Почивка на море в България преди 50 години 1963

От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

И нито едно изречение за евтин алкохол... Политика в секторите Туризъм и Спорт имаше в България... Няма да пиша повече, че темата ще се напълни с политически анализатори.. и доказателства за Куциян, Скравена, Ловеч и Белене.. (което няма нищо общо)
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Сега coolice ще го обвинят в ретрограден комунизъм... :lol:
 
Re: От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Сега coolice ще го обвинят в ретрограден комунизъм... :lol:
Ахахах, доста е десен, за да го направи народа. :) Иначе доста соц настроение носи клипа. Има някакъв чар, определено. :)
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Сега coolice ще го обвинят в ретрограден комунизъм... :lol:

Аз затова си спрях мисълта на средата... Всяка носталгия по миналото е : "вредна комунистическа пропаганда" - АНАТЕМА! Според един мой приятел : "Дъртите си спомнят, с носталгия времената, когато са били млади и помнят само хубавите неща"..., в което може би има доза истина.. но аз съм противник на крайностите... и идеологизирането, или пълното отричане на даден факт, строй ... финансова система, или каквото и да било..
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Отидете на Албена - 100 пъти по-добре е от Слънчев бряг, а и сега като минавам през плажната Алея тук във Варна - като ги гледам едни унили хора, пречукани от живота със плам и носталгия в очите, ми става много жал. Айде по сериозно бе в момента е много по-готино от тогава бъкано със всякакви забавления, това че Слънчев бряг го осраха и всички го асоциират с алкохолен туризъм си е грешка на управата на комплекса. Затова и казвам северното черноморие е много по-добре от южното - а Албена номер едно, а и друго Варненеските плажове от центъра към Евксиноград са си супер, но няма как го знаете докато не дойдете :)
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Айде по сериозно бе в момента е много по-готино.
Има курорти дето са много по - готини. 6 години подред ходих на "Дружба", или Константин и Елена както му викат сега... като изключим, че не се чува българска реч... ми допада... А "Бодрум" и "Какао" са върха на кифладжийската и чалгаджийско - олигархо-милиционеро - мутренска простотия.. или така нареченото от мен накратко - Селяк /селянка/ се прави на сноб/ снобарка ... а мажат лютеница по квартирите иначе...
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Има курорти дето са много по - готини. 6 години подред ходих на "Дружба", или Константин и Елена както му викат сега... като изключим, че не се чува българска реч... ми допада... А "Бодрум" и "Какао" са върха на кифладжийската и чалгаджийско - олигархо-милиционеро - мутренска простотия.. или така нареченото от мен накратко - Селяк /селянка/ се прави на сноб/ снобарка ... а мажат лютеница по квартирите иначе...

Аз като казах да правите разлика северно южно бях сериозен :) Иначе Дружба си е много хубаво, там минаха доста от годините ми другите на централният ни плаж - златни и албената.

Ето и малко снимки на най-доброто заведение на плажа ни във Варна:

84_full.jpg


020508126.jpg

1175756_560044750724038_1925388655_n.jpg

32279329.jpg


Чудно ми е да се направи една анкета и се пита, преди 50 години ли искат да сте били плажуващ или днес където има нон стоп партите, веселие и т.н :)
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Винаги като си спомнят за миналото, хората се сещат само за хубавите неща. След време ще мислите за сегашното време, че е било по-добро. Всъщност всяко време си има и предимствата и недостатъците, всеки сам избира как да се чувства и как да живее.

Аз иначе съм от около 2-3 месеца във Варна и ходя на "Слънчев ден". Няма много хора и е добър плажа, на варненския не съм ходил, защото ми казаха че бил доста зле.
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Винаги като си спомнят за миналото, хората се сещат само за хубавите неща. След време ще мислите за сегашното време, че е било по-добро. Всъщност всяко време си има и предимствата и недостатъците, всеки сам избира как да се чувства и как да живее.

Аз иначе съм от около 2-3 месеца във Варна и ходя на "Слънчев ден". Няма много хора и е добър плажа, на варненския не съм ходил, защото ми казаха че бил доста зле.

