Почивка на море в България преди 50 години 1963

От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Пари правят и Турция (ефтинджос + древногръцка история + Ориент+ традиционна храна + добро обслужване), Пари правят и Македония (Българска + гръцка история + добра реклама) .. само в България туризма сега е по - зле от 63 година. Искам най - отговорно да заявя, че пияните тинейджъри не могат да дадат добър облик на туризма ни в дългосрочен план.. освен, че са неплатежоспособни... създават лош имидж ... на курорти ни като цяло.. не само на Съни бийч.., а на цялото Черноморие.. имаме си хубава поговорка "Едно лайно може да развали цяла каца с мед" ... Имаме страхотна брегова ивица.. и много приятен климат... нямаме маркетинг и политика ... както написах по - горе...
 
От: Re: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Две след Делфинариума, иначе правилно си чул - колко коли по стотици бонове(лабота, ферарита, поршета и т.н) спират и мацки от кориците, но успоредно с това си спират и нормални коли и мацките пак същите - те тука всички от краси по красиви :D
Другият път да не пропуснеш да отидеш няма сбъркаш :) ей тук отсядаш като печен уеб предприемач - http://www.graffithotel.com/ (това е другата перла в групата, заедно с рапонгито. Това заведение спечели световен дизайн за бар/кафене) и си ти :D После да разкваш
Морски, ти да не си от онея трибуквените че такава реклама им направи на половината заведения :D
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Какво общо има качество със собственост?
Тук си говорим, че видиш ли сега било гадно а преди 50 години било истината :D
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Какво общо има качество със собственост?
Тук си говорим, че видиш ли сега било гадно а преди 50 години било истината :D

Може би трябва да застроят и Мусала?

"Бързи и яростни" може да е красив, но не е реалния живот.
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

На какъв език е клипа?
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Може би трябва да застроят и Мусала?

"Бързи и яростни" може да е красив, но не е реалния живот.

Нещо не вдянах?
 
Re: От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Какво общо има качество със собственост?
Тук си говорим, че видиш ли сега било гадно а преди 50 години било истината :D

блеки аз попаднах на видеото случайно и реших да го покажа понеже такива неща от онова време

Иначе темата се извъртя малко ама не че е гадно сега а че просто местата на който взимат по 400 лева на човек на вечер за обикновена двойна стая 4 звезди без олл инклузив изглеждат по близо до това което е било преди 50 години на до това което е сега...
 
Re: От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

На какъв език е клипа?

мися че видях чешкото знаме на опашката на самолета в началото така че е рекламно видео от тогавашна чехословакия,,,
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Много пасивен Вискяр в темата...окавах минимум характеристика колко са зле днешната младеш, а той кротко си врътна просто своята гледна точка за онова време... Много скучно, чак на човек да му се отще да тролва.....
 
От: Re: От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

блеки аз попаднах на видеото случайно и реших да го покажа понеже такива неща от онова време

Иначе темата се извъртя малко ама не че е гадно сега а че просто местата на който взимат по 400 лева на човек на вечер за обикновена двойна стая 4 звезди без олл инклузив изглеждат по близо до това което е било преди 50 години на до това което е сега...
Ами може и така да е то като начукаш една голяма инфлация за последните години и може се приближим, но пак 400 кинта за вечер нещо мега си е ебавка има къде къде по добри цени и качество, а то всеки си решава де да ходи де. Макар, че тези цени са си с други цели и не за туристи, а за пранета на пари :) така че не се възмущавай много
 
аз дадох римерна цена от по ниските от случаен хотел на сеишелите от букинг ком :) като избрах от по евтините :)

а за тях се запалих от клипчето което въртят между предаванията по българия от еър
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Иначе темата се извъртя малко ама не че е гадно сега а че просто местата на който взимат по 400 лева на човек на вечер за обикновена двойна стая 4 звезди без олл инклузив изглеждат по близо до това което е било преди 50 години на до това което е сега...

Таргетиране на клиентелата. Нормално за всеки бизнес.
За хората, които искат да се алкохолизират, куфеейки, или да куфеят, алкохолизирайки се, нативност не е нужна, както и пространство.
Това, което споменаваш, е обратното на горното.

Много пасивен Вискяр в темата...окавах минимум характеристика колко са зле днешната младеш, а той кротко си врътна просто своята гледна точка за онова време... Много скучно, чак на човек да му се отще да тролва.....
Младешта е същата, както преди сто години - секс, наркотици и рокендрол. :p Това, че знаят да цъкнат копчето, дето отваря света, с нищо не ги променя.
Да тролнеш, когато манджата е сготвена и поднесена, го може всеки шестокласник. :rolleyes:
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Нещо не вдянах?

84_full.jpg


Това е красиво, но смяташ ли, че всички мечтаят за такова нагъчкано летуване?
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

На какъв език е клипа?

