Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Това с ИСТИНСКОТО сравнение на предиствата, а не на цените, вземи моля те на някой ламер да обясняваш, не на мен. За инфлацията и по-рано ти споменах - в развиващите се икономики трябва да има инфлация. Трябва ли да те засрамвам, да то го обясня в детайли - как действа инфлацията на покупателната способност и на кредитната система (предимно) а за да има положително функционираща кредитна система, трябва да има и търсене на кредити. А в момента знаеш ли защо няма търсене на кредити, я сам си отговори, нали си пресна читанка?! Я кажи кога се търсят кредити, в условия на инфлация или на дефлация? И също кога се ПРИБИРАТ кредитите :D
Само ви учат глупости и после що сме на тоя хал...
За 14г викаш бг се е развила по-добре от венецуела?? В какво отношение? Икономическо ли, социално ли какво имаш предвид?
Ти замисли ли се кой ги прави тия индески?
хех кво стадо сте, не е истина
Къде четеш в нета, я кажи :)
Жалка работа си - има си световни институции добре е да се запознаеш с техните статитситки. За да си сигурен има има и национални такива статистики.

Ще е добре да се върнеш прочетеш за сравнителните предимства при създаването на две стоки и чак тогава можеш сравняваш две страни, не можеш сравняваш на базата на цените!
Брей 26% викаш добра инфлация за 2011 и 20% за 2012 :D Сигурно с по толкова им расте и БВП :D Те направо латински тигър бе :)

Не не ми обеснявай моля те, че хептен ще си проличи колко знаеш!
Инфлацията не води до повишаване на жизнения стандарт, това го води производството и високата норма на производителност! Търснето и предлагането на кредити не зависи от предлната норма на инфлация, а от комепенсацията на парите демек лихвата. Моля те сериозно или се върни чети кво са те учили или недей ми пиши се излагаш!

Е виж ако ББ манипулира и там статистиките на IMF, World Bank и прочите, то тогава ти се извинявам, всичко на писано от мен ще е ирелевантно!
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Жалка работа си - има си световни институции добре е да се запознаеш с техните статитситки. За да си сигурен има има и национални такива статистики.

Ще е добре да се върнеш прочетеш за сравнителните предимства при създаването на две стоки и чак тогава можеш сравняваш две страни, не можеш сравняваш на базата на цените!
Брей 26% викаш добра инфлация :D

Не не ми обеснявай моля те, че хептен ще си проличи колко знаеш!
Инфлацията не води до повишаване на жизнения стандарт, това го води производството и високата норма на производителност! Търснето и предлагането на кредити не зависи от предлната норма на инфлация. Моля те сериозно или се върни чети кво са те учили или недей ми пиши се излагаш!

Откровени глупости!
Чети си ти статистиките, те за това ги има, да четат зомбита и на база на тях да правят изводи по форумите.
За сравнителните предимства на две стоки е същият уй като не можеш да си позволиш нито едната...що ли ти чета глупостите хаха
Търсенето и предлагането на кредити зависи от инфлацията и то УЖАСНО много зависи. Буквално се усра тука.
Продължавай да четеш... като вкараш буквите от читанката на поредният изкуфел икономист в практика, ела пак ме викни да ти чета фантасмагориите
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Същото дрънкало си като Дянков :D

Амън от читанки!
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Утре ще ти видя новите дерзания, че са ми дойде бирата в повече и замиргам :)
Ти слагай макроикономиката под възглавницата...и гледай да не я сложиш наобранто, белким не хванеш дефласионни сънища :D
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Нали ти казах да не пишеш, че показваш колко струваш :) Кви глупости си писал не виждаш ли?!
Дал съм ти линкове, за предимства в производства не това квото си мислиш това са оснвоните на икономикса явно толкова си ясен.
Я дай инфо как инфлацията дърпа кредитното търсене, простено ти е ако не намериш. Кредитната експанзия води до инфлация, не инфлация до кредтина експанзия :)

Оставям те си живееш в измислените светове в който вирееш, можеш спокойно да провериш БГ и Венецуела пиши си ги в гошо и виж като ти излезе уикипедия търси за различните индкеси после влез и по обстойно чети за всеки по отделно и гледай за различните институции какво са извадили като индекс. Ако това не можеш го направиш и ако пак не видиш какво ти говоря, не знам кой е дрънкалото.

