Право на отговор

Linetta

Active Member
Извинявам се на админите, че подпочвам пак да човъркам по тема, която е заключена. Моля да проявите разбиране до уточняване на ситуацията, след което ме накажете за нахалството, както сметнете за добре.

Та значи – Страникът ме обвини, че лъжа. При такова обвинение не мога да си замълча.

Правя кратко обобщение на фактите по случая, защото въпросната тема с обвинението стана много дълга: онзи ден попадам на тема във форума, където един колега прави реклама на продавани от него услуги. Става дума за изработване на лендинг страници. Из между примерните страници е посочена и тази на Успей с нас. Оказва се, че колегата работи на партньорски принцип с колежката, сглобила страницата на Успей с нас. Бутонът за поръчка от сайта на колегата води към лендинг страничка, собственост на Петя, където пак присъстваше Успей с нас. В резултат, аз като участник с материал в създаването на Успей с нас, реших да изразя възмущението си и несъгласието си към такова ползване на страничката. Първо, защото според мен не е редно нещо направено с благотворителна цел от повече хора, да се ползва от други с комерсиална цел, пък било то и измежду съавторите на същото нещо. Значи, на личната лендинг страницата на Петя тя самата е написала, че тоя тип страници се правят с цел продажба на продукт или услуга. Така че, целта и си е комерсиална, според мен.

Второ: казах, че смятам че по този начин директно или индиректно моята работа, може да бъде свързана с работата на Петя, както и са си помислили други колеги, виждайки нещата. А пък аз не искам някой да остава с впечатлението, че аз работя по някакъв начин с Петя.

Никъде в написаното от мен не обвинявам Петя в кражба на мой труд. Никъде не казвам, че тя няма право да изтъква авторството си при направата на страницата. Казвам, че според мен е по-правилно да го напише и изтъкне на друго място в сайта си. Даже никъде не и казвам да махне Успей с нас от своята лендинг странца, казвам, да се махне моето видео от Успей с нас, ако ще се ползва като портфолио от някого.

Всичко казано и написано от мен си е мое лично мнение и не мога да задължа никой да се съгласява с него. Така или иначе, малко хора ме разбраха и подкрепиха по явен начин с мнения в темата. Както обикновено се случва във форума, фокуса на нещата се измести от основния проблем и се започнаха едни полемики – портфолио ли е, пример ли е, какво ли е… Петя, обаче се съгласи, с известно нежелание, но все пак махна от лендинг страницата си Успей с нас. И тъкмо, когато изглеждаше, че нещата ще приключат се появи Странникът и още няколко негови подгласници, които изписаха половин кофа мастило с тяхното си мнение по въпроса и при това с доста груб към мен тон. Бях решила да не се занимавам повече – всеки си има право на мнение.

Обаче Странникът стигна дотам да ме обвини в лъжа! Това не мога да го преглътна. Бил ме хванал в лъжа и понеже ме било страх от разобличаване съм поискала да се заключи темата!!! Не стига това, ами Петя написала след това, обръщайки се изришно И към Странника, че се възхищава от мненията, които са изказани. Съгласете се, че не мога да оставя за обект на възхищение обвинения в лъжа към мен.

Искам да знам – къде, кой и с какво съм излъгала?


Ето линкове:
Към темата, където Страникът ме обвинява в лъжа: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=44602
Към лендинг страницата на Петя, където там където сега е сложена нейна снимка, онзи ден беше сложена Успей с нас с линк към самата страница: http://www.inter-reklama.com/izrabotka-na-landing-page.html
 
Последно редактирано:
От: Право на отговор

Добре де.. защо не се разберете на лични? Какъв е смисълът да го пишеш публично?
 
От: Право на отговор

Не пиша на лични в случая, защото съм обвинена в лъжа публично пред всички, а не на лични.

Ако ме бяха обвинили на лично, щях да искам обяснение на лично. Обвиняват ме публично - значи публично се надявам да получа разяснение.
 
От: Право на отговор

Ако всичките тия драми ги бяхте написали в блог вече щяхте да печелите по 10лв от адсенс на ден - Верно че е отпускарски месец ама земете се стегнете малко и си вложете енергията в проекти не в щуротии
 
От: Право на отговор

Да разбирам те. Съвет: Разберете се на лични и напиши публично заключението. Така ще ни спестите допълнителните драми.
Предполагам всичко е до неразбиране от всички страни поради куца комуникация и натегнати отношения.
Всички сме колеги и трябва да се уважаваме т.е. да говорим на добър тон и да изчистим всички неразбирания помежду си.
Достатъчно големи и умни сме за да постигнем това.
 
От: Право на отговор

Егати драмите 8)

Абе чак драма не е. :)
Обаче има едно такова нещо, наречено "он лайн репутация" и с това не визирам репутациите тук във форума, а изобщо в он лайн пространството.
Не мога да допусна някой да ме обвинява публично в лъжа и други да се възхищават на това, а аз да не предприема нищо по въпроса. Доста лесно може да се разбере кой стои в действителност зад моя ник и за това не може ей така да ме обвиняват в лъжа. Нека да не са съгласни с моето мнение - това си е тяхно право. Но нямат право да ме обвиняват в лъжа.
 
От: Право на отговор

Мене пък сте ми много смешни тия дето се пънете да се правите на много широкоскроени и уравновесени, пък иначе пискате като ощипани моми като стане дума за вас :).
 
  • Like
Реакции: fifi
От: Право на отговор

Линета има право в случая, разбира се, че когато някой иска да използва чужд труд за който не е заплатил, за комерсиални цели най-малкото трябва да попита, ако не и направо да плати.

