Предлагам изработка на дигитални карикатури!

pafeca

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте!

Правя карикатури с WACOM графичен таблет, Illustrator i Photoshop.

Харесайте страницата ми във ФЕЙСБЕК, щото и там ще предлагам безплатни карикатури от време на време!
http://fb.me/bg.caricatures

Предлагам рамкиране и пращане по Еконт.

Пуснал съм обява в OLX ето тук:
https://www.olx.bg/ad/karikaturi-po-porachka-ID6U51h.html

Ето няколко примера:
1.jpg

2.jpg

3.jpg


ПС
Не съм сигурен че съм улучил темата.
 
Последно редактирано:
ХАРЕСАЙТЕ страницата ми във ФЕЙСБУК:
http://fb.me/bg.caricatures

Перфектен подарък за рожден ден, сватба или друг празник... а може да искате просто да си я качите в социалната мрежа за Вас си!

ОПИСАНИЕ:
Предлагам изработка на карикатури.
Работя с WACOM таблет, Illustrator и Photoshop.

ИЗРАБОТКА:
Работя по следния начин в три фази(вижте снимките по-долу):
1 (скеч):
- Пращате ми Вашата идея за карикатура и правя скеч със снимката на човек, който рисувам;
- Приликата с рисуваното лице тук е минимална;
- Инструменти: лист, химикал и скенер;
2 (векторизиране):
- Правя гладки линии, които в последствие мога да преоразмеря;
- Тук приликата с рисуваното лице все още не е максимална;
- Инструменти: таблет Wacom, Illustrator;
3 (оцветяване):
- Разделям всички области по цветове и добавям светлосенки и ефекти;
- Изображението вече е растерно с размери 3000х4000px, CMYK палитра;
- Тук вече приликата с рисуваното лице е максимална;
- Инструменти: таблет Wacom, Photoshop;

7.jpg

7.jpg

doc_2.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg


-
ЦЕНА:
Цените към днешна дата са следните:
1 лице - 30лв
всяко следващо лице +20лв
фон - 10лв
15х20см рамки (зелена, синя, червена, розова, бяла) - 6лв
18х24см рамки (само стъкло) - 7лв
А4 формат рамка - 10лв
А3 формат рамка - 18лв.
Печатане от 2 до 4лв(според големината А3 е 4лв, малките са по 2лв)
Транспорт от 5-10лв(пак според големината на рамката)

Ето пример:
2 лица + фон + А3 формат рамка ще струва:
30лв(лице1)
+ 20лв(лице2)
+ 10лв(фон)
+ 18лв(рамка)
+ 4лв(печатане)
+ 10лв(транспорт - вдига се цената заради балончетата, не зависи от мен)
-
94лв крайна цена...

Работя с капаро 50% от сумата, платен по EasyPay(хората предпочитат това), PayPal или банкова сметка(без транспорта) - това е 84/2 = 42лв.

Това е сметката на такава карикатура...

Ако искате продавам САМО дигиталното изображние...
Което в същия случай ще струва 60лв(2 лица + фон) ... с 30лв капаро.

-
ВНИМАНИЕ:
МОЛЯ да подготвите в текстов вариант как искате да изглежда карикатурата и да подготвите нужните снимки.

-
Пишете ми ТУК на лично съобщение, или се обадете на дадения номер!
087 784 0737
 
Последно редактирано:
wow, много си добър!
а само това ли правиш или можеш всякакви неща да рисуваш?
 
Само че вече Flash не се купува и си загубих прехраната от години.

На 25 години съм... смятам скоро да заминавам за чужбина да редя кашони в Англия - тоя месец, и се мъча да изкарам някой лев с тия карикатури, че да мога да замина.

Ако някой иска да поръча, нека заповяда.
 
Много добър продукт правиш - защо не се пробваш във fiverr?
 