Само искам те питам като четеш тук http://online.wsj.com/article/SB10001424127887324081704578236062316584222.html цифрите за инфлация, ми се ще те питам 20%+ официална инфлация добре ли е за теб?
The latest central bank data showed Venezuela's consumer prices jumped 3.5% in December from the preceding month, driven by a rise in the prices of foods and nonalcoholic drinks. December's reading marked the biggest jump in prices since April 2010, and brought annual inflation for 2012 to 20.1%

The government has been able to tame somewhat the rise in prices over the past year—in 2011 inflation came in at 27.6%—but much of that is the result of a series of expanded price controls on a range of goods. In the past companies like Empresas Polar, Venezuela's largest food packager and distributor, has said that price caps don't allow them to cover import and distribution costs.

Надявам се да виждаш какви небивалици си писал, до сега защитавайки ефтиния им бензин.
И за последно, че те оставям ако имаш 20+% официална инфлация, неофициалната сигурно е над 30+ и като имаш икономически ръст от 5% за една година, та въпроса ми е с колко процента хората са реално по зле от предишната година?!

Authorities on Thursday released preliminary estimates showing the country's economy grew 5.5 percent in 2012, with the construction sector among the fastest-growing thanks to a state homebuilding program.

Read more: http://www.businessinsider.com/2d0509dd5b258f3afde431689d2826b8#ixzz2MnorcOpV
Оставям те да дерзаеш. Ако имаш проблем с данните оплачи се на бизнес инсайдер и уолстрийт джърнал, че дават небивали данни :)

Не ми отговаряй, темата се изчерпа от смисъл за мен.
Със здраве!
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Същото дрънкало си като Дянков :D

Амън от читанки!

А ти кво ? Разчиташ на огромния си практически опит във финансовите среди и големия успех в частния бизнес ли ?


Направо се чудя как може да има хора "предприемачи" във форум за предприемачи, които отричат тотално предприемачеството, като пропагандират планова икономика и архаични системи доказали неефективността си стотици пъти.
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Бе я у лево. Кога съм пропагандирал планова икономика бе ламзи..и съм отричал предприемачеството ахахаха Лешпер, бягай да лягаш :D

Блеки, една голяма двойка за "Кредитната експанзия води до инфлация" Нямаш и грам идея от икономика бате, то с течете на тухли, написани от философи файда нема. Пример ти е дянков дрънкалото, 1/1 като тебе. Много дрънкане и накрая срив.
Като спреш с етапа учене, който при тебе е вечен май, и завъртиш малко бизнеш, позагубиш и посшечелиш, изобщо натрупаш свой собствен опит, не да ми правих детски разсъждения по кника, тогава може да дускутирам с теб каквото и да е. Сега срещу себе си виждам просто поредната надъхана ученичка - нищо повече
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Виждам колко си наясно, моля те спри се излагаш.
Кредитната експанзия винаги тръгва от увеличение на паричната маса, демек печатниците влизат в действие. Другия начин, който не е приложим сега за кредитната експанзия да има свръх предлагане на спестявания, който водят до спад на лихвите и при преструткуряване на системите грешки, и наличието на силна банкова конкуренция имаш основата на кредтината експанзия. Никъде няма инфлация да води до кредитна експанзия. Говори си какво искаш, не ми пречеш виждам как си си купил дипломата :D Я ми обесни като ти скочи инфлация, и ти скочи номиналната лихва аджеба колко това е стимилиране за заемане на нови кредити?! Когато лихвите скачат това е именно следствие от инфлацията, това са последните етапи на буума, а след това се виждат последиците в процента на просрочки и престкурурани кредити, високите лихвите водят само до едно и също като последици, а това е следстиве на инфлацията.
И щото знам, че пак нищо няма проумееш, то си личи и колко си чел ето ти линкове:

