Право на отговор

От: Право на отговор

Айде, пак глупости ще четем. :) Вземете се разберете.

Не пиша на лични в случая, защото съм обвинена в лъжа публично пред всички, а не на лични.

Ако ме бяха обвинили на лично, щях да искам обяснение на лично. Обвиняват ме публично - значи публично се надявам да получа разяснение.
Никът ти може да е обвинен, ама аз име не видях. :)

И ако ще слушаш Странника, проблема ти е много по-дълбок от това обвинение, повярвай ми. ;)

Репутацията на един човек не са само шаренийките край псевдонима му в този форум.
Репутацията на един човек се мери и с труда му.

Но доста хора, вместо да отпускат на плажа или в планината, се хванали да разпускат в сериозна тема.
Предишната тема, наред с няколкото добри мнения в нея, е една гротеска на човешкото мислене. Сега я прочетох, понеже coolice я бе заключил, когато я видях. Кибици, ментори и спам - главната теза, която бе решена, не попречи на "творчеството" на доста хора.

:cry:
Така е баце, едните рекласират, другите им избиват гимийте. Няма как, така са устроени хората.

Мерси за съветите. :)

Надявам се, хората, които взеха участие в предната тема и прочелите, написаното от Странника, както и Петя, която му се възхищава да вземат позиция по въпроса ми.

Добре, какво предлагаш, за да спре това? Аз лично даже не мога да разбера какво се иска в задачата. Все си конкретизирай малко нещата и пиши. Почваш да ми минаваш в графа Далас. :)
 
От: Право на отговор

Ми, ние с Петя - къде елегантно, къде не чак толкова - разбрахме се. Аз ли съм права, тя ли е права, общоприетите принципи ли са прави... вече няма значение, защото двете с нея постигнахме някакво удовлетворяващо ни споразумение и приключихме с дънданията.
Значи с Петя си поразменихме някакви упреци, но тя като главно засегната от моите такива, не каза че аз лъжа.
Обаче се появи Странникът и обяви, че ме е хванал в лъжа.

Вероятно той днес още не е поглеждала във форума. Надявам се като се появи, нещата да се уточнят.
 
От: Право на отговор

Ми, ние с Петя - къде елегантно, къде не чак толкова - разбрахме се. Аз ли съм права, тя ли е права, общоприетите принципи ли са прави... вече няма значение, защото двете с нея постигнахме някакво удовлетворяващо ни споразумение и приключихме с дънданията.
Сдобряването трябва да се скрепи ми се струва:)

Brejnev_Jivkov-2.jpg
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Право на отговор

Linetta, мисля, че си права да искаш обяснение. Ако не се разясните винаги ще стои негативно настроение в постовете ви. Не познавам Странника, но мисля, че ще те разбере и ако е разумен ще направи компромис и ще коригира отношението си. Подобни полемики тежат в много български форуми, което е жалко, защото, както казва Ицо Хазарта - "Всички сме в един кенеф, няма нужда да си мерим парфюмите". Взаимните отстъпки и разбирателството са много ценно нещо, което малко от нас го умеят. Но мисля, че проблема ви не е толкова сериозен, че да не достигнете взаимно съгласие.
Не се натъжавай и разочаровай!
Гледай смело напред, каквото и да стане! Има да те очуква още живота, така че приеми това като дребна закачка в пътя ти!
 
От: Право на отговор

Едно хубаво изречение да прочета тук:
Гледай смело напред, каквото и да стане! Има да те очуква още живота, така че приеми това като дребна закачка в пътя ти!
Аз съм много далеч от мисълта, че трябва да е някаква мега драма. :)
 
От: Право на отговор

Типично по български се е отделило повече време за "делене на баницата", отколкото за направата й....
 
От: Право на отговор

Linetta, моля те, вземи си прочети ВСИЧКИ постове в другага тема,
за да видиш как сама изпадаш в някакви противоречия.
Трудно е да ти се хване нишката на мисълта и какво точно искаше да стане в крайна сметка с тази страница.:rolleyes:
Човек като иска нещо и щом го е направил публично в дадена тема си пише исканията кратко, точно и ясно.
Извинявай, но наистина си прочети постовете и после се обиждай, че някой не те бил разбрал.
 
