Правилата за успех на Боб Парсънс

blackout8

Well-Known Member

1. Излезте от зоната си на комфорт и стойте извън нея.

Смятам, че не се случват някакви значими неща, когато човек се намира в своята зона на комфорт.
Чувам хората да казват: "Но аз безпокоя за своята сигурност." Отговорът ми на това е прост: "Сигурността е за труповете."


2. Никога не се отказвайте

Почти нищо не става от първи път. Само защото това, което правите изглежда, че не се получава, не означава, че няма да се получи.
Това просто означава, че няма да се получи по начина, по който го правите. Ако беше толкова лесно всички щяха да го правят и вие нямаше да имате възможност за това.


3. Когато сте готови да се откажете, сте по-близо до успеха, отколкото си мислите

Има една древна китайска поговорка, която обичам и смятам, че е много вярна. Тя гласи следното: "Изкушението да се откажете ще бъде най-голямо, точно когато сте на прага на успеха."


4. По отношение нещата, които ви тревожат, не само приемайте най-лошото, което може да се случи, но и го използвайте, за да окачествите какво би могло да бъде най-лошото нещо.

Много рядко най-лошото последствие от нещо се доближава дори и малко до съвкупност от "непределни последствия."
В началото на кариерата ми, когато изпитвах затруднения с Parsons Technology, баща ми казваше "Робърт, ако нещата не се получат, никой няма да те изяде."


5. Концентрирайте се върху това, което искате да ви се случи

Спомняте ли си старата поговорка: „Човек е това, което мисли"


6. Приемайте нещата ден за ден

Без значение в колко трудна ситуация се намирате, можете да се справите, ако не се вглеждате прекалено далеч в бъдещето и се концентрирате върху настоящия момент.
Можете да се справите с всичко, ако приемате нещата ден за ден.


7. Винаги се движете напред

Никога не спирайте да инвестирате. Никога не спирайте да се усъвършенствате. Никога не спирайте да се занимавате с нови неща. В момента, в който спрете да усъвършенствате вашата организация, тя започва да умира.
Поставете си го за цел да бъдете по-добре във всеки изминал ден, макар и с малко. Сещате ли се за японската концепция Кайзен. Малките дневни подобрения в крайна сметка водят до огромни предимства.


8. Вземайте решения бързо

Знаете ли какво е казал генерал Джордж С. Патън: "Добър план изпълнен със замах днес е далеч по-добър от перфектен план утре."


9. Измервайте всичко, което е важно

Заклевам се, че това е истина. Всяко нещо, което се измерва и следи, се подобрява.


10. Състоянието на всяко нещо, което не се управлява, ще се влоши

Ако искате да разкриете проблеми, за които не знаете, отделете известно време и се вгледайте отблизо в области, които не сте проверявали от известно време.
Гарантирам, че ще откриете проблеми.


11. Обръщайте внимание на конкурентите си, но обръщайте по-голямо внимание на това, което вие правите.

Когато гледате конкурентите си, помнете, че всичко изглежда перфектно от разстояние.
Ако се отдалечите достатъчно в Космоса, дори и планетата Земя изглежда като едно спокойно място.


12. Никога не позволявайте на някого да ви командва.

В нашето общество, с нашите закони и равнопоставеност имате точно толкова право да правите това, с което се занимавате, колкото и всички останали. Разбира се, ако това, с което се занимавате е законно.


13. Никога не очаквайте животът да е справедлив.

Животът не е справедлив. Трябва сами да си пробивате път.


14. Решавайте сами проблемите си.

Ще откриете, че като намирате собствени решения на проблемите, развивате конкурентно предимство. Съоснователят на Sony Масура Ибука го е казал най-добре: "Никога няма да успеете в технологиите, бизнеса или каквото и да било, ако следвате другите."


15. Не се възприемайте прекалено насериозно.

По-весело. Често поне половината от това, което постигаме, се дължи на късмета. Никой от нас не контролира нещата в такава степен, в каквато си мисли, че го прави.


16. Винаги има причина да се усмихвате.

Намерете я. В края на краищата, наистина сте късметлии, че сте живи. Животът е кратък.
Все повече се съгласявам с по-малкия ми брат, който казва: "Не сме тук за дълго, тук сме за да си изкараме добре!"




