Правилно ли е в Мета тагът keywords...

087

New Member
Правилно ли е в Мета тагът keywords да се вписват неотделени думи
Примерно: касов апарат,
Вместо: касов, апарат,
или: global positioning system,
вместо: global, positioning, system,

Задавам този въпрос, защото винаги съм мислел, че в Мета тагът keywords се пише всяка отделена дума със запетая така: защото, винаги, съм, мислел, че, в, Мета, тагът, keywords, се, пише, всяка, отделена, всяка, дума, със, запетая, така.

Но днес погледнах този сайт http://www.daisytech.com/ , тъй като ми трябва касов апарат и по навик му отворих и ИЗТОЧНИКА.

Много ви моля за компетентно мнение. БЛАГОДАРЯ.
 
Последно редактирано:
правилно е да има и фрази... но за Г киурдите въобще не са важни :)

и в нашата индустрия вече има професионални деформации :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

правилно е да има и фрази... но за Г киурдите въобще не са важни :)

Извини ме но това поражда нов въпрос:
В такъв случай, как е по-добре да се изписва
- със запетая всичко;
- комбинирано със цели фрази и отделни думи ?
Благодаря!
 
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

978...

гледай сега. просто ще ти го напиша.

ако искаш слагай:

самолети, билети,...

ако искаш нешо по-конкретно сложи:

самолетни билети, .....

ако искаш сложи и:

самолети, билети, самолетни билети


ай ти си човека!
 
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

@radev е отговорил вярно според мен, но съветвам да не се занимавате с този метатаг. Това време може да се инвестира много по-успешно ;)
Съгласен, Свежият контент е много по-добре да се пипа тъкно отколкото таговете, въпреки че може и да те захапе и от контента със същата успеваемост както и стаговете. Но варианта е все тая за тях, но определено гледай да не са повтарящи се в три фрази думички, като:

самолетни билети, билети за самолет, продажба на самолетни билети

1 и 2 са едно-заменяеми. Това ми беше мисълта.:)

Както казаха най-общо СЕО-то е контент и линкове....след тях пипай детайлите.:)
 
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

@radev е отговорил вярно според мен, но съветвам да не се занимавате с този метатаг. Това време може да се инвестира много по-успешно ;)

Тук малко се пообърках - честно. Няма кой да ми оправи тези неща, т.е. трябва аз да се занимавам с този МЕТА таг. Тъй като бях направил този мета таг еднакъв на всички страници, независимо какво имат като съдържание (учудващо при изписването на основните думи пак излизах на първо място в Гугъл, по други на трето, а по някой мнооого назад). Пейдж ранга ми е 4 според Гугъл. Но имам много грешки и реших да започна по малко да поправям нещата. Тъй като човек трябва да се учи докато е жив (поне така смятам за себе си), реших да попитам тук това, което НЕЗНАМ. Но малко ме пообъркахте със съвета си да не се занимавам с този мета таг.
 
От: От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

Съгласен, Свежият контент е много по-добре да се пипа тъкно отколкото таговете, въпреки че може и да те захапе и от контента със същата успеваемост както и стаговете. Но варианта е все тая за тях, но определено гледай да не са повтарящи се в три фрази думички, като:

самолетни билети, билети за самолет, продажба на самолетни билети

1 и 2 са едно-заменяеми. Това ми беше мисълта.:)

Както казаха най-общо СЕО-то е контент и линкове....след тях пипай детайлите.:)

Много те моля, обасни ми какво имаш на предвид под СВЕЖ КОНТЕНТ. Съвсем сериозен съм - не се шегувам (не ми е ясно). Ще ти бъда признателен. Другото с ЛИНКОВЕТЕ ми е ясно. Благодаря ти.
 
Последно редактирано:
по принцип е хубаво на всякъде да описва какво точно има на страницата и ако имаш много за едитване страници и оптимизираш предимно за Г както каза клокси може просто да не го използваш....
 
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

Виж и мета таговете на тази тема - в keywords слага заглавието, в description заглавието + още малко информация. Щом Coolice и Blinky са позволили да е така, може би това е добра практика :)
 
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

Няма проблем, 087 - бате. Значи това, свеж контент или както пишат по международните форуми Fresh Content се изразава в това да имаш уникален контент и от време на време да добавяш нови и нови неща към него, като минава бота и вижда, че има нещо ново той си прави заключение, че сайта се подържа и упгрейдва, което води до следствието - сайта може да представи нови неща за мрежата. А както знаеме и от тук се покачва и честото посещение на ботовете за да видят "какво ново" има.:)

По тази причина блоговете, както и (най-вече) форумите са с голяма превилегия в тази област. Преди време когато форума беше на друга платформа се забелязваше колко често идваха Google Bot & Yahoo Slang. Както и другите на останалите търсачки. :)

Ще се радвам да давам мнения по въпроса и се надявам да има такива, за да може да се изясняват нещата от където ще може и да се прави по-добро оптимизиране и естествено трафик -> продажби/действия.:) Успехи.:)
 
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

Няма проблем, 087 - бате. Значи това, свеж контент или както пишат по международните форуми Fresh Content се изразава в това да имаш уникален контент и от време на време да добавяш нови и нови неща към него, като минава бота и вижда, че има нещо ново той си прави заключение, че сайта се подържа и упгрейдва, което води до следствието - сайта може да представи нови неща за мрежата. А както знаеме и от тук се покачва и честото посещение на ботовете за да видят "какво ново" има.:)

По тази причина блоговете, както и (най-вече) форумите са с голяма превилегия в тази област. Преди време когато форума беше на друга платформа се забелязваше колко често идваха Google Bot & Yahoo Slang. Както и другите на останалите търсачки. :)

Ще се радвам да давам мнения по въпроса и се надявам да има такива, за да може да се изясняват нещата от където ще може и да се прави по-добро оптимизиране и естествено трафик -> продажби/действия.:) Успехи.:)

Благодаря за изчерпателния отговор. Дано не става нахално но ще те попитам още нещо: как може да се добавя свеж контент в сайт който се занимава с DropShipping или в интернет магазин ?
 