От: Право на отговор

Linetta - Чак цяла дискусия правиш заради мен и искаш отговор. Добре, ще ти дам отговор. Но не забравяй, че там те попитах нещо, а ти не отговори. И да, тук вече си права - имам проблеми с интернета и тия дни ме няма. И така... .

Искам да знам – къде, кой и с какво съм излъгала?


Явно или си забравила мнението ми, или удобно за теб го премълчаваш. Обаче въпросното ми мнение стои и може да се види от всички, и за мое щастие и твое нещастие, не мога да го редактирам и премахна, защото темата е заключена.

Ето и въпросното мнение:

Първоначално написано от Linetta
И хайде, от теб съм останала с впечетлението, че си интелигентен и човек и мисля, няма нужда да ти обеснявам повече.
Казваш, че съм бил интелигентен и нямало нужда да ми обясняваш повече. Но не съм съгласен с теб, защото виждам противоречия в мненията ти и да казваш противоположни неща, обясни ми кое е вярното:

Ето какво казваш сега:

Първоначално написано от Linetta
@ Страник,
Никъде не съм обвинила Петя в кражба на каквото и да било. А и никой друг не я е обвинил в подобно нещо. Никъде и в никой един ред не казвам на никой, какво да си слага или да си маха от сайтовете.
Това, тези ти думи как се покриват с казаното от теб:

Първоначално написано от Linetta
Не желая моя труд да бъде свързван по директен или недиректен начин с ADO.

Надявам се колегата да вземе мерки.
Тук ясно казваш какво да се направи - да се махне твоето видео. Но за недоразбралите, се застраховаш със следващата реплика:

Първоначално написано от Linetta
Ако страничката на Успей с нас ще се ползва като портфолио, от когото и да било, то махнете моето видео от нея.
Linetta - кога казваш истината? Две коренноразлични мнения, едното е истина, другото е лъжа. Кога ни каза истината и кога ни излъга?

Петя не си е приписвала твоето видео, но ти казваш това:

Първоначално написано от Linetta
Не е ли редно обаче, след като ползвате страничката за порфолио да попитате, дали авторите на материалите вътре са съгласни? Не смятате ли, че заблуждавате вашите клиенти, че всичко, което показвате като ваш труд е ваше дело?

Вече ти е ясно, че тя не си приписва твоя труд, но ти ясно го казваш - считаш, че видеото и твоя труд за ограбени, откраднати, защото те не са искали твоето съгласие да покажат те какво са направили.

Предполагам, че отново ще се направиш на недоразбрала, недовидяла, и за това ще го повторя сега отново, за да ти стане ясно:

Първо казваш, че никъде на никого не си казвала да слага или маха каквото и да е, цитирам:

Никъде и в никой един ред не казвам на никой, какво да си слага или да си маха от сайтовете.

А после, по-късно казваш буквално следното, цитирам:

Ако страничката на Успей с нас ще се ползва като портфолио, от когото и да било, то махнете моето видео от нея.

Това са две коренопротивоположни мнения. Едното е истина, другото е лъжа. Едното е вярно, другото е невярно. И както и там, така и сега те питам следното:

Linetta - кога казваш истината?
Две коренноразлични мнения, едното е истина, другото е лъжа.
Кога ни каза истината и кога ни излъга?
 
От: Право на отговор

Странникът определено се чуства поласкан от вниманието, та искам да го попитам колко време като минути му отне да даде quote на горното си мнение:). Аз залагам на едни минимум 30 минути, иначи пуска продажба на линкове с едно х5 цена:)
 
От: Право на отговор

Проблемът е в първо лице множествено число, предполагам, че това те е подразнило.

Кои сме ние? За какво се борим? Колко ще получим?