Отиди на Рапонги - в съшност снимките дето ги пуснах са от там. Иначе слънчев ден е класика :)
 
Re: От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Отиди на Рапонги - в съшност снимките дето ги пуснах са от там. Иначе слънчев ден е класика :)
Тези снимки от Рапонги ли са? Много е хубаво, наистина. :) Как съм го пропуснал това местенце. :)
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Има курорти дето са много по - готини. 6 години подред ходих на "Дружба", или Константин и Елена както му викат сега... като изключим, че не се чува българска реч... ми допада... А "Бодрум" и "Какао" са върха на кифладжийската и чалгаджийско - олигархо-милиционеро - мутренска простотия.. или така нареченото от мен накратко - Селяк /селянка/ се прави на сноб/ снобарка ... а мажат лютеница по квартирите иначе...

Верно е. Класиката в жанра е: очила за 500 леа, телефон за 1000 и "дай да удариме едно шише в квартирата, подплатено с 2-3 филии, че по Слънчев бряг е леш по заведенията" :)
 
От: Re: От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Тези снимки от Рапонги ли са? Много е хубаво, наистина. :) Как съм го пропуснал това местенце. :)

Да Blinky точно там. Заведението е на около 1 км от централният плаж посока на север :)

На много заведения съм ходил, но това заведение е може би едно от най-квантитетите в БГ - храна, питиета, атмосфера, обслужване(особено в ресторанта) и т.н.

Ето ти видео да видиш - отвън и от вътре, като вътре си е супер:

[video=youtube;evkzH_ytRE4]http://www.youtube.com/watch?v=evkzH_ytRE4[/video]

Готино е, че до 2 години голяма част от плажната ни ивица във Варна ще бъде много променена - нов цялостен комплекс ще има с различни сгради с различни функционалности и характер :)
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Чудно ми е да се направи една анкета и се пита, преди 50 години ли искат да сте били плажуващ или днес където има нон стоп партите, веселие и т.н :)

Твърде малко хора от членовете на форума биха могли да гласуват в такава анкета.

И защо смяташ, че веселие има само на "парти", а на "купон" няма. Да не ползвам и по-стари определения! ;)
Един огън вечерта, където ти скимне на чистия плаж, с наловена риба или миди от чистото море, с накупен за без пари алкохол от крайплажната бакалия, плюс китара, акорден или гайда, успешно прави веселие без ограничение големината на компанията, в която половината не се познават.

Или ще кажеш, че такова веселие не спомага бизнеса? 8)
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

да не говорим за тогавашното Южно с купонясване с шофьор на Балкантурист и две чехкини за фон на пейзажа на Аркутино :) Спокойствие, удоволствие , няма жива душа на хоризонта... да не броим тогавашните Арапя, Лозенец, Синеморец, Ропотамо и т.н. Макар че за всеки влак си има пътници. Минах това лято през Царево и щях да повърна. А преди десетина години си ми харесваше.
 
От: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Вискяте, Глупости и това го включвах, просто не съм ти го сегментирал :D

В момента за единственото 50+ годишните могат страдат, е че има повече хора и няма много закътани местенца - макар че ги има :)
 
От: Re: Почивка на море в България преди 50 години 1963

Чувам съм истории за Рапонги. Че там само лъскави коли и дупенца с малко ...ца, но може и да не са прави. Сещам се, това е след (или май беше преди) пряката за Делфинариума. :)

Две след Делфинариума, иначе правилно си чул - колко коли по стотици бонове(лабота, ферарита, поршета и т.н) спират и мацки от кориците, но успоредно с това си спират и нормални коли и мацките пак същите - те тука всички от краси по красиви :D
Другият път да не пропуснеш да отидеш няма сбъркаш :) ей тук отсядаш като печен уеб предприемач - http://www.graffithotel.com/ (това е другата перла в групата, заедно с рапонгито. Това заведение спечели световен дизайн за бар/кафене) и си ти :D После да разкваш
 
че не е лошо не е лошо ама големите пари от туризъм ги правят сеишелите 400 лева на човек за двойна стая със закуска 4 звезди а плажа не е препълнен... пак има стоителсво ама зеленината доминира... а те до 80 та година са нямали никакъв туризъм

13637892.jpg


13695479.jpg


www.booking.com/9d712cc012d91d
 

Горе