Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Не всичко е картофи, месо и бензин. Помисли ти през последния месец какво си купувал и колко от нещата, които си купил са картофи, бензин и месо? Хората се нуждаят от много други неща.

Кажи го това на протестиращите
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Дори и да ти ги дават без пари - каква файда? Като не може да си купиш другите неща, от които имаш нужда?
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

@bgtupanfighter - и за какво им е тоя бензин, като имат режим на тока и водата и какво ли още не... Нищо чудно и ограничения за вноса на коли да имат.

за ток - може да си купят бензинови генератори :lol:
за вода - нз :D

то ако нямат телефон, нет - за какво име ток? :mrgreen:
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Какво значение имат ЦЕНИТЕ при положение, че не можеш да си купиш ПРОДУКТИТЕ и УСЛУГИТЕ които желаеш ?
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Едно време много неща бяха привидно евтини, обаче се чакаше на опашки и се искаха връзки за да ги получиш. Каква файда от това, че са евтини като не може просто да отидеш в магазина и да си ги вземеш (или да се обадиш по телефонния апарат - телефониране му казваха на времето - и да си поръчаш да ти донесат каквото си избрал).
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

иий тоя форум е див :)
 
Последно редактирано:
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Какво значение имат ЦЕНИТЕ при положение, че не можеш да си купиш ПРОДУКТИТЕ и УСЛУГИТЕ които желаеш ?

Кой продукти и услуги бре... банкови продукти (кредити) и банкови услуги (такси) ли
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Пак повтарям - ти за последния месец какви продукти и услуги си купувал (освен банковите, картофите, месото и бензина)? Помисли и сам ще си отговориш.

Проблемът на бедните страни, където имат евтин бензин, месо и картофи е, че не могат да се организират така, че да използват тези ресурси, които са им евтини, за да получат други неща, от които имат нужда.
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Смятам да сметнем и сравним ЦЕНИТЕ, а не ПРЕДИМСТВАТА и качествата им ахахахах

Абе ти наистина ли си учил икономика или само ми викаш, че си учил за избиване на комплекси. Като те гледам от няколко седмици кви леви неща пишеш се страхувам да питам изобщо кво са те учили.

Май не се сещаш за сравнителни и абсолютните предимства на две страни спрямо две стоки?!
Нещо май си проспал дисциплините световна икономика и между народна икономика - ето ти за опреснение:
http://en.wikipedia.org/wiki/Absolute_advantage
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparative_advantage

Виждам, че не си на място за сериозни дискусии а некви отявлени примери. Само ти казвам и те оставям на мира сипеш хвалебствия:

Индекс на човешкото развитие на БГ е 55 място
Индекс на човешкото развитие на Венецуела е 73 място

Gini index-a на БГ е 28
Gini index-a на Венецуела е 39

Обективно си личи в момента колко по-добре е БГ от Чаветата, е за жалост евтин бензин не ти прави живота перфектен.
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Абе хепи ти кога ходи във венецуела та знаеш кво имат и кво нямат? В цяла южна америка си имат всичко, от-до!

Ти осигури тука на пенсиите да не умрат от глад, па после ги зарибявай с касетофони/томколони :D
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Защо не си емигрирал във Венецуела тогава - щом всичко си имат? Защо никой не напира да емигрира там? А вместо това от там бягат в другите държави (ако могат)?
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Индекс на човешкото развитие на БГ е 55 място
Индекс на човешкото развитие на Венецуела е 73 място

Gini index-a на БГ е 28
Gini index-a на Венецуела е 39

Според кой доклад на партията бре многознайко, книжен плъх. Това дето сърбаш по тетрадките в момента няма нищо общо с реалността. Те така като тебе 100К безработни висшисти са учили-недоучили и са пишат гладни по форумите, дерзаят :D
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Защо не си емигрирал във Венецуела тогава - щом всичко си имат? Защо никой не напира да емигрира там? А вместо това от там бягат в другите държави (ако могат)?

