Праг на доходите от Adsense?

Какъв е месечният доход от Adsense, който би прeдизвикал сериозна порверка от Google?

  • 100 евро

    Votes: 7 22.6%
  • 200 евро

    Votes: 0 0.0%
  • 300 евро

    Votes: 3 9.7%
  • 400 евро

    Votes: 0 0.0%
  • 500 евро

    Votes: 2 6.5%
  • 700 евро

    Votes: 0 0.0%
  • 800 евро

    Votes: 0 0.0%
  • 1 000 евро

    Votes: 5 16.1%
  • 3 000 евро

    Votes: 2 6.5%
  • 5 000 евро

    Votes: 12 38.7%

  • Общо гласове
    31
  • Poll closed .

Blue-Monday

Member
Добър ден,

според вас каква е месечната сума от Adsense, която може да предизвика задълбочени проверки на акаунта? Примерно за 70-80 евро на месец едва ли някой от Google ще се занимава да проверява задълбочено дали няма нарушения при натрупването на тези пари, но за 10 000 евро на месец вече сигурно ще направят сериозно проучване на активността на акаунта.

Имате ли някакви наблюдения по въпроса?
 
От: Праг на доходите от Adsense?

няма праг за дохода,всичко зависи от "доброжелателите ти"

сайта може да прави и 1к без никой нищо да ти каже ,може и 0.50 цента и да бъде спрян
 
От: Праг на доходите от Adsense?

Тоест ако си правя 1 000 евро на месец и никой не докладва сайтът ми на Google, те няма да правят някакви задълбочени проверки на активността на акаунта?
 
От: Праг на доходите от Adsense?

Ако сайта си е наред не знам какво те притесняват проверките?
 
От: Праг на доходите от Adsense?

действай през фирма
защото Дянков души и скоро всички ще берат ядове.....

Прави си го чисто и си свиркай!
 
От: Праг на доходите от Adsense?

действай през фирма
защото Дянков души и скоро всички ще берат ядове.....

Прави си го чисто и си свиркай!
През фирма трябва с чековe ...
И кое му е чистото да ти отиват едни 20 % от приходите за дъжавата, като някой те прецака тя не може, а и няма да те защити?
 
От: От: Праг на доходите от Adsense?

Абе все повече държавата отива към 'побеляване'
Скоро ще вземат да се чуват случаи на хора, който са им се обадили от НАП.
Аз лично имам познати в НАП и преди доста време ме предупредиха да внимавам с тези проходи и че историята на плащанията не се губи (за съжаление)
Гоогле подава декларации за изплатените суми на БГ граждани и фирми всеки месец по единна система за отчитане на плащанията в ЕС.

Просто предупреждавам хората, нищо повече.

Всеки сам си решава как да процедира.
 
От: Праг на доходите от Adsense?

То е ясно, че всичко се записва, обаче за доход под 1000 лева на месец вероятността данъчните да се занимават с теб е пренебрежимо малка. Времето на данъчните е много скъпо.
 
От: Праг на доходите от Adsense?

Имайте предвид, че правят проблеми не само за големи суми, но и за малки - обикновено трият акаунти, които правят малко приходи (имало риск за рекламодателите).
 
От: Праг на доходите от Adsense?

Моя акаунт е на 4-5 години и съм изкарал невероятните 7 евро :D :D Не са искали да ми го трият, нито са ми пращали предупреждения :)
 
От: Праг на доходите от Adsense?

Blue-Monday,
Като ти чета запитването ми се струва, че нещо в твоята тактика за правене на пари, съмнява самия теб. (По никакъв начин не искам да те обвинявам, просто мое предположение) И определено ако правиш нещо против изискванията на Adsense, вероятността да ти изтрият акаунта е 99%, без значение от сумата която правиш, защото те разчитат на сложни алгоритми които с голяма точност определят дали кливанията от сайта ти са "натурални".

Другия фактор които евентуално може да те спаси ако правиш нещо нелегално е "репутацията ти", или ако акаунта ти е стар, праща ли са ти много чекове и всичко е било наред, не те проверяват толкова често - но в този случай не си струва да рискуваш легалния си бизнес. НО ако си нов, те съветвам да бъдеш много внимателен, защото изтрият ли те веднъж за невалидни кликове връщане на зад няма и след време ако ти доиде добра идея, няма да може да я реализираш заради глупост която си направил "като по-млад" (ТОВА ГО КАЗВАМ ОТ ЛИЧЕН ОПИТ) :p .

Моя съвет към всички е да гледат в дългосрочен план, а не да намажат сега пък утре каквото дойде.

Успех!
 
От: Праг на доходите от Adsense?

Когато всичко е нормално, не би трябвало човек да има притеснения.
Т.е. ако всичко е по правилата, няма да се замисляш за проверки и т.н. ще спиш спокойно и през останалото
време ще правиш пари, а няма да задаваш подобни въпроси, на които никой не може да даде точен отговор!!!

Колкото до триенето на акаунти, лично аз не съм чувал да са трили акаунт за ниски приходи,
но пък съм виждал десетки изтрити акаунти на познати, заради нарушения на правилата!!!

P.S. Че и анкета има пусната??? Ужас. Това означава ли, че си мислиш, че ние тука всичките сме мошеници???
 
От: Праг на доходите от Adsense?

Проблема не е в триенето на акаунта, има доста хора които са си регистрирали след време нов на тяхно име, и аз скоро ще пробвам, проблема е, че не ти дават парите изкарани за месец и половина, там е проблема и повярвай ми ... много боли ... особено като са няколко хиляди евро ... И винаги има за какво да се хванат ... винаги ...

... НО ако си нов, те съветвам да бъдеш много внимателен, защото изтрият ли те веднъж за невалидни кликове връщане на зад няма и след време ако ти доиде добра идея, няма да може да я реализираш заради глупост която си направил "като по-млад" (ТОВА ГО КАЗВАМ ОТ ЛИЧЕН ОПИТ) :p .

Моя съвет към всички е да гледат в дългосрочен план, а не да намажат сега пък утре каквото дойде.

Успех!

Роднини нямаш ли ...
 
От: Праг на доходите от Adsense?

Проблема не е в триенето на акаунта, има доста хора които са си регистрирали след време нов на тяхно име, и аз скоро ще пробвам, проблема е, че не ти дават парите изкарани за месец и половина, там е проблема и повярвай ми ... много боли ... особено като са няколко хиляди евро ... И винаги има за какво да се хванат ... винаги ...



Роднини нямаш ли ...


И теб ли те изгориха чумите? Целия акаунт ли замина? По принцип само сайта банват...
 
От: Праг на доходите от Adsense?

И теб ли те изгориха чумите? Целия акаунт ли замина? По принцип само сайта банват...

Отдавна беше - преди повече от 6 месеца ... Банват 1-2 сайта, после и акаунта :)
 
От: Праг на доходите от Adsense?

Не би трябвало прага на приходите да те притеснява, а начина по който си стигнал до тоя праг. Ако предните месеци си правил мижави кинти и изведнъж скочиш много без сериозна промяна в съдържанието или трафика на сайта е почти сигурно, че ще им направи впечатление и си чао. Иначе ако според теб всичко си е ок си свиркай.
 
От: Праг на доходите от Adsense?

В анкетата трябва да присъства и отговора: Няма такова животно.
Айде стига с тези псевдо страхове, проверки-мроверки.
 
От: Праг на доходите от Adsense?

Аз лично от няколко месеца съм със надпис задържано заплашщане.Чакам някакъв пин код от месец и още го няма.А сумата е мн млка.!!!
 

Горе