Потребителите във Predpriemach.com - негативно и позитивно поведение

Най-нормалното нещо на света е, като влезеш в дадено комюнити, да се опиташ да "разчетеш" образите в него. Да го правиш машинно обаче, и то на база идиотски зададени параметри, е неефективно. Машината не може да измести напълно човека. Напъваш мозъка си погрешно. Вместо да създаваш алгоритми, използвай умствения си капацитет, за да анализираш сам кой има тежест във форума, кой е полезен, и кой не. Хората, използвали някакви квалификации като "идиот", "тъпанар" и "да еба" в голямата си част са едни от най-успешните онлайн предприемачи и едни от най-полезните за форума.

Чети темите и анализирай! Докато оставяш преценката на машина, ще получаваш и машинни резултати, тоест недоклатени такива. Не изключвай човешкия фактор, когато се касае за човеци.

Ще те разочаровам, машината измести човека на толкова много позиции, че едва ли ще го приемеш за нещо позитивно с това ограничено мислене. Добре, че написа "напълно", та да не е толкова недоклатено мнението ти :)

Дали са идиотски параметрите - за теб може би да, щото резултата не те кефи и търсиш някъде да насочиш вината - дали ще съм аз, дали ще са параметрите дали ще е самата машина (която прави това което и бива казано), е все едно. Достоверността на анализа също е субективна и никой не е казал, че тоя анализ цели конкретен рейтинг. Това са два списъка с хора казали най-често гореизброените думи, което показва класация може би интересна за доста хора тук, макар, че първоначалната идея беше анализа да си е за мен и евентуално за собствениците на форума.

Та какво става с човека с ваучера? :)
 
Достоверността на анализа също е субективна и никой не е казал, че тоя анализ цели конкретен рейтинг.

Дано поне ти знаеш каква е целта на тоя смешен анал - из, щото всички сме в недоумение. Ако и ти се чудиш - питай бота. Очевидно си му делегирал всички мозъчни функции. ;)

@Blinky, няма да е лошо да изместиш тоя интересен дебат в отделна тема. Така хем няма да пълним темата с плява, хем ще си продължим обсъждането. Интересно е.
 
И какво, ако напиша "трябва да си идиот, за да минеш на червено", то директно влизам в тоя 'лош' списък?! :D
Думичката 'дебат' вкарва ли ме отново в него?
 
Премахнал съм цитати и линкове :)

Това е прост анализ, базов на 1во ниво, тъй като няма речници за семантични анализи на български е трудно, на английски става доста лесно. Използвам nltk, и там има даже и руски готов речник мисля, но за български няма.

Премахнал съм и пунктуация и подобни. А и съм скрейпнал сигурно само 1/3 от форума ако съдя по статистиките на началната страница. Може да се подходи и по различен начин и да се скрейпнат профилите, тъй като има някакъв рейтинг вече от самата система на форума.

Syntaxnet мисля, че имаше модел на български обучен. Може да пробваш, ама е майлко по-труден сетъпа.

@Blinky изкарай го това в нова тeма :)
 
Тъкмо мислех да го напсувам nandi, но katsarov ще ме ''ранкне'' в списъка за негативно поведение:)
 
Тя нанди си е права донякъде, смисъл от анализа пълноценен няма, "каруцари" колкото искаш тук :) само дето не схващам нейната логика, като са старши тук или са гоУеми предприемачи, тва защо го ползва като за "извинение" за "каруцарското" поведение на доста...

Както и да е, продължавам да си скрейпвам и да си правя анализи, за лично моя цел. Който се интересува да ми пише :)
 
Започвам с негативното, дори на @Blinky съм писала, по повод обиди, на @Ina Ivanova в моя тема като че ли от завист, като просто и казах че съм уведомила администратор, модератор и т.н. В последствие тя стана @Janett Ivanova. Недопустимо поведение, за мен самата, та чак казва на другите каква съм била аз.
 
Започвам с негативното, дори на @Blinky съм писала, по повод обиди, на @Ina Ivanova в моя тема като че ли от завист, като просто и казах че съм уведомила администратор, модератор и т.н. В последствие тя стана @Janett Ivanova. Недопустимо поведение, за мен самата, та чак казва на другите каква съм била аз.
Добре сте информирали оторизираните органи, как смеят жанет и ина иванови да ви хулят в публичното пространство.
 