Щот не знам испански :rolleyes: Иначе до са да ми дишаш праха вече :D
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Кой продукти и услуги бре... банкови продукти (кредити) и банкови услуги (такси) ли

Що да не.

Бизнес без стабилна банкова система НЯМА!

Надявам се всички знаем, че бизнеса е двигателя на икономиката и прогреса.
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Надявам се всички знаем, че бизнеса е двигателя на икономиката и прогреса.

Само да поясня какво значи думата бизнес. Бизнес означава работа, доброволно сътрудничество между хората. Това е, което движи прогреса - доброволното сътрудничество между хората. Подчертавам доброволно, защото това е много важно. При плановата икономика имаме недоброволно сътрудничество - хората правят това, което им казват плановиците. При пазарната икономика - хората сами решават как точно да си сътрудничат, сами решават как да си организират дейността, по такъв начин, че с по-малко ресурси да постигнат повече. Затова има един виц - дай на социалистите пустиня - и ще им свърши пясъка.

Един речник каза:
business
['biznis]

1. работа, занятие, служба

the BUSINESS of the day/nieeting дневен ред на събрание

BUSINESS hours работно време

оnBUSINESS по работа/служба

BUSINESS address служебен адрес

BUSINESS man of BUSINESS делови човек

BUSINESS call служебно посещение

it's none of your BUSINESS не e твоя работа, гледай си работата

go aboat your BUSINESS! mind your own BUSINESS! я си гледай работата! не се меси! to send someone aboat his BUSINESS изгонвам/отпращам някого

what is your BUSINESS here? какво търсиш тук? каква работа/какво те носи насам? BUSINESS is BUSINESS работата си е работа

2. професия, занаят, област/сфера на дейност, бранш

to follow a BUSINESS упражнявам/практикувам професия/занаят

to go into BUSINESS ставам търговец

to transact BUSINESS with поддържам търговски връзки с

no BUSINESS done няма (никакъв) оборот

to lose BUSINESS загубвам клиентелата си

3. задача, цел, интерес, право

4. задължение, отговорност

to make it one's BUSINESS считам за свой дълг

5. работа, история, афера

a good BUSINESS you came добре, че дойде

I am fed up with the whole BUSINESS цялата тази история ми дойде до гуша

6. театр, жестове, действия, мимика, игра

7. трудна работа, трудност, мъчнотия

what a BUSINESS it was! (ама) колко трудно беше

8. attr служебен и пр. (вж. значенията)

the BUSINESS end използваемата част (на инструмент, сечиво и пр.), острие, връх (на длето, игла и пр.), дуло на пистолет

big BUSINESS крупен/едър капитал

крупни търговци (често отр.), to mean BUSINESS говоря съвсем сериозно, не се шегувам

what is the BUSINESS in hand за какво се отнася/става дума? to pot out of BUSINESS изваждам от строя, разорявам

to get down to BUSINESS залавям се сериозно за работа

you have no BUSINESS to нямаш право/не е твоя работа да

it is nobody's BUSINESS това не е за тебе работа/не ти е работа, никого не го е грижа за това

like nobody's BUSINESS разг. изключително, удивително, необичайно, ревностно, енергично
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Според кой доклад на партията бре многознайко, книжен плъх. Това дето сърбаш по тетрадките в момента няма нищо общо с реалността. Те така като тебе 100К безработни висшисти са учили-недоучили и са пишат гладни по форумите, дерзаят :D

Aко нямаш какво да кажеш не обиждай, да съм те обидил с неква лична нападка?! Показваш ниско възпитание и интелектуално ниво. Като някой ти говори интелигентно с факти, ако не знаеш какво да кажеш си замълчи. Поне така няма се покаже невежеството ти и ще си спестиш срама. В тази тема 3 глупости си писал 3 пъти опонирам и не ти иде на акъл за какво ти говоря. Нали си учил, нали така върло претендира. Какви партии какви глупости влез в гугъл и сам ще намериш инфото:


http://en.wikipedia.org/wiki/Gini_coefficient може да намерш на световната банка GINI индексите ако искаш
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_Development_Index

Ти за мен, мойте бизнеси и активи не бери грижа, мисли за себе си.
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Що да не.

