Пратка от Холандия - DHL, UPS или нещо друго

Здравейте,

Трябва да получа една пратка от Холандия, обаче не се чувствам сигурен коя куриерска фирма да ползвам. Търсих теми за DHL, обаче в тези от преди години пишат доста негативни неща, от друга страна за UPS ми излизат само резултати на Руски в Гугъл.
С какво да кажа да ми пуснат пратката, та да си я получа възможно най - бързо и безпроблемно?

Като Холандия е в ЕС, ще правят ли митнически проверки и разни други мизерни истории свързани с митници и освобождавания, или направо ще мога да я получа до адресът ми?

Ако може някой да сподели мнение, ще съм благодарен много.
 
От: Пратка от Холандия - DHL, UPS или нещо друго

освен TNT, четах тема и за тях, обаче от Холандска страна човекът не е чувал за тях....
 
От: Пратка от Холандия - DHL, UPS или нещо друго

Ако искаш бързо - DHL, TNT и т.н.
Ако искаш евтино и до 5-6 работни дни - DPD, GLS чрез интерлогистика (и в двата случая трябва да направиш request от тук)

Всичко ти идва до врататЪ, нали за това е тоя ЕС.
 
От: Пратка от Холандия - DHL, UPS или нещо друго

Ако искаш бързо - DHL, TNT и т.н.
Ако искаш евтино и до 5-6 работни дни - DPD, GLS чрез интерлогистика (и в двата случая трябва да направиш request от тук)

Всичко ти идва до врататЪ, нали за това е тоя ЕС.
Абе уж да, ама и аз като някой други хора го брах....От Англия до София за 2 дни, от София до Бургас за 5....
Така че, откачени работи стават в България
четох, че TNT реално са Холандска компания собственост на UPS
 
От: Пратка от Холандия - DHL, UPS или нещо друго

Скаран съм с DHL, но за европейска доставка бих предпочел тях.
 
От: Пратка от Холандия - DHL, UPS или нещо друго

Колега аз от DHL съм доволен, вече 2-пъти пращам колет от Германия за България и пристига без проблем, не вярвам да има особена разлика дали ще е от Германия или Холандия освен 1-2 дни повече. В моя случай пратката я изпращам с обикновена поръчка, която струва около 10 евро и е под 1кг. пристига за една седмица, но я застраховам допълнително, което ми струва още 5-6 евро. Обикновените поръчки на DHL пристигат във България в пощата, а бързите поръчки пристигат в офисите на DHL. Относно пратката, където и да пристигне винаги ще се обадят и ще питат дали да я доставят на посочения адрес или ще минеш да си я вземеш ти, поне с моя човек, така беше.

П.С - След като пуснеш поръчката и ти дадът номера й, можеш да я следиш в нета.
 
От: Пратка от Холандия - DHL, UPS или нещо друго

Абе уж да, ама и аз като някой други хора го брах....От Англия до София за 2 дни, от София до Бургас за 5....
Така че, откачени работи стават в България
четох, че TNT реално са Холандска компания собственост на UPS

Като звъннеш и им вдигнеш скандал се разбързват.
 

Горе