Не разбрах обаче за кое си обвинена, че лъжеш? Просто не ми се четеше целия този офтопик в другата тема...

Както и да е смятам, че по този казус най-напред трябва да се изкажат на админите и огранизаторите( ако това са различни лица), все пак това се случва техния форум..
 
От: Право на отговор

Абе чак драма не е. :)
Обаче има едно такова нещо, наречено "он лайн репутация" и с това не визирам репутациите тук във форума, а изобщо в он лайн пространството.
Не мога да допусна някой да ме обвинява публично в лъжа и други да се възхищават на това, а аз да не предприема нищо по въпроса. Доста лесно може да се разбере кой стои в действителност зад моя ник и за това не може ей така да ме обвиняват в лъжа. Нека да не са съгласни с моето мнение - това си е тяхно право. Но нямат право да ме обвиняват в лъжа.


Уверените в себе си, във възможностите си и качеството си на работа фирми или хора не се тревожат за подобни проблеми. Историята е показателна за това. Всеки голям бранд или предриемач е подлаган на компроментиращи атаки през цялото си съществуване. И вместо да правят от мухата слон намират начин да извличат дивиденти от "скандала"

Опити за оправдания от рода на : Аз не съм таква по-скоро ще влошат нешата вместо да ги спрат
 
От: Право на отговор

Уверените в себе си, във възможностите си и качеството си на работа фирми или хора не се тревожат за подобни проблеми. Историята е показателна за това. Всеки голям бранд или предриемач е подлаган на компроментиращи атаки през цялото си съществуване. И вместо да правят от мухата слон намират начин да извличат дивиденти от "скандала"

Опити за оправдания от рода на : Аз не съм таква по-скоро ще влошат нешата вместо да ги спрат

Аз за сега, не съм голям бранд или предприемач и никога няма да стана, ако се оставям да ме обвиняват в лъжи. Никой не иска да работи с някой, когото обвиняват в лъжа. Кой ще работи с мене, ако смята, че лъжа?

И наистина, хайде да не превръщаме и тая тема в поредното място, където не се решава даден проблем, а се обръщат нещата на състезание по остроумност.
Ако някои иска да каже нещо, то нека е свързано с конкретния ми въпрос: Къде, кой и с какво съм излъгала?
 
От: Право на отговор

Никой нищо не иска да каже. Имаш си взимане даване със странникът което води до диалог само с него.
Все още не мога да си обясня защо продължаваш.
Игнорирай ме още веднъж :)
 
От: Право на отговор

Никой нищо не иска да каже. Имаш си взимане даване със странникът което води до диалог само с него.
Все още не мога да си обясня защо продължаваш.
Игнорирай ме още веднъж :)

Мерси за съветите. :)

Надявам се, хората, които взеха участие в предната тема и прочелите, написаното от Странника, както и Петя, която му се възхищава да вземат позиция по въпроса ми.
 
От: Право на отговор

Мерси за съветите. :)

Надявам се, хората, които взеха участие в предната тема и прочелите, написаното от Странника, както и Петя, която му се възхищава да вземат позиция по въпроса ми.


www.predpriemach.com/showthread.php?t=44602&page=5#86

"P.S. Към Фифи, Странникът и всички включили се в темата - за и против - възхищавам ви се на позициите! Има моменти, в които живота ни предизвиква да се съобразим с дадени обстоятелства. "

Хубаво, как се възхищавам само на Странникът...
 
От: Право на отговор

www.predpriemach.com/showthread.php?t=44602&page=5#86

"P.S. Към Фифи, Странникът и всички включили се в темата - за и против - възхищавам ви се на позициите! Има моменти, в които живота ни предизвиква да се съобразим с дадени обстоятелства. "

Хубаво, как се възхищавам само на Странникът...

С това не отговаряш на въпроса ми. В първия ми пост тук съм написала, че се възхищаваш И на Странника, а не само на него. От което следва извода, че се възхищаваш на всичко, включително и на думите на Странника, че лъжа.
Така че, те моля да ми уточниш тая подробност. Ако не искаш тук, пиши ми на лични.
 
От: Право на отговор

Накарахте ме да изчета цялата история. Значи, по общоприети принципи:

1. В портфолио с разни сайтове е прието да се отбелязва РОЛЯТА на автора - била тя дизайн, програмиране, контент, пък дори и SEO. Освен ако не се подразбира от контекста. Но пак е добре да се уточни.

2. Това горе важи ако няма подписано NDA или нещо от рода.

3. За елегантно се смята и да попиташ собственика на сайта (клиентът) дали може да включиш свършената работа в портфолиото си. Практично е това да се случи още при определяне на условията. Примерно аз бих искал по-голямо възнаграждение, ако клиентът изяви желание да НЕ включвам проекта в портфолиото си, но това е малко по-друга тема.

По случая не мога да се изкажа, понеже не мога да видя страниците в оригиналния им вид. Но да речем "По един шамар на всички сеирджии, дето сметнаха за удачно да поставят тежки диагнози" и да си стиснем ръцете? :)
 
От: Право на отговор

Репутацията на един човек не са само шаренийките край псевдонима му в този форум.
Репутацията на един човек се мери и с труда му.

Но доста хора, вместо да отпускат на плажа или в планината, се хванали да разпускат в сериозна тема.
Предишната тема, наред с няколкото добри мнения в нея, е една гротеска на човешкото мислене. Сега я прочетох, понеже coolice я бе заключил, когато я видях. Кибици, ментори и спам - главната теза, която бе решена, не попречи на "творчеството" на доста хора.

:cry:
 

Горе