По колко продажби правите с позициониране на 1-ва страница?

От: По колко продажби правите с позициониране на 1-ва страница?

Много зависи от това какво продаваш, но около 1% са купувачите.
 
От: По колко продажби правите с позициониране на 1-ва страница?

Само да кажа аз като потребител какво гледам - зад сайта да има фирма с име, адрес и телефон. Трябва да знам ако реша да връщам нещо - на кой да го направя. При теб не открих никъде такава информация и затова не бих поръчал /не коментирам дизайн, цени и т.н./
 
От: По колко продажби правите с позициониране на 1-ва страница?

Зависи колко убедително е представянето на продукта.
 
От: По колко продажби правите с позициониране на 1-ва страница?

Зависи колко убедително е представянето на продукта.
Глупости! -Казвам ти го от първо лице. Ти от лицето на какъв се изказа така неподготвен?
 
Глупости! -Казвам ти го от първо лице. Ти от лицето на какъв се изказа така неподготвен?
Що бе? Мисля, че е точно така. Ако имаш слаба конверсия дори и с всичкия трафик от Гугъл за дадена кл. Дума да събираш, пак нищо не правиш. Просто изпускаш или в най лошия случай пускаш на конкуренцията под теб в серп-а аванта. :)
 
Що бе? Мисля, че е точно така. Ако имаш слаба конверсия дори и с всичкия трафик от Гугъл за дадена кл. Дума да събираш, пак нищо не правиш. Просто изпускаш или в най лошия случай пускаш на конкуренцията под теб в серп-а аванта. :)
Аз не разбирам много от тези работи, но според мен е важно как е представен продукта, дизайна на сайта и да има в сайта информация за фирмата. Може би за допълнително доверие ако има с SSL сертификат. Но това го казвам като потребител.
 
Що бе? Мисля, че е точно така. Ако имаш слаба конверсия дори и с всичкия трафик от Гугъл за дадена кл. Дума да събираш, пак нищо не правиш. Просто изпускаш или в най лошия случай пускаш на конкуренцията под теб в серп-а аванта. :)
Да де, но въпросът идва защо ти е слаба конверсията... Главната причина за слаба конверсия е цената на въпросния продукт. Както казваш може да обираш целия органичен трафик, но да има твърде малко продажби, ако маржа ти е драстично по-голям от конкуренцията. И сега да ме убеждава въпросния пич по горе, който се занимава с писане на продаващи и подтикващи към поръчка текстове, то не можеш ли да предложиш добра цена, всичко заминава майната му. Честно!
 
Ролята на оптимизацията е да докара посетителя до входната ви врата, като останалото зависи от уюта, който сте си създали отвътре. Знайте, че челните позиции не гарантират продажба, а само увеличават шанса за осъществяването на конверсия.
 

Горе