Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

ReminD

Well-Known Member
Опитвам се в личния си блог да направя списък с компании от България, които имат такъв сертификат - например :

http://www.ns1.bg/iso-certificate


Засега само ns1.bg са показали публично такъв сертификат, поне аз в другите големи български компании не го намирам. Асиствайте.
 
Последно редактирано:
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

NS1 твърдят, че единствени имат сертификат за качество 9001:2008. Предполагам, че ако някоя друга компания имаше някакви сертификати щеше да се похвали в сайта си.
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

Има един сайт, в който са описани (почти) всички сертификации в България - club9000[dot]org. Казвам "почти" защото в тяхната база данни липсват сертифицираните от SGS фирми.
Със сигурност това е най-пълния списък, който ще намериш.
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

Здравейте,

Ние примерно разполагаме със 9001:2008 и 27001:2005, но не на името на Делта, а на една от другите ни фирми която се занимава с внедряване на IT продукти. Реално и в двете фирми работят едни и същи хора и се прилагат едни и същи стандарти, но е излишно да се сертифицира хостинг фирмата защото клиентите и не го изискват и следователно е инвестиция без възвращаемост. Тези сертификати обикновенно са нужни на клиенти имащи същите сертификати.
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

@dragozh

По-добре си изтрийте/коригирайте мнението :)
 
Последно редактирано:
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

Бихте ли обяснили защо ?
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

За да напише поредната глупост, за това :)

Иначе като гледам как "грижовно" е цитирал поста, е чудно защо препоръчва наистина коригирането му :D
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

По-добре си изтрийте/коригирайте мнението :)

Защо? Много е хубаво, че от Делта спазват международни стандарти за качество, а за останалата част и аз досега не съм чувал обикновен клиент да разпитва за ISO.
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

... и аз досега не съм чувал обикновен клиент да разпитва за ISO.

Не е чак толкова рядко срещана практика. Обикновено сертифицираните фирми избират свои доставчици и по този критерии. Да не говорим, че големите фирми (като електропреностните компании например) залагат изискването за сертифицирането на система за управление по даден стадарт като задължително условие към кандидатите, когато пускат търгове.
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

Може би не съм разбран правилно. Идеята е, че тези сертификати струват пари. Под пари нямам предвид 5 лева, а около 20000 лева за 27001 и около 5000 за 9001. Това са цифри от преди няколко години вече може и да са се вдигнали цените. Освен това имаме процедура и всяка година се плащат едни допълнителни пари и отделно е нужен един човек плътно да се занимава между 2 и 4 седмици с одита. Замислете се обаче кой е масовия потребител на хостинг услуги ? Това са уеб студиа фриленсъри и фирми от малкия и среден бизнес. Ежедневно аз ходя на 3-4 срещи с клиенти всички те се интересуват от 2 фактора. Това са сайтовете и/или услугите им да са достъпни без прекъсване и това да е на приемлива цена. Тези сертификати при тези клиенти не са фактор. Както keres вече каза изискват се от големи компании като електропреносни компании, банки и при държавни търгове. Така помислете си сега с колко трябва да се вдигне цената на услугата имайки предвид, че тези 25000 лева са между едно месечен и 1/3 от оборота на една такава фирма ? И тези сертификати биха ли ви променили мнението за текущия си хостинг доставчик от който сте доволен, за да се преместите при друг само защото има сертификат ? Тук съм сигурен по-големия процент хора не биха влезли в такова приключение.
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

И няма да ползваш тези които не притежават ISO сертификат!?
2528072_F.gif
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

И няма да ползваш тези които не притежават ISO сертификат!?
2528072F.gif

Правя си списък просто, нищо няма да ползвам аз. В една тема от предприемач се разискваше този сертификат и реших да се разровя, пък то се оказа, че въпросната фирма, която говореше за такъв сертификат няма и затова реших да дискуснем въпроса, но хората от делта.бг много добре са отговорили.
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

Супер несериозно и непрофесионално е да се буташ между шамарите без никой да те е замесвал да заявиш, че клиентите ти нямат нужда да са сигурни, че това, което предлагаш е доказано качествено. Щом не го искат - ок тяхна работа, по-лесно за бизнеса, но това не означава, че трябва да се тръби, че го няма за тази ама за друга фирма го има.
Може да се бачка по А, Б и В и да се прилагат едни и същи стъпки, но каква е гаранцията, че качеството на свършената работа е 1 и също.
Сертификата гарантира качество, гарантираното качество означава по-висока (естествено и заслужено) по-висока цена.