Ситуацията мяза на журналистическа тирада от междузвездието (между тези с новинарските дописки и колумнистите)
 
От: Право на отговор

Доста се почудих дали да пиша, но хайде все пак да се включа - по темата, която разисквате, кой прав-кой крив въобще няма да се намесвам, защото знам какво ще стане накрая.... Обаче искам да обърна внимание на това, казано от Линета:

Аз за сега, не съм голям бранд или предприемач и никога няма да стана, ако се оставям да ме обвиняват в лъжи. Никой не иска да работи с някой, когото обвиняват в лъжа. Кой ще работи с мене, ако смята, че лъжа?

Не си съвсем права. Така е, има онлайн репутация и т.н. и т.н., НО...

Това, че си изразяваш мнение или коментираш по общи теми и влизането във спор въобще не означава, че не си вършиш работата, както трябва. Това е все едно ти и още някой да спорите за шоколадови вафли и единия да вика, че са прави, а другия че са криви и затова клиентите да избягат от теб.

В случая е развита дискусия по даден казус, НО тя не е свързана конкретно със услугите, които ти предлагаш. Разбирам някой да е изкоментирал нещо от сорта "А тая ме излъга с клипа" и т.н. примерно, за да се ядосаш, че те обвиняват в лъжа при предлагането на услуги, но чак цяла тема заради една дискусия... едва ли това ще навреди на работата ти с клиентите... - имам предвид мнението на Странникът. Обаче с тези теми... :shock:
 
От: Право на отговор

Докато не се хванете за косите, няма да има мира. Това подсказва жизненият ми опит при наличието на подобна атмосфера. Ако щете, вярвайте.
 
От: Право на отговор

Докато не се хванете за косите, няма да има мира. Това подсказва жизненият ми опит при наличието на подобна атмосфера. Ако щете, вярвайте.
Демек Страна се изживява като Апостол Павел, който се е нагледал на форумни кретенизми и сега просто въздиша в стил" Пак ли същата песен..'':)
 
От: Право на отговор

Като изключиш "въздиша" си прав. Това съм го наблюдавал десетки пъти. Ама чак пък да въздишам.... не ме натъжава тази ситуация, кой знае защо.
 
От: Право на отговор

Като изключиш "въздиша" си прав. Това съм го наблюдавал десетки пъти. Ама чак пък да въздишам.... не ме натъжава тази ситуация, кой знае защо.
Не знам какво не те натъжава, но вероятно знам какво ще те натъжи - да ти вземат възможността да се изживяваш като Апостол Павел във форуми като този:) Според мен ще е доста неприятно, ти какво мислиш по въпроса::)
 
От: Право на отговор

По-простичко е.

На жените трябва да им се дава отдушник. Като поемеш огъня върху себе си - ситуацията се разрежда с минимални загуби. Понякога да ти се метнат десетина разгневени дами е кофти, ама понякога не ти пука.

За изживяването... то си е предначертано и го пише в дебелите книги. Изживяването е чувство, а към форуми като този аз нямам чувства. Временна спирка, полезна понякога.
 
От: Право на отговор

По-простичко е.

На жените трябва да им се дава отдушник. Като поемеш огъня върху себе си - ситуацията се разрежда с минимални загуби. Понякога да ти се метнат десетина разгневени дами е кофти, ама понякога не ти пука.

За изживяването... то си е предначертано и го пише в дебелите книги. Изживяването е чувство, а към форуми като този аз нямам чувства. Временна спирка, полезна понякога.
Разводни отговора си с разни философски разсъждения, които нямат пряк контакт с въпроса. Иначе не мога да отрека, че накрая метна някой и друг туз в отговор на моя въпрос:)
 
От: Право на отговор

Длъжен бях да открия въпроса ти и да ти отговарям конкретно? Не знаех...
 
От: Право на отговор

Длъжен бях да открия въпроса ти и да ти отговарям конкретно? Не знаех...
Всъщност, нищо не каза, но представен категорично, един отговор може да спечели електорат на една цяла държава:) Или другия вариант, просто отговарящия да стане за посмешище. Въпрос на гледна точка:)
 
От: Право на отговор

Има си съответната фраза за подобни случаи:
"Искам да ви кажа, че няма какво да ви кажа"

Много е разпространена сред политиците най-вече.

Лека.
 

Горе