Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

nkolef: Имам едни въпрос. Защо, като шерна нещо в Reddit след около час не го виждам в директорията, в която съм го шернал. Половината неща се виждат, половината не. Дали е намеса от администратор, не пише да са изтрити, не виждам и дали са преместени нещо. В единия шер имаше 3 гласа и 3 коментара преди да изчезне.
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

toni,

Благодаря ти за интереса към темата! Вариантите са няколко:

1. Администратор е скрил темата ти.
2. Администратор е изтрил темата ти.
3. Баннат си от субреддита.

Причината в повечето случаи е една - нарушение на правилата. Начина по който работят с банването и премахването на съобщения е инкогнито и единствено по трафика който идва към сайта ти можеш да разбереш, че нещо не е наред.
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Да ти кажа постнал съм статия, която е на тема HEALTH с интересно съдържание, на важна тема за момента. Не виждам защо може да се изтрие или да ме баннат. Просто не разбирам, защо е това действие спрямо материала. Става въпрос за статия, която се чете поне 400 пъти дневно без техния трафик. Да беше шерната статия от 2 реда ОК, но говорим за материал, който е ценен за потребителите на мрежата. Смешна работа, честно казано.
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

В кой редит го шерваш това, правилата на някой са доста стриктни. Например в /r/funny не можеш да постваш линкове директно към блога ти или към хостната при теб картинка а такава която е хостната в imgur например. Дай малко повече информация и ще разнищим нещата :)
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Ами шернах в хелт и след 2 часа шера го нямаше. Днес даже без да шервам' гледам акаунта е баннат. Картинките'които съм шернал във фън си седяха днес.
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Като нерегистриран потребител от друг IP адрес ли ги проверяваш? Защото ако си логнат може да виждаш, че нещата ги има, но в същност да ги няма.

Когато потребителите видят, че си пуснал статията с цел печалба (връзката е към твой сайт) или съдържанието не им харесва е нормално да те баннат и да ти изтрият публикацията.

Интересно е да се отбележи, че ако статия със същото качество (или по-некачествена) е публикувана в авторитетен сайт няма да я изтрият, даже ще я upvote-нат.
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Темата е много интересна, поздравявам те. Между другото трафика от Reddit помага много за класиране на сайт на по висока позиция в серпа. Да те питам само със снимки ли има този ефект или може и със статия да докараш голям трафик?
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Като нерегистриран потребител от друг IP адрес ли ги проверяваш? Защото ако си логнат може да виждаш, че нещата ги има, но в същност да ги няма.

Когато потребителите видят, че си пуснал статията с цел печалба (връзката е към твой сайт) или съдържанието не им харесва е нормално да те баннат и да ти изтрият публикацията.

Интересно е да се отбележи, че ако статия със същото качество (или по-некачествена) е публикувана в авторитетен сайт няма да я изтрият, даже ще я upvote-нат.

Имах наскоро разговор с един господин, който е успял да напише бот, но си го ползва за лични цели. Та той каза една много умна приказка "You can bypass the anti spam mechanism hardly, but you can't pass the reddit users themselves. They are the most powerful protection on this network."
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Темата е много интересна, поздравявам те. Между другото трафика от Reddit помага много за класиране на сайт на по висока позиция в серпа. Да те питам само със снимки ли има този ефект или може и със статия да докараш голям трафик?

Става и със статия, зависи къде постваш.
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Определено става за адсенс, стига да не се прекалява ;) Ако се постне добра публикация (примерно снимка) влизат доста хора. За справка онзи ден направих 1 елементарен тест като влязоха само около 300 човека, но адсенса отчете близо 3$
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

а има ли откъде да се проследи калко пъти е гледана една публикация, интересно ми е да пробвам
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Така днес пуснах и аз един акаунт там, има карма към 700, но на коментарите ми дава -18, нормално ли е това. Харесванията на снимката са към 1000 от около 8 часа от както е пусната, направо цепи рекорд при социалките. Да те питам под категорията технологии позволявали директен линк към сайт? Ако искам да вкарам трафик в сайт с такава насоченост как да процедирам? Благодаря предварително!
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Не знам, има доста категории за технологии :)

Коментарите са ти - защоото някой ги е downvote-нал :)
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Направих карма около 1200, с една снимка, обаче директно към сайта не става линка към сайта пада бързо и ми бута кармата. Има според мен хора, които слагат отрицателни вотове на всички, прави впечатление, че има много по-добри снимки на ниски позиции. Четох, че могат да докладват сайта ти за спам в адсенс и бама е 100% сигурен. Не ми се рискува с акаунта в гугъл. Иначе е уникална зарибявка.
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Нали :)

Аз съм в адулт нишата и доста голяма част от трафика ми пристига от там.
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Идеята е как да докараш трафик към сайт от там. Няма голяма далавера да докараш трафик към imgur.com Или бъркам? Моля, ако бъркам да ме поправите.
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Учудвам се че сега в БеГе се открива "далаверата" от reddit-a. Но по-добре късно отколкото никога.

Ако случайно си имате неприятности със кармите, темите и категориите ИЛИ не си виждате нещата които сте ги пуснали то имайте на предвид че е напълно възможно да имате shadowban. Тук съм написал какво представлява и как можете (евентуално) да го преборите:
http://peter.nikolow.me/reddit-shadowban/

Успех!
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Screenshot_2014-01-27-16-35-48.jpg

Ето ги резултатите от първия месец.

(на картинката е избран range ot 2012, сега виждам. Иначе сайта съществува от точно 1 месец)
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Добре Nikoleff, кажи как не ти трият постовете, като са директно към сайта ти. Кажи в кой адулт субреддит постваш. Ако искаш пиши ми едно ЛС. Искам просто да погледна другиите постове в субредита. Аз разгледах над 40 и в почти всички линковете са към imgur и подобни. Да не говорим, че да вкараш статия без да я делнат е почти невъзможно.
 
От: Правилно постване в Reddit или как да си докараме много трафик с малко усилия

Добре Nikoleff, кажи как не ти трият постовете, като са директно към сайта ти. Кажи в кой адулт субреддит постваш. Ако искаш пиши ми едно ЛС. Искам просто да погледна другиите постове в субредита. Аз разгледах над 40 и в почти всички линковете са към imgur и подобни. Да не говорим, че да вкараш статия без да я делнат е почти невъзможно.

И аз това питах, но отговор не получих. Пробвай със снимка, на която пише сайта ти и виж какво ще стане. Иначе натрупах доста карма там, а няколко дни, въпроса е да не попадаш на спамери и да ти дават отрицателен вот. Чети и правилата, защото ще ти махнат публикацията.
 

Горе