Credit expansion is the policy where the central bank produces additional money in order to purchase debt from the government or from entrepreneurs, such as banks. In a system where gold is used as money there exist strict limits for money producers when it comes to credit expansion, due to the natural scarcity of the precious metal. In a fiat money system there are no natural limits on the amount of additional money produced. As a result, the interest rate for additional credit transactions drops.

The Credit Boom

Since no additional capital has been created via real savings, prices for factors of production used for the longer term will rise. The stock market, it being the main market for factors of production, will see a price increase, primarily in those stocks for businesses whose projects yield a later output. In particular, a lot of businesses incorporate, that are currently not producing anything, nor plan to produce immediately, but are rather aiming to turn out goods a few years down the road, after spending time on roundabout research and production processes. As a tendency, the labor force of society becomes employed in roundabout, long-term projects.
http://www.economicsjunkie.com/credit-expansion-policy/

The treasury borrows from the bank, and the bank provides the funds needed by issuing additional banknotes or crediting the government on a deposit account. Legally the bank becomes the treasury's creditor. In fact the whole transaction amounts to fiat-money inflation.
http://mises.org/daily/4312

Чети тук и не се излагай повече:
http://mises.org/books/Theory_Money_Credit/Contents.aspx

Смешен си с доводите и нападките към мен, казал съм ти мойте бизнеси и активи не ги мисли, мисли за себе си! Фалирал съм и съм почвал от нулата с безценен опит зад гърба си за новите ми бизнеси.

Виждам колко ги разбираш общи приказки, както и да е :) Дал съм ти линкове на всички индекси и инфо за всичко икон. ти като добър БСП-ар викаш коя партия ми го дал, не се ли усщаш колко е налудничев довода ти?!?!Не ти ли иде на акъла че индекс на човешкото развитие, Gini индексите са над национални организации, който го смятам - имаш изведена форумула за всеки един от тях така че и лично можеш го сметнеш. До сега нищо обкетивно не си писал освен некви смехотворни. Мислех те за свободни пазари, но ми се затвърдиха левите ти убеждения.

А и честно казано всеки с малко икономическа мисъл може да види какви глупости пишеш. Нямам време повече ти пиша за плановите и левите ти въжделения, колко са "успешни", докато борсата ни дава чудесни възможности в момента.
 
Последно редактирано:
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

БСП-ар друг път!! Вие тука не сте у ред, кат няма кво да кажете и веднага нещо да наклепате, детска ви работа :)
Аз от теб освен свободни преписи/съчинения от гугал и некоя друга прахлясала тухла дет става само за подпалки, не съм видял. Бизнеси, фалити... по-скро само на теория
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Като гледам как ПО ЦЯЛ ден пишеш километрични глупости по форума, си се смачкал от бизнеси и фалити, падания, ставания, изобщо се счупваш....ДА ПИШЕШ :D
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Бе я у лево. Кога съм пропагандирал планова икономика бе ламзи..и съм отричал предприемачеството ахахаха Лешпер, бягай да лягаш :D

Блеки, една голяма двойка за "Кредитната експанзия води до инфлация" Нямаш и грам идея от икономика бате, то с течете на тухли, написани от философи файда нема. Пример ти е дянков дрънкалото, 1/1 като тебе. Много дрънкане и накрая срив.
Като спреш с етапа учене, който при тебе е вечен май, и завъртиш малко бизнеш, позагубиш и посшечелиш, изобщо натрупаш свой собствен опит, не да ми правих детски разсъждения по кника, тогава може да дускутирам с теб каквото и да е. Сега срещу себе си виждам просто поредната надъхана ученичка - нищо повече



Оооо големия защитник на комунизма във Венецуела и режима на Чавес ми бил големия предприемач. Ебати и смешката.

