Превод на тема

traiki

Well-Known Member
Кой файл трябва да редактирам, че да си преведа темата на български? ЧЕтох за някакви .po, .mo и т.н. файлове, но не ги откривам в папката на темата..
 
От: Превод на тема

Точно от този сайт гледах, ама проблема, е, че някои теми нямат language папка и mo & po файлове... сега ще разгледам линка, който ми даде uphero
 
От: Превод на тема

Ако в темата ти стринговете изглеждат така:

PHP:
<?php _e("Published By: ", "theme_name"); ?>

темата подлежи на превеждане с .po файлове и можеш да създадеш такъв.

Ако го няма това "_e" значи става сложно, и можеш да преведеш директно кода. Или да преправиш всичко, за да съдържа въпросното "_e" .
 
От: Превод на тема

Къде да го видя този код, че още ми е мъгла този WP

Ами отвори с текстов редактор файла wp-content\themes\ime_na_tema\index.php да речем. И търси дали нещо започва с <?php _e...
 
От: Превод на тема

В този файл, който ми посочи нищо не започва с <?php _e ....иначе темата е blurime. Имам още няколко сайта на WP, при които е същото положение...
 
От: Превод на тема

В този файл, който ми посочи нищо не започва с <?php _e ....иначе темата е blurime. Имам още няколко сайта на WP, при които е същото положение...

Еми варианта е да си преведеш нещата ръчно. Но.. ако инсталираш ъпдейти на темата всичко изгаря, и ще трябва наново да си играеш.

Помисли занимава ли ти се, щото е доста играчка. И дали ще рискуваш да не ъпдейтваш темите.
Иначе ще ти обясня как става - като свикнеш е по-лесно :).
 
От: Превод на тема

Еми то ще преведа основните неща само, които се виждат на сайта..пък дано не забравя и не ъпдейтна темите :D

Добре, ето ти част от файла index.php:
PHP:
<div class="post-cat">
<?php $category = get_the_category();
if ($category) { echo '<a href="' . get_category_link( $category[0]->term_id ) . '" title="' . sprintf( __( "View all posts in %s" ), $category[0]->name ) . '" ' . '>' . $category[0]->name.'</a>: '; } ?>
</div><!-- POST CATEGORY END -->
<h2><a href="<?php the_permalink(); ?>" rel="bookmark" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></h2>
<div class="post-date">By <?php the_author(); ?> - <?php the_time('F j Y') ?> - <?php comments_number('No Comments', '1 Comments', '% Comments'); ?></div><!-- POST DATE END -->

Отваряш файла с текстов редактор. Notepad++ примерно. Свали си го и го сложи на български. Отиваш в менюто "Оформление" и даваш "Промени кодировката на UTF-8 без BOM". Това е задължително за да не ти се показват "маймуни".
Хващаш "View all posts in %s" и го сменяш с "Виж всички постове в %s" .
Хващаш "<?php comments_number('No Comments', '1 Comments', '% Comments'); ?>" и го правиш на "<?php comments_number('Няма коментари', '1 Коментар', '% Коментари'); ?> ...
и така нататък всички файлове в темата. Успех :).
 
От: Превод на тема

Защо не ми отчита превода? Редактирах po. файла, направих всичко както трябва и не ми го изкарва.. В wp_confing файла има ред define (‘WPLANG’, ‘bg_BG’); Файлът си е на мястото - в папката LANGUAGES на темата. Къде е проблема???
 
От: Превод на тема

По файла ти завъпшва ли с бг. Да не си сменил оригиналния файл. Ако си го направил качи пак по и мо файловете завършващи с -bg-BG ако не се лъжа. Кеша на браузъра изтри ли? Да нямаш кеширащ плъгит??
 
От: Превод на тема

Не съм заменил оригиналните. Новите ми се казват BG-bg. Нямам кеш плъгин и изтрих кеша на браузъра, но нищо...Нещо бъркам сигурно
 
От: Превод на тема

Ааа утре ако имам време ще хвърля едно око на темата, тази ли е?


Да не я е писал някой индиец и да я е направил непреведима(писал думите направо в кода)
 
От: Превод на тема

НЕ... не забравих да кажа, че става дума за друга тема. Иначе системата си има mo и po файлове, които бяха преведени на немски или някъв друг такъв език. Но това не е от значение, интересно ми е що не става, след като за друг сайт стана по същия начин..
 
От: Превод на тема

Драсни ако искаш на лс името на темата. Ще я сложа на 1 празен уп който имав и ще видя какво воже да се направи.
 
От: Превод на тема

Новите ми се казват BG-bg
А трябва да се казва bg_BG.mo
Най вероятно това ти е проблема.

и не е лошо да му направиш chmod 644
да не замине при ъпдейт на темата, ако го правиш през WP
 
От: Превод на тема

Всъщност така съм го написал, но пак не иска. Иначе то по презумция си е на 644. Интересното е, че в папката languages "оригиналните" са с други имена, не en_EN примерно...
 

Горе