Предлагам изработка на дигитални карикатури!

По темата:
Карикатурите са яки. Пробвай се и тук, и в чужбина не губиш нищо. Има една мъдра мисъл, че ще съжаляваш повече за нещата, които не си пробвал отколкото за тези, които не са станали.

Офф:
Защо казвате, че във Великобритания е скъпо? Покупателната способност на населението (дори и да е икономически имигрант на минималното заплащане 7.50/час) е по-добра от тази в България. Храната, дрехите, домакински работи са доста по-евтини отколкото в родината. Скъпи за живот са: квартира, автомобил (застраховка и пътна такса), както и транспорта (освен ако не си вземеш карта).
Пример: мляко 3.408 литра е 1.49 лири, а в България 1 литър - 1.59 лв/л. Със заплата от 1200 паунда/месец можеш да купиш около 1045 литра гориво, а в България с тези пари - около 600 литра.
Чистите заплати във Великобритания на пълен работен ден и на минимално заплащане са около 1050-1250 паунда в зависимост от това колко часа работиш на седмица. Живееш като скот - плащаш стая от обща къща (около 300-400 на месец с включени сметки), пътуваш с градския, но си купуваш каквото ти е кеф и можеш да си позволиш да спестиш без да ти пука много много.
Като цяло в България е 100 пъти по-добре и ще става по-добре, но за човек, който мисълта му е единствено да изкарва пари, то Англия не е толкова "зла" колкото прочетох тук.
 
По темата:
Карикатурите са яки. Пробвай се и тук, и в чужбина не губиш нищо. Има една мъдра мисъл, че ще съжаляваш повече за нещата, които не си пробвал отколкото за тези, които не са станали.

Офф:
Защо казвате, че във Великобритания е скъпо? Покупателната способност на населението (дори и да е икономически имигрант на минималното заплащане 7.50/час) е по-добра от тази в България. Храната, дрехите, домакински работи са доста по-евтини отколкото в родината. Скъпи за живот са: квартира, автомобил (застраховка и пътна такса), както и транспорта (освен ако не си вземеш карта).
Пример: мляко 3.408 литра е 1.49 лири, а в България 1 литър - 1.59 лв/л. Със заплата от 1200 паунда/месец можеш да купиш около 1045 литра гориво, а в България с тези пари - около 600 литра.
Чистите заплати във Великобритания на пълен работен ден и на минимално заплащане са около 1050-1250 паунда в зависимост от това колко часа работиш на седмица. Живееш като скот - плащаш стая от обща къща (около 300-400 на месец с включени сметки), пътуваш с градския, но си купуваш каквото ти е кеф и можеш да си позволиш да спестиш без да ти пука много много.
Като цяло в България е 100 пъти по-добре и ще става по-добре, но за човек, който мисълта му е единствено да изкарва пари, то Англия не е толкова "зла" колкото прочетох тук.

Така беше брат ми, да... Ся са си наели ЛУКСОЗЕН апартамент в Лондон с още 2ма авери - всеки си има собствена стая... кухня, трапезария и хол на едно... 2 х баня и тоалетна...
Бих го наерекъл луксозен апартамент - да - 140кв.м. в Лондон - 3ма човека.
 
Ми ако дойда в София - какво ще мога да си позволя според тебе - пак СТАЯ - както 90% от моите другари... ако не са на общежитие.

400лв наем + 2 депозита - 1200лв само да ВЛЯЗА в собствена гарсониера... в София... к'ва е разликата.
 
Принципно искам Англия, за да спеста лев, за да замина и УСТАНОВЯ в Канада... като общак в началото - после като специалист...

Това ми е идеята... искам да съм средна класа в Канада... след години - така се виждам.
 
Само да кажа... брат ми се спука от работа в София, беше на квартира... взимаше 650лв заплата, 250лв наем(СТАЯ!), като махнеш сметки + градски транспорт - ЕДВАМ му оставаха пари за храна... в СОФИЯ!
А е Висшист.

Ся в Англия живна, бая.
 
И той не харесва Англия... ама той си каза... като в родината ми няма хляб за мен... така ще е...

90% от момчетата там си МЕЧТАЯТ да живеят в родината си... ама се чувстват прокудени... т'ва е истината.

Не всички в БГ са IT специалисти :)
 
Ето още една:
gergana_small.jpg
 
За да работиш в Канада, като специалист (заварчик, ел. техник, оператор на банциг) или каквото и да е друго, май ще е нужен кетап. Там да изкараш диплома сигурно няма да е толкова евтино и лесно, особено за пришалец. М-у другото в България има и други места освен голямото село :). Пловдив голяма индустрална зона, Бургас, Етрополе за електроника и др...
 
Последно редактирано:

Горе