Източник - цък
 
Много е добро. Аз лично гледам всичко това да спазвам и да се придържам към него.

Харесва ми последното за причината за усмихване. Щеше да е по-добре ако всеки го осъзнава, защото само с прочитане не влиза в главата, но не остава там, камоли да го изпълни човек.

Щях да ти дам +че ама явно скоро съм ти давал, хахахаха. :)
 
От: Правилата за успех на Боб Парсънс

Аз също гледам да се придържам, към опоменатите правила. Тези правила, мисля, че ще намерят най-голям отзвук в колегите, затова именно тях пуснах.

За мен, най-важното правило за всеки предприемач - Правило №1

Абе, много честно почнахте да не ми давате +, доста пропуснати ползи ми се насъбраха :D базикам се ;)
 
  • Like
Реакции: naix
От: Правилата за успех на Боб Парсънс

Много добра тема, браво. От известно време се опитвам да спазвам правило
7. Винаги се движете напред
Никога не спирайте да инвестирате. Никога не спирайте да се усъвършенствате. Никога не спирайте да се занимавате с нови неща. В момента, в който спрете да усъвършенствате вашата организация, тя започва да умира.
Поставете си го за цел да бъдете по-добре във всеки изминал ден, макар и с малко. Сещате ли се за японската концепция Кайзен. Малките дневни подобрения в крайна сметка водят до огромни предимства.
, чието следствие е
16. Винаги има причина да се усмихвате.
Намерете я. В края на краищата, наистина сте късметлии, че сте живи. Животът е кратък.
Все повече се съгласявам с по-малкия ми брат, който казва: "Не сме тук за дълго, тук сме за да си изкараме добре!"
 
От: Правилата за успех на Боб Парсънс

Важното при номер 16 е да се спазва без основателна причина. Всеки може да се усмихва, когато очевидно има защо. Реалният ефект се получава, когато се чувстваш щастливец при всякакви обстоятелства. Всички хубави неща в живота се случват, като резултат на благодарността, която изпитваме. Винаги има причина да се почувстваме благодарни и да се усмихнем на света, най-малкото за това, че съществуваме.

Повечето хора са вечно неблагодарни и недоволни, без значение какво им се случва. Те свикват с този самоубийствен модел на мислене и си причиняват все повече и повече неприятности. Което от своя страна довежда до нова вълна неблагодарност. Потъват завинаги в собствения си омагьосан кръг, като го наричат с кодовото название "криза".

Благодарността е ключовата дума, на която трябва да се обръща внимание всеки ден. Възможността да бъдем благодарни е шанс, който не трябва да се изпуска. Приемете го като решаващата инвестиция, определяща до голяма степен накъде ще поеме животът ни в бъдеще. Когато изпитваме благодарност с цялото си сърце и душа, ежедневно, предизвикваме нови неща, за които да сме благодарни. И чак тогава, животът ни се разкрива в истинската си светлина - такъв, какъвто трябва да бъде. Тогава попадаме в един по-различен омагьосан кръг, обикновено наричан с кодовите думи "късмет", "случайност" или "съдба".
 
От: Правилата за успех на Боб Парсънс

Най-голямото правило за успех е да не се четат такива мухльовци като този Боб Парсънс
 
От: Правилата за успех на Боб Парсънс

Много хубав пост blackout0826. Друг приом за да си вдъхна доверие, който лично аз ползвам е да се сетя най-тежките ситуации, в които съм бил и как съм излезнал от тях. И не само излезнал, но и успял след това. Замисляш се... казваш си... "какво съм видял, та това ли ще ме уплаши" и тръгваш със страшен хъс към новият проблем и го размазваш. Човек просто трябва да приема нещата така както са(когато се случваа нещо лошо например), с хладнокръвие и да дейтва методично по отстраняването им, като е сигурен в успеха.
 
От: Правилата за успех на Боб Парсънс

Винаги се придържам към точка 2 и 3, и намирам нещо положително в нещата, което да ме подтикне напред.

There are 6 billion people in the world and every single one is a diamond in some stage of being polished. Life is either going to polish you up or grind you down. And the difference between the two lies in how much hope you have, how much faith you have in the fact that you do carry something special on the inside, that’s waiting to get out. Many give up, not knowing they were only 10 minutes from triumph.
 

Горе