Аз видях, че на опашката на самолета имаше чешко знаме - ама говора въобще не беше чешки. По-скоро ми звучеше нещо унгарско. Пак казвам - не съм специалист и разбирач :)
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Отидете на Албена - 100 пъти по-добре е от Слънчев бряг, а и сега като минавам през плажната Алея тук във Варна - като ги гледам едни унили хора, пречукани от живота със плам и носталгия в очите, ми става много жал. Айде по сериозно бе в момента е много по-готино от тогава бъкано със всякакви забавления, това че Слънчев бряг го осраха и всички го асоциират с алкохолен туризъм си е грешка на управата на комплекса. Затова и казвам северното черноморие е много по-добре от южното - а Албена номер едно, а и друго Варненеските плажове от центъра към Евксиноград са си супер, но няма как го знаете докато не дойдете :)
Напълно подкрепям, всяка година съм там. Това е единствения по-голям курорт в България, в който не се строят по 20 хотела годишно. Всъщност цялото курортно селище е собственост на Албена АД и други не могат да строят до колкото знам, съответно за последните 5 години май има 1-2 нови хотела само.. красиви градини, няма гъчканици, разумно количество хотели, чист пясък и тн. И си има дискотеки, не е като да няма, да не кажете, че няма парти :) Но разликата със Слънчев Бряг е фрапираща.
Всъщност за хората, които помнят - едва ли може да откриете много разлики спрямо курорта преди 25 години. Една от най-високите сгради в България - Хотел Добруджа извисяващ се на 100 метра, изключителна сграда, построена през 83-та.

Та това наистина е място, което се доближава доста до това каквото е било преди доста години, на повечето други места масово се строи, въпреки кризите последните години.
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Абсурдна игра с цените се вихри по морето

Напрежение и лоша реклама за страната ни правят високите цени, които концесионерите определят за шезлонг и чадър по плажовете. 30 лева за тръстиков чадър с два шезлонга достигна цената в Созопол, а обявеният за най-скъп курорт - Слънчев бряг отстъпва в цената, пише в. "Преса".
Българинът шокиран от високите цени се лута по плажовете, за да намери място, където да постели кърпата си и да трупа тен, а руснаците плащат по 60 лв. за спалня с балдахин на плажа.
Цените край Созопол удариха в земята най-големият ни туристически комплекс - Слънчев бряг. Рекордът по скъпотия държи една от най-атрактивните ивици на 4 км от Созопол - плажът на бившия къмпинг "Веселие". Там бе закована цена от 30 лева за тръстиков чадър с два шезлонга. Същият пакет струва 9 лева в къмпинг "Нестинарка" до Царево. Въпреки убийствените цени ВИП зоната край Созопол се пръска по шевовете. Свободни места няма, а навсякъде се случва руска реч. Братушките са съгласни да платят и по 60 лева на ден, настанени в спалня с балдахин на плажа и само на метри от белите дюни.
Подплашен от скъпотията нашенецът търси къде да скътае някъде колата си, за да спести 5 лева за паркинг. След това обикаля надлъж и нашир, за да намери по-евтино, за да трупа тен. За сравнение - дори в соченото за едно от най-скъпите места за летуване по нашето море село Лозенец, както бургазлии на шега се прекръстили "Луксозенец" сянката излиза по-евтино. Там чадър и два шезлонга на плажа струват 15 лева.
Пред хотелите край ивицата в Слънчев бряг сянката на плажа е предлага на промоция - с предварителна резервация по 9,99 лева за чадър с два шезлонга. В момента обаче повечето от летовниците трупат загар безплатно край басейните в хотелите.
"Сваляме цените през следващото лято, само така ще може да върнем туристите на плажа. Тази абсурдна игра с цените, която се вихри по морето, създава напрежение и е лоша реклама за страната ни", каза концесионерът на Северния плаж в Слънчев бряг Владимир Кисьов.
Така през лято 2014 се очаква наемането на чадър и шезлонг в курорта да струва поне с един лев на курортистите.

Созопол удари по скъпотия Слънчев бряг
 
От: Re: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Много хубаво видео!
това беше фински език ;)
(поправете ме ако греша)

Не грешиш, финландски е :)

То затова на повечето от тук пишещите им заприлича на унгарски - една и съща езикова група са.


BTW, Гугъл го разпознава като испански в субтитрите :D

-------------------
Пускам извадка от всички угро-фински езици за сравнение:

унгарски egy kettő három négy öt hat hét nyolc kilenc tíz
мансийски аква китыг хурум нила ат хот сат нёллов онтэллов лов
хантийски ит катын хутым няты вет хут тапыт нювты йиряӈ яӈ
марийски ик кок кум ныл вич куд шым кандаш индеш лу
ерзя вейке кавто колмо ниле вете кото сисем кавксо вейксэ кемень
коми ӧти(к) кык куим нёль вит квайт сизим кӧкъямыс ӧкмыс дас
удмуртски одӥг кык куинь ньыль вить куать сизьым тямыс укмыс дас
фински yksi kaksi kolme neljä viisi kuusi seitsemän kahdeksan yhdeksän kymmenen
карелски yksi kakši kolmi nellä viisi kuuši šeiččemen kahekšan yhekšän kymmenen
естонски üks kaks kolm neli viis kuus seitse kaheksa üheksa kümme
килдин-саамски э̄ххт кӯһт ко̄ллм не̄лльй выдт кудт кыджемь ка̄ххц аххц лоагк
северно-саамски okta guokte golbma njeallje vihtta guhtta čieža gávcci ovcci logi
 
Последно редактирано:
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Аз като казах да правите разлика северно южно бях сериозен :) Иначе Дружба си е много хубаво, там минаха доста от годините ми другите на централният ни плаж - златни и албената.

Ето и малко снимки на най-доброто заведение на плажа ни във Варна:

84_full.jpg

La Playa не е ли по готино? Миналата година бях там и останах с много добро впечатление.
Музиката беше на ниво а до нас бяха някаква метъл група която се опитваха да надсвирят техното безуспешно :lol:
 

Горе