Тя нанди си е права донякъде, смисъл от анализа пълноценен няма, "каруцари" колкото искаш тук :) само дето не схващам нейната логика, като са старши тук или са гоУеми предприемачи, тва защо го ползва като за "извинение" за "каруцарското" поведение на доста...

Както и да е, продължавам да си скрейпвам и да си правя анализи, за лично моя цел. Който се интересува да ми пише :)

Каруцари, утайка (пише се с У, бай дъ уей) - що за квалификации по адрес на хора, за които не знаеш абсолютно нищо?

Анализите ти са просто смешни, затова ми е чудно как на база думи, извадени от контекста можеш да даваш оценки за потребителите? Нещо повече, арогантността ти стига до там, че чак предлагаш на Блинки ефективен метод за отсяване на утайката:

помага да се отсеят/филтрират някои отайки

Системата ти е смешка! На база заложените параметри, хора като FOZZY, Беджев, Вискяр са утайка. Мен ме няма в черния списък, но пък в белия присъствам. Казала съм "мерси" 14 пъти, което ме прави супер полезен потребител - СМЕХ!

Знаеш ли, дразнят ме не тъпите ти квалификации (ти си никой още тук), а мързелът ти.

Няма как да прецениш даден човек и неговата полза за дадено комюнити по изразните му средства, и то чрез бот. Речта има милиони нюанси, които могат да се уловят само при жив контакт, а ти си тръгнал да елиминираш психолозите машинно, на база беден набор от думи.

Последно - един човек може да те псува половин час и да ти помогне повече от любезно парвеню, което няма нито идея, нито желание да ти бъде от полза.
 
Последно редактирано:
Мен ме дразнят обидите. И всякакви негативни коментари , който някой ни пишат. Има някой, който на определена тема са големи всезнайковци, точно като тази която съм посочила по горе. Други не искам да споменавам, иначе имам за кого да се оплаквам.
 
Мен ме дразнят обидите. И всякакви негативни коментари , който някой ни пишат. Има някой, който на определена тема са големи всезнайковци, точно като тази която съм посочила по горе. Други не искам да споменавам, иначе имам за кого да се оплаквам.

Мен пък адски ме дразнят хора, които не знаят къде се пише "й" и къде "и". Александра, по-продуктивно ще бъде да се ограмотите, след като се опитвате да извършвате тук услуги, свързани пряко със словото.

p.s. аз съм третият профил на Ина и Жанет. ;)
 
Радвам се, че те дразня :)
Това дразнение не е силно и не носи нужната наслада нито на обекта, нито на субекта. Не се радвай много, щото представянето ти пак е посредствено. ;)
 
Ad hominem, жива и здрава да си нанди :) Кефиш ме с тия забележки за буквите, щИ звънна!

Скрейпването продължава...
 
До нищо не водят негативизмите и обидите, хора всякакви.

Опитайте се да видите репликите като градивна критика. Грешите, и то грубо, затова е важно да се замислите как да се усъвършенствате. С мрънкане не става. :)
 
Включвам се единствено и само поради факта, че госпожица Христова започва да прекрачва границите с обидите и квалификациите. Искам да уточня само, че аз и @Jeannette Ivanova не сме един и същ човек и дългогодишните потребители в сайта са напълно наясно с този факт, понеже са използвали и нейните и моите услуги, но явно за госпожица Христова един прост рисърч е непосилен.
Та, отклоних се. Всеки, който желае да прочете за моите "обиди" или както там ги усеща въпросната, може да влезе в темата и да изгуби 5 минути от живота си.
Но, това което искам да покажа, въпреки че си казах, че няма да се занимавам с тези глупости, е едно невероятно неграмотно съобщение от госпожица Христова към мен, прилагам скрийншот:
Можете сами да си правите изводи вече.
Хубава вечер на всички съфорумци и се надявам да не ви се губи повече ценното време.
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_20191003-194737_Chrome.jpg
    Screenshot_20191003-194737_Chrome.jpg
    549.5 KB · Преглеждания: 40

Горе