Трябва да си купиш лекарства. Имаш избор фирма А, която си има сертификат и фирма Б, която ти казва то ние нямаме сертификат, ама пак го правим качествено - все едно имаме. Кое ще си купиш?

Тъпане - добър следовател си ;)
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

Може би ако беше прочел и се беше замислил малко щеше да получиш гениалното просветление защо оперираме с 2 фирми една със сертификати и една без. Нещо друго да ми обясниш кое е несериозно и кое непрофесионално ? В същия ред на мисли имаме и фирма MS GOLD PARTNER, VMWare Enterprice partner, RH partner и каквото още ти дойде на ум. Това несериозно ли е ?
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

Алън хубава тема

За хората от Делта - Тук се пита кой има и кой няма, а не защо го има или защо го няма - нито е крайно наложително нито е определящо - но е хубаво да се знае кой го има и кой го няма - и такива изказвания ние на една друга фирма го имаме - е меко казано смешно - и сте на път да повторите грешките на онази фирма дето една седмица ни обясняваше колко са велики как са сертифицирани какви чудесии и накрая се оказа че май нямат и станаха за смях.

В тази връзка ще ви задам пет въпроса

Кое е името на другата компания с чието име сте сертифицирани?

Какъв е нейният предмет на дейност?

Бихте ли ни показали нейният сертификат?

Ако предметът и на дейност е различен от предоставяне на хостинг услуги смятате ли че процедурата по сертификацията на хостинг компания няма да е малко по различен?

Сигурни ли сте че хората се водят официално на трудов договор и в двете фирми?

Хубаво помислете преди да отговорите на тези въпроси
За отговор мога да приема и само че вашата фирма не е сертифицирана това ще е достатъчно да не отговаряте на горните пет въпроса
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

То не става само с ядене трябва и PR :)

Сори за оффтопика Алъне.
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

mantaman Делта не е сертифицирана.

Заповядайте в офиса и ще видите всичко останало :) Хората работят и се осигуряват в една от фирмите. Всеки със счетоводни познания ще отговори защо. Намесих се в дискусията, защото повечето от фирми в бранша оперират с още 1-2-3 фирми и някои са сертифицирани други не. Както казах вече предмета на другите фирми е интеграция на IT услуги и продукти. Прекалено много хора ме познават лично включително и собствениците на форума, за да ти потвърдят казаното от мен по-горе, тъй като изпитвам нотка на недоверие и раздразнение от твоя страна.

Явно не мога да се изразя добре. Първия ми пост бе, за да обесня, че такъв списък би могъл да се състави малко трудно. Дадох пример с мои фирми защото смятам, че не е етично да коментирам или посочвам фирми на колеги най-малкото защото те самите могат да не желаят да бъдат намесвани.
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

Благодаря за отговора радвам се че отговорихте точно и конкретно - Не става въпрос за недоверие както казах този сертификат не е определящ но попаднахте на тема с предистория от друга тема където едни ваши колеги така се увъртяха че не е истина и бяхте на път да повторите техните грешки.

Радвам се че все още има разумни хора работещи по БГ хостинг компаниите.
Успех
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

Ма манете го тоя ицо... Сега за исото се фанахте хахха Ако търсиме упорито, обавезно ще намериме под вола теле, и не само теле ами може би и пералня или поне съдомиалня :D
Мен лично преди време са ме оферирали да зема иЦо без грам да отговарям...20 бинки са си 20 бинки :)
А тия 20 бинки нали после трее се калкулират в "качеството" :wink:
 
От: Правя списък на хостинг компаниите със ISO сертификат

както казах този сертификат не е определящ
Успех

Същото твърдя и аз :)

Извинявам се ако съм бил по рязкък.
 
  • Like
Реакции: Sky

Горе