Предлагам ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ при правилни отговори

Докладвах темата за спиране.
 
Последно редактирано:
Регни се с картата в някоя система за разплащане, която ползва и въпросния човек и от там - PayPal, Epay, etc.
 
PayPal или ePay.bg
https://www.epay.bg/
1. Регистрирваш се в едно от двете или в двете
2. Слагаш си картата ( вързваш я за акаунта )
3. Готов си да превеждаш и получаваш

Успех
 
Регни се с картата в някоя система за разплащане, която ползва и въпросния човек и от там - PayPal, Epay, etc.[/QUOTE
Въпросния човек, не ползва peypal, нито Epay нито друго подобно, но ще го накарам да се включи, в едно от тях. Към кое ще е най бързо/ лесно ?
Ако действително успея да го направя- ще ви преведа и на двамата по 10. За да се почерпите.
Поздрави !
 
Последно редактирано:
Нужно ли е да излизам от къщи
С epay.bg нямаше ли някакви ходения до банката, по спомен май не става само да си регисрираш картата. Акаунт можеш да имаш, но карта да свържеш мисля, че имаше някакви разправии...
 
Онлайн банкиране с ходене до офис? Коя банка предлага такова нещо?
 
Ами в ЦКБ постоянно ме викат до офис да давам някакви такси или лични документи, за да ми активират някое приложение или онлайн услуга.
Вече ако имаш електронен подпис най-вероятно ги няма тези разправии..
 
С epay.bg нямаше ли някакви ходения до банката, по спомен май не става само да си регисрираш картата. Акаунт можеш да имаш, но карта да свържеш мисля, че имаше някакви разправии...
не до офиса ами до банкомат .. като я регистрираш /на сайта/ ти дават код с който отиваш до банкомат /който подържа б-пай май беше/ вкарваш картата и въвеждаш кода който са ти дали
 
PayPal иска ауторизация с код в първата трансакция. За ипей не помня. При положение, че не можеш да видиш кода, няма как да ползваш пейпал.
Онлайн банкиране с ходене до офис? Коя банка предлага такова нещо?
нали трябва да се идентифицира, че е той за да му пуснат услугата онлайн. Туй май става само с ЛК :)
Прекалено много изисквания :), ако случая е толкова специфичен предполагам банката може да дойде при теб срещу скромна таксичка.
 
не до офиса ами до банкомат .. като я регистрираш /на сайта/ ти дават код с който отиваш до банкомат /който подържа б-пай май беше/ вкарваш картата и въвеждаш кода който са ти дали
Като преди да го въведеш - вкарваш пин кода на картата, вероятно ?
 
Парадокса е, че мога да купувам всичко онлайн, но не и да превеждам пари на не търговски лица. Луда държава.
 
Най-лесният и достъпен начин е ePay. Имам акаунт в ePay с вързана сметка към Райфайзенбанк България. Регистрирах се, дадоха ми КИН и си получавам постъпленията. Имат три нива, в зависимост от постъпленията. Разбира се, ще се наложи да се ходи до офис, за да се теглят парите или може срещу скромна такса да се превеждат по банковата сметка, която е посочена. Бързо, лесно и удобно. Взимаш ниво 3 и си цар . И както ти искаш, не излизаш от вас :)
 
Най-лесният и достъпен начин е ePay. Имам акаунт в ePay с вързана сметка към Райфайзенбанк България. Регистрирах се, дадоха ми КИН и си получавам постъпленията. Имат три нива, в зависимост от постъпленията. Разбира се, ще се наложи да се ходи до офис, за да се теглят парите или може срещу скромна такса да се превеждат по банковата сметка, която е посочена. Бързо, лесно и удобно. Взимаш ниво 3 и си цар . И както ти искаш, не излизаш от вас :)
И ниво 5 ще взема :D стига да Не излизам от вкъщи !! Става ли !?
 
Мисля, че открих решение, но не съм сигурен.
Човека на който искам да пратя пари - си слага продукт в сайт за продажби, примерно олх, bazar .... продукта е символичен- (книжка, пощенска картичка или няква друга незначителна вещ).
Плащам му продукта на еконт или друг куриер, чрез онлайн плащане, хвърлят ми продукта в стаята, а човека си взима парите от куриерския офис.
За целта е нужно, наличието на такъв сайт, за продажби, на стоки на хора, които не са търговски лица, като един от начините за плащане да е, чрез онлайн плащане ( без електронен подпис)
Въпроса е, дали има такъв сайт?
Обикновенно, начините за плащане за стоки на не търговски лица е чрез наложен платеж и чрез банков превод.
 
Последно редактирано:
Регистрираш се в ePay.bg

И от ePay.bg има опция - изпрати пари на каса на EasyPay. Т.е. ти ги нареждаш онлайн. Той ги получава на каса на EasyPay като си предостави личната карта. Без лична карта не знам как ще стане.

На теб ще ти е нужно еднократно ходене я до банкомат, я до офис на EasyPay (ePay и EasyPay - са две марки на едно и също нещо) - за да потвърдиш, че си ти и картата е твоя.
 
Мисля, че открих решение, но не съм сигурен.
Човека на който искам да пратя пари - си слага продукт в сайт за продажби, примерно олх, bazar .... продукта е символичен- (книжка, пощенска картичка или няква друга незначителна вещ).
Плащам му продукта на еконт или друг куриер, чрез онлайн плащане, хвърлят ми продукта в стаята, а човека си взима парите от куриерския офис.
За целта е нужно, наличието на такъв сайт, за продажби, на стоки на хора, които не са търговски лица, като един от начините за плащане да е, чрез онлайн плащане ( без електронен подпис)
Въпроса е, дали има такъв сайт?
Обикновенно, начините за плащане за стоки на не търговски лица е чрез наложен платеж и чрез банков превод.

Пич, нали пак трябва да се разпишеш, че си получил "продукта", демек пак до теб ще трябва да дойде куриер.... Що си усложняваш нещата, не знам.:D
 
Ей сега попитах еконт:
Твоя човек отива до офис на ЕКОНТ, праща ти нещо малко с наложен платеж.
Куриера идва при теб, дава ти го, ти плащаш с картата. Те имат такива устройства с тях.
После човека си взима парите от офиса.
Въпроса е дали куриера ще иска да идва до стаята ти... :) /видях, че спомена да ти хвърлят продукта в стаята, значи все пак не изключваш вариант да те посети куриер/.

Втори вариант: Регистрираш се тук: https://www.ebag.bg/
Пазаруваш яко продукти, плащаш ги онлайн, даваш адреса който искаш и на твоя човек му носят храна на адреса :) Ако му трябват за храна тези пари, тогава това е варианта :)
 
Последно редактирано:
Пич, нали пак трябва да се разпишеш, че си получил "продукта", демек пак до теб ще трябва да дойде куриер.... Що си усложняваш нещата, не знам.:D
Не е задължително аз да се разпиша. " Хасан,Бай иван, комшията Петкан... "Посреща куриера и казва че е пратен от мен, че аз съм в банята, в кенефа или примерно тежко болен на легло, от чума :D
Куриера казва- няма проблем, това ни най малко не ми пречи, на безотговорната глава, заповядай, подпиши се
 

Горе