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

Еми зависи от страктурата му, както и от това как е представен на посетителите. Ако е стационарен (не се променя нищо по него поради рд причини), чрез блог, ако е мулти-продуктов, ротиране от време на време на контента, което не означава да си скапеш селс копито, а просто да го държиш свеш (упгрейтващ се). Това е само в случай, че не харесваш сегашните си позиции. Не е нужно да се пипа при достигане на добри позиции. Явно по този начин търсачката го харесва, но ако си плуваш в средата на класиране - подновяването ще е добро начало за катерене по позицийте.:)

И винаги може да (като не се прекалява с клучови думи или подобни) се постват нови неща, пример мога да дам с Тестимониуси и подобни елементи, които се явяват не само нови за бота, но и за подобряване на конверсята. Тук тънкото пипане е много важно. Прави се постепенно и без драстични промени, в случай че е добре класиран и сега.:)

Няма проблем, мисля си че темата ще се получи добре и това, че се пита я прави още по-пълна и цяла. Ще се радвам ако някой не намира много логика в думите ми или има мнение - да постне.:) Мерси Ви предварително.:)
 
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

Еми зависи от страктурата му, както и от това как е представен на посетителите. Ако е стационарен (не се променя нищо по него поради рд причини), чрез блог, ако е мулти-продуктов, ротиране от време на време на контента, което не означава да си скапеш селс копито, а просто да го държиш свеш (упгрейтващ се). Това е само в случай, че не харесваш сегашните си позиции. Не е нужно да се пипа при достигане на добри позиции. Явно по този начин търсачката го харесва, но ако си плуваш в средата на класиране - подновяването ще е добро начало за катерене по позицийте.:)

И винаги може да (като не се прекалява с клучови думи или подобни) се постват нови неща, пример мога да дам с Тестимониуси и подобни елементи, които се явяват не само нови за бота, но и за подобряване на конверсята. Тук тънкото пипане е много важно. Прави се постепенно и без драстични промени, в случай че е добре класиран и сега.:)

Няма проблем, мисля си че темата ще се получи добре и това, че се пита я прави още по-пълна и цяла. Ще се радвам ако някой не намира много логика в думите ми или има мнение - да постне.:) Мерси Ви предварително.:)

Благодаря ти и това го разбрах. Сега още нещо ще питам: сега сайтът ми излиза на първо място (от 646000), на второ (от 123000) и четвърто (от 87000) в сходни по изписване ФРАЗИ (описващи продуктите които предлагам) в търсачката, но искам от тази позиция да атакувам друга - само ЕДНА ДУМА, там все още излизам назад (въпреки,че започнох да изплувам, но съм на 10 страница от желаната първа - при общо намерени резултата 637000). Какво трябва да направя - да започна ли да изписвам по-често във новите ключови думи тази ДУМИЧКА и дали не рискувам сегашната си позиция по този начин? Знам, че така зададен въпроса неможе да ви ориентира много добре за конкретен отговор, но аз ще се задоволя и с по-обобщаващ (до сега всички които се включиха в отговорите ми помогнаха да си изясня доста неща). Благодаря.
 
Последно редактирано:
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

което не означава да си скапеш селс копито

Какво ще рече sales copy?


EDIT: След като постнах се сетих да питам дядо Гугъл, ама нещо не ми се отдаде...
 
Последно редактирано:
От: От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

Какво ще рече sales copy?


EDIT: След като постнах се сетих да питам дядо Гугъл, ама нещо не ми се отдаде...
Еми Sales Copy като общо казано е текста който продава. Кара посетителя да вземе действие. Ако си заинтересуван чекни тези теми:

10 Набиващи Се На Oчи Рекламни Трикове - Ad Copy Secrets.

Малък Експеримент С Маркетингова Цел - Sales Copy.

Писъл съм преди време по въпроса и гледам да се специялизирам в тази област, защото не само е важно да го направиш добре, но и силно ме влече.:)

How A Sales Copy Can Increase Your Profits
 
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

Един въпрос от мен: Решил съм да направя една галерия и да слагам адсенс вътре. Ще е цмс опън сорс, като ще добавям (разбираемо) най-вече снимки, но за текст - не е 1000000% сигурна работата. В смисъл - ако има на хоум пейджа нещо като поле за "новини" и там да си пиша, че е добавена нова галерия с еди-какви си снимки и т.н. на какво трябва да разчитам - на текста вътре в новината или на добре измайсторени мета тагове? А новините, както можете да предположите, няма да са дълги като статия за ню йорк в уикипедия. Благодаря :)
 
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

Аз защо под всяка снимка няма малко описяни за нея? А и то самите снимки са вид контент, и колкото по уникални имена имат, толкова по-добре.:) Но и новините ще играят добра роля. Според мен алт таговете ще са ключови, както и най-вече малките описани на картинките:) Това ще те напомпа добре.:)
 
От: Правилно ли е в Мета тагът keywords...

Мерси много, Блинки! :) Много ми помогна с бързия си отговор. :)
 

Горе