Бизнес без стабилна банкова система НЯМА!

Надявам се всички знаем, че бизнеса е двигателя на икономиката и прогреса.

Къде виде СТАБИЛНА банкова ситема бре?? Че бизнеса дължи милиарди, има над 50000 изгорели ипотеки и над 500000 кредита в просрочие!!!

Много ти разбира и на теб главата
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Блеки, не те обиждам, а казвам, че всичката галимация дето я четеш е само ТЕОРИЯ, а в условията на бг-пазар - УТОПИЯ. Какво още трябва да се случи тук за да разбереш, че теорията няма нищо общо с практиката??

Какво си опонирал, какво аз съм ти опонирал?? Я дай пак, че нищо не ти разбрах, само се пениш май :) Какво ще сравняваме за венецуела и бг, давай смело са, без да ми вадиш НЕВЕРНИ индекси
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Блеки, не те обиждам, а казвам, че всичката галимация дето я четеш е само ТЕОРИЯ, а в условията на бг-пазар - УТОПИЯ. Какво още трябва да се случи тук за да разбереш, че теорията няма нищо общо с практиката??

Какво си опонирал, какво аз съм ти опонирал?? Я дай пак, че нищо не ти разбрах, само се пениш май :) Какво ще сравняваме за венецуела и бг, давай смело са, без да ми вадиш НЕВЕРНИ индекси

1) Само да ми кажеш кога си говорим за теории и практиви за БГ, в БГ съм писал десетки пъти къде е проблема и къде е решението.
2) Как прецени, че са неверни индексите?!
3) Не се пеня не ми харесаха епитети с които се обърна към мен. Иначе просто констатирам грешки в анализа ти - не можеш сравняваш БГ с топ резервната страна на нефт в света и после по цени на бензин, не можеш да сравняваш две различни икономики една затворена с почти планова икономика и друга отворена с "уж демократично управление в условия на монопол", както и последно ако искаш правиш истинско сравнение правим на базата на сравнителните предимства(алтернативните разходи за производство на единица стока) не на цените!
Всичко това ти го пиша ако искаш нещо сериозно да си говорим иначе може си дърпаме локуми до утре! От сорта колко стинки им е бензина и ебаси кеф стинки бензин :) Те там си живеят в коптори както нашите магнали но пък имат стинки бензин. Ние пък сме в топ 10 в света по нет, те там са сигурно извън 50. Разбираш ли колко е смешно ей така сравняваме круши с ябълки!

И не на последно място не виждаш ли каква инфлация е във Венецуела?!

Просто реших да се позинтерсувам за венецуела и от половин час гледам из нета какво пише и какви икономически статистики и индикатори вадят, е да ти кажа за тези 14 години БГ по-добре се е развила от Венецуела в процентно изражение!
 
От: Почина един от най-големите световни лидери - Уго Чавес

Това с ИСТИНСКОТО сравнение на предиствата, а не на цените, вземи моля те на някой ламер да обясняваш, не на мен. За инфлацията и по-рано ти споменах - в развиващите се икономики трябва да има инфлация. Трябва ли да те засрамвам, да то го обясня в детайли - как действа инфлацията на покупателната способност и на кредитната система (предимно) а за да има положително функционираща кредитна система, трябва да има и търсене на кредити. А в момента знаеш ли защо няма търсене на кредити, я сам си отговори, нали си пресна читанка?! Я кажи кога се търсят кредити, в условия на инфлация или на дефлация? И също кога се ПРИБИРАТ кредитите :D
Само ви учат глупости и после що сме на тоя хал...
За 14г викаш бг се е развила по-добре от венецуела?? В какво отношение? Икономическо ли, социално ли какво имаш предвид?
Ти замисли ли се кой ги прави тия индески?
хех кво стадо сте, не е истина
Къде четеш в нета, я кажи :)
 

Горе