И ти като дрънкаш какъв опит имаш толкова ? Дай да ти видим големия бизнес.
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Тупане, колега не аз почнах първи с нападката партии, не аз казах че всичко това е глупост а това са обективни индиактори, не аз защитавам лявото, както и не аз ти говоря глупост. Имам време, защото основно се занимвам с инвестиции, а и бизнеса ми консултански и в момента имам проучвания на бизнес възможностти. Така че с нападките си ми ясен, както си и ми ясен с това колко знаеш, не искам те обиждам с това че си си купил дипломата, но може и да си я взел с 3.

Пак те питам ако БПВ има ръст с 5.5. а официална инфлация 20% колко "по-добре" са хората, които ги защитаваш :D
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

хехе мога да те разкъсам ако пожелая на тема икономика...ама ме боли фара и не ми се занимава с форумни дрънкала - ФАЙДА НЕМА
Учил съм преди 15 години и са некои термини (дет се ловиш за тях кат удавник) може да са ми избегали, и по-добре. Аз не си пълня главата с глупости. Важното е да знаеш как работят нещата и как икономическите "закономерности" всъщност играят РЕАЛНА роля в икономиката, а не как теоритичните фантасмагории на дърти автори социопати БИХА МОГЛИ да влиаят и играят роля в икономиката.

И пак яко ме съмняват бизнес делата ти, щом ми драскаш фермани тука по цел ден :wink:
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Недей ме разкъсваш, че чак смешно ще ми стане. Избивай си другаде комплекси видях те колко си наясно, а и не си ми в категорията. Теориите на Рикардо са повече от 15 години за предимства, ама май нещо си ги проспал. И много добре знам как са нещата и щото виждам как са и никак не ме радват, за разлика от много пишещите съм писал много пъти за проблемите и къде са евнтуалните решения. За жалост нямаме политическа воля, а и тези решения няма се нравят на политиците!

Ок щом те съмнява твоя воля, ни най-малко ми прече. Най-обичам такива всезнайковци като теб, а до това какво съм писал можеш спокойно да видиш финансовите ми анализите, които съм писал, и те не са малко.
За разлиак от теб не пиша празни приказки :) Пак ти казвам не бери грижа за моите бизнес и активи, мисли за себе си :)

Събери пари и изучи този испански и в Венецуеала отивай им преподаваш основите бизнеса в плановата икономика и да им казваш как 20% инфлация на година са хубаво нещо, щото бензина им е стинки. Можеш и да им обесниш как се става могъщ, вадиш западняци ти развиват и проучат районите на ресурси, ако ги намерят после им казваш да ги разботят и да направят инфраструткурата + заводите, после ги караш ти направят дистрибуционите канали и накрая ги национализираш и ставаш ПИЧ №1 във Венецуела. Айде със здраве да пратиш някоя картичка от Каракас!
 
Последно редактирано:
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Той е пичага, не е като бб. Бензина там до колкото съм чувал е 3 - 4 цента
Сметайте :D
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Недей ме разкъсваш, че чак смешно ще ми стане. Избивай си другаде комплекси видях те колко си наясно, а и не си ми в категорията. Теориите на Рикардо са повече от 15 години за предимства, ама май нещо си ги проспал. И много добре знам как са нещата и щото виждам как са и никак не ме радват, за разлика от много пишещите съм писал много пъти за проблемите и къде са евнтуалните решения. За жалост нямаме политическа воля, а и тези решения няма се нравят на политиците!

