да събори правителство на ГЕРБ, или обща коалиция, без никакви проблеми.
Следващите избори могат да бъдат есента. Или след четири години.


Да, има план. Казва се планът Сидеров, около 200 страници. Там пише сектор по-сектор какво искат да направят. Това им беше програмата за изборите. Не знам дали го има онлайн, защото е във вид на книга.

Звездния миг на Сидеров беше преди 8 години, сега е просто миг:)

П.П

Явно го има, мерси на кул за линка.
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Днес отбелязваме начало на кампанията за вторите предсрочни избори. Този път малките партии, които бяха с по около 3% няма да направят грешка и ще натаманят нещата да влязат някак си. Не знам дали сте разбрали, но избирателната активност е трагична. Въртяла се е около 50%. Отделно, около 25% от гласовете са отишли за партии, които не влизат в парламента. Това значи, че над 60% от всички избиратели не са представени в новото Народно събрание, което е прекалено много. Ако управлява коалиция, подкрепена от 51% от депутатите тя ще представлява под 20% от имащите право на глас. Това е предпоставка за нови протести, които не може да се отрече, ще бъдат напълно основателни. Няма как да има управление с толкова ниска представителност. Под санитарния минимум са нещата.
 
Re: От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Значи, с БСП може? А пък с ДПС става роднина? Но с ГЕРБ не!

Би ли ми дал връзка към програмата на Атака за тези избори?

Докато си разсаждах ранното китайско зеле в градината, си размишлявах ето следните неща:
Сега е Звездния миг за Волен. Дали ще остане в историята на България като политик и родолюбец. Или ще бъде някаква статистика в протоколите на ЦИК и Народното събрание.
Ако Атака с ГЕРБ имат точно 121 депутатски места, ще може много лесно и перфектно да озаптва ГЕРБ и да ги вкарва в правия път, ако рекат да кривнат. Без неговия глас остават 120. Ако в партия Атака няма поне още един депутат, който да върви с него, независимо от съблазните, то няма смисъл от съществуването на тази партия. Освен за статистиката.
С два гласа може да събори правителство на ГЕРБ, или обща коалиция, без никакви проблеми.
Следващите избори могат да бъдат есента. Или след четири години.

Знаеш ли какъв е проблема освен че са влезли в парламента с тотално различна риторика... проблема е че герб се гъбаркаха със всички и нрпавиха много мизерии на атака затова сега ще си патят :)

Например депутатите който откраднаха от атака (подписали деклация за пратиина придандлежност към герб)

Тогава имаше два слуха:

1. Че Бойко им е обещал да им дава кеш пара партиината субсидия щото тя вървяла с депутатите не си остава в партията с която си влязъл в парламента
2. Цветанов ги е изнудвал с незаконни СРСта

така че затова сега иска махане на имунитета му и разслеване независимо дали прави коалиция с някой или не
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Благодаря!

Нужно е само едно:
трябва властта да е в правилните ръце!
Ха де!

Не вярвам есенните избори да променят картината. По-скоро ще има повече гласове за ГЕРБ.
 
Я има я няма ако някой от герб влязат в затвора

десните сме се преброили съвсем точно в резултатите ако се разберем със сдс и евентуално вмро като едно време за коалиция ще вземем към 7% което прави 20 и няколко депутати... не знам какво ще се прави със партията на Кунвеа ама нейната риторика е по скоро ляво център нищо че има избягали от ДСБ
 
От: Последен шанс за червените - да дойдат танковете.

Явно трябва да се промени изборният закон след като според настоящия около 25% от изявили своите предпочитания за партия са останали без представител. Няма нужда да добавям около 45-50% от населението, което не е сметнало за нужно да имат народни представители. Те са си решили никой да не ги представлява в НС, докато първите са искали, но не им е признат вота заради бюрократичната идиотска 4%-това бариера. Би трябвало дори един депутат да може да влиза като представител на партия. Все пак би трябвало да сме в демокрация и в НС да влизат токлкова и такива хора, за каквито е гласувано.
Колкото и черногледо да звучи, аз очаквам гражданска война.
 

Горе