Правене на спортен сайт

Boj

New Member
Здравейте, някой знае ли какво е нужно за да се направи спортен сайт? Трябва ли да имаш фирма, колко ще ориентировъчно ще струва и всякакви други подробности?
 
20 лева домейн и 50 лева хостинг, останалото е мерак

ако вземеш, че почнеш да печелиш ще му мислиш за фирма
 
ако не можеш сам да го направиш, ще намериш от тук някой да ти инсталира едно wp, но ще трябва поне да се научиш сам да си качваш публикации и да го поддържаш
 
ако не можеш сам да го направиш, ще намериш от тук някой да ти инсталира едно wp, но ще трябва поне да се научиш сам да си качваш публикации и да го поддържаш
качването предполагам не е сложно. А поддръжката какво включва?
 
качването и настройването на една безплатна като за начало тема е час, два

трудното е да намериш свободно лесно запомнящо се име за сайта

поддръжката е да качваш всеки ден новини, статии, интересни неща за да те четат хората
 
качването и настройването на една безплатна като за начало тема е час, два

трудното е да намериш свободно лесно запомнящо се име за сайта

поддръжката е да качваш всеки ден новини, статии, интересни неща за да те четат хората
Какво значи безплатна тема? Като има новина на сайтовете по час-два ли им отнема да я публикуват?
 
Какво значи безплатна тема? Като има новина на сайтовете по час-два ли им отнема да я публикуват?
май освен мерак друго нямаш, порови и чети из форума месец, два, пък после допиши потемата
 
Е Ако бях в час, нямаше да пиша изобщо. Благодаря!
регистрираш sportninovini.info за 6 лева, намираш някой тук от форума да ти го върже към хоста на гугъл който е безплатен и почваш за по малко от 10 кинта
 
Първо си избери тема ( как да изглежда сайта ) ... пишеш в гугъл Best wp sport theme примерно и излизат такива ...


Ако не ти се дават пари пишеш Free и ще излязат и безплатни ...

Както казаха колегите по-горе ... Вземаш си хостинг и домейн и остава само да се настрои и инсталира темата на сайта само ... За фирма ще мислиш като почнеш да печелиш чак .
 
Здравей. Както писаха колегите - нужен ти е домейн (име на сайта) и хостинг. Всичко не би се вързало повече от 100 лв. Говорим, ако не се ограничаваш от към хостинг и домейн име. Темата, може да е фри, а може и да инвестираш в нещо премиум, там вече почва от $50 нагоре, в зависимост какво си избереш.

Ето един примерен спортен темплейт:

preview.themeforest.net/item/bold-news-magazine-news-wordpress-theme/full_screen_preview/19670189?_ga=2.264340489.780686275.1676884323-820204578.1660685836&_gac=1.124028408.1675628791.CjwKCAiAxP2eBhBiEiwA5puhNc5c3JhSO9bN8VMdlEPEqIsV-clcZQ9ZkfqkLto0auQUgvWAkl6qVRoCk0kQAvD_BwE

Сериозното инвестиране започва после със съдържанието и популяризирането на самия спортен сайт. Фирмата, като почнеш да правиш пари от него, да, ще е нужно, но до тогава имаш доста неща да изградиш и развиеш. ;)
 
Първо ще трябва да се запознаеш какво е домейн, хостинг и тн. (wikipedia има тази информация). После избираш инструмент за създаването на този сайт (WordPress, Wix, Squarespace например).
Опиши си как точно искаш да изглежда този сайт, какво да съдържа, как да бъде структориран. Може да си нарисуваш една блок схема. След това започваш да търсиш домейн, аз лично използвам Cloudflare за домейн регистрар, при тях няма оскъпяване при подновяване както е при други доставчици.
Ако ще ползваш WordPress Не бих ти препоръчал да взимаш теми от ThemeForest, повечето са много зле написани и ще трябва да вложиш и в оптимизация.

Щом си решил да правиш сайт, ще трябва и да понаучиш някои неща:

acceler8design.com/hosting-i-domein/
hostinger.com/tutorials/how-to-change-domain-nameservers
cloudflare.com/en-gb/learning/dns/what-is-dns/
wordpress.com/learn/
 
Здравей. Както писаха колегите - нужен ти е домейн (име на сайта) и хостинг. Всичко не би се вързало повече от 100 лв. Говорим, ако не се ограничаваш от към хостинг и домейн име. Темата, може да е фри, а може и да инвестираш в нещо премиум, там вече почва от $50 нагоре, в зависимост какво си избереш.

Ето един примерен спортен темплейт:

preview.themeforest.net/item/bold-news-magazine-news-wordpress-theme/full_screen_preview/19670189?_ga=2.264340489.780686275.1676884323-820204578.1660685836&_gac=1.124028408.1675628791.CjwKCAiAxP2eBhBiEiwA5puhNc5c3JhSO9bN8VMdlEPEqIsV-clcZQ9ZkfqkLto0auQUgvWAkl6qVRoCk0kQAvD_BwE

Сериозното инвестиране започва после със съдържанието и популяризирането на самия спортен сайт. Фирмата, като почнеш да правиш пари от него, да, ще е нужно, но до тогава имаш доста неща да изградиш и развиеш. ;)
Знам, че има лесни начини за достигане до публика, но не ги знам какви са. Точно какви са и как точно да се направи. При мен редовно изскачат новини от сайтове, който не съм чувал
 

Горе