Ок щом те съмнява твоя воля, ни най-малко ми прече. Най-обичам такива всезнайковци като теб, а до това какво съм писал можеш спокойно да видиш финансовите ми анализите, които съм писал, и те не са малко.
За разлиак от теб не пиша празни приказки :) Пак ти казвам не бери грижа за моите бизнес и активи, мисли за себе си :)

Събери пари и изучи този испански и в Венецуеала отивай им преподаваш основите бизнеса в плановата икономика и да им казваш как 20% инфлация на година са хубаво нещо, щото бензина им е стинки. Можеш и да им обесниш как се става могъщ, вадиш западняци ти развиват и проучат районите на ресурси, ако ги намерят после им казваш да ги разботят и да направят инфраструткурата + заводите, после ги караш ти направят дистрибуционите канали и накрая ги национализираш и ставаш ПИЧ №1 във Венецуела. Айде със здраве да пратиш някоя картичка от Каракас!


Еййй дрънкало ненаписало се.... каква ТЕОРИЯ на рикардо тапанара те гони бе? Кой ти кажа, че не съм запознат?? Идеята е, че катова сравнение е ултра глупаво и както ти казах няма нищо ощно с практиката и реалността, остава си поредната куца теория и толкоз. Ако беше светнат, вместо да ми бръщолевиш глупости, че цената на бензина нямала нищо общо с развитието им, образуването на цените и покупателната способност, ЩЕШЕ да ме светнеш, че точно цената на горивата е определяща за почти цялата икономика са все всичките и отрасли и галимации, като производни от тях!! Ама ти си просто поредната теоритична читанка и предпочете да ми говориш простотии от сорта, че цената нямала значение и просто видиш ли била фактор от факта за големи резервни количества горива, без да оказва влиание на икономиката уууууууууууууууу :-o

Можеш да си писал много неща за нивероятните ти бизнес подвизи, ама аз нищо не съм видял (много ти сори) А и за читанка на 22-23 години няма как да си падал/ставал/фалирал/прогресирал и тн Просто бълваш комплекси и се надаш някое фирме тука да те вземе за манагер ахахахаха
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

И стига си си редактирал глупавите постове...така само показваш, че показността е нещо много важно за тебе, както и естествено за всички комплексари :rolleyes:
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Тупане, вземи прочети и после говори моля те не се излагай - http://en.wikipedia.org/wiki/Comparative_advantage
Не можеш сравняваш цени, сравняваш алтернативни разходи м/у две стоки! Това са учи в 101 на световната икономика!

Редактирам постовете, за да наблегна на простия изказ явно само него разбираш. Аз комплекси не избивам и за разлика от теб си имам фирме, но както и да е да не ти падам на малоумното ти ниво.

А и пак ти казах не можеш ми сравняваш БГ с топ резервната света в света, просто не става така нещата. Затова има абсолютни и сравнителни предимства на две стоки, има специализации има трудемки и капиталоемки производства има свободна търговия и като ги калукилираш всичките неща може ми смяташ кой е по добре.
А като си такъв пич за 3ти път те питам като инфлацията на 1 година е 20% а БПВ е 5% добре ли са или не за хората.
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Кажи, кажи са за цените на горивака как нямали амаааа НИКАКВО отношение към икономиката, а напротив - сравнителният метод бил меродавен за нивата на цените и доходите :lol:

Не се аби да пишеш, видех ти капацитета. Поредният зубър без мнение и покока....
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Как на всеки мой отговор си сменяш тезите и нови и нови тези вадиш, а на един мой въпрос никъв те няма :D

Сравнителния метод и абсолютния не мерят цени бе човеко, чети си и после ми говори! Сравнителния и абсолютни метод мери ефективността! Набий си ги нещата в глава чети малко, за 15 години май си забравил доста.

Пак те питам за н-ти път като инфлацията на 1 година е 20% а БПВ е 5% добре ли са или не за хората. Като инфлацията ти расте с 20% на година кво те топли колко стинки е бензина, като всичко останало расте, а заплатите не отговарят на ръст на инфлацията! Видял си ти капацитети.

Да не забравиш картичката и една снимка да пратиш с цената на бензина по колонките на бензионстанциите!
 

Горе