Много добър продукт правиш - защо не се пробваш във fiverr?
Вчера пуснах един Fiverr GIG... ама там е пълно с такива като мен, че и по-добри... нищо за сега.
 
Последно редактирано:
.... Айде ОФЕРТАТА!

Първите 3ма, които ми пратят снимки на човек, който да нарисувам + идея(в текстов вариант) за това, какво да бъде изобразено ще получат безплатна карикатура/шарж, от типа, които показах.

1. Искам 2-3 снимки, профил/анфас на човека, който трябва да нарисувам.
2. Каква е идеята - какво искате да има, с какво да е облечен човека и т.н. как си го представяте - от там ще направя скеч.

ПП
Няма да добавям фон - само човек с глава и тяло.
 
Само че вече Flash не се купува и си загубих прехраната от години.

На 25 години съм... смятам скоро да заминавам за чужбина да редя кашони в Англия - тоя месец, и се мъча да изкарам някой лев с тия карикатури, че да мога да замина.

Ако някой иска да поръча, нека заповяда.

Флаша умря ама игрите не са, само се смениха технологиите. Повечето минаха на мобилни телефони, но има и доста браузър игри писани на javascript. Работата на художниците не вярвам да се е променила много, а ако си и програмирал на actionscript супер лесно ще ти е на минеш на javascript. И аз работих много години с флаш и като видях накъде отиват нещата научих javascript и сега даже съм доволен, че флаша умря. Имаш си хубава професия, не се занимавай с глупости като да редиш кашони в Англия за жълти стотинки, а инвестирай няколко месеца да влезеш в час с новите неща.
 
Флаша умря ама игрите не са, само се смениха технологиите. Повечето минаха на мобилни телефони, но има и доста браузър игри писани на javascript. Работата на художниците не вярвам да се е променила много, а ако си и програмирал на actionscript супер лесно ще ти е на минеш на javascript. И аз работих много години с флаш и като видях накъде отиват нещата научих javascript и сега даже съм доволен, че флаша умря. Имаш си хубава професия, не се занимавай с глупости като да редиш кашони в Англия за жълти стотинки, а инвестирай няколко месеца да влезеш в час с новите неща.

Ми писна ми човек... некоректни са спонсорите на игри. Дали ще е флаш или html5 ... некоректни са.

Батко тия в чужбина си напраиха парите моите набори - по 20 000лв в джоба имат спестени, и коли си накупиха и си живеят яко - всяка събота и неделя на дискотека в Англия...
Брат ми праща снимките... 19 годишни лапета с по 20к в джоба...

Както и да е.

Малко мъжка работа искам аз - занаят да уча - заварчик нещо, електротехник - нещо такова...
Писна ми от ИТ - боли ме гъза - ама буквално от седене на стол :D

Благодаря за хубавия коментар иначе!
 
Браво хубави неща правиш, в тази ниша трудно се изкарват пари в БГ обаче, Българина трудно плаща за изкуство, според мен трябва да предложиш услугата по някакъв по-уникален начин и да я насочиш към ниша в която има хляб,примерно сватби - карикатури на младоженци да кажем да вкараш и някакъв комичен елемент, примено бонус карикатура на свекървата:)

Жалко, че толкова млади и талантливи хора избягаха в тая Англия за да им слогуват на кралските задници, не знам какво му харесвате на тоя дъждовен остров:), ако си достатъчно талантлив и креативен от всякъде може да изкараш тея 20 бона, само трябва да имаш търпение и постоянство и трябва да си изградиш име не на последно място.
Какво е креативноста - креативноста е да вземеш някакви готови елементи и да ги съчетаеш по уникален начин... - това важи за всичко каквото правиш.

От тея компютри наистина боли гъза буквално:), но по-добре гъзЪ от колкото гърбЪ повярвай ми;), аз съм работил какво ли не и го знам със сигурност от собствен опит.
В Инглънт гърбЪ ще те наболява повече, те са колонизатори и са свикнали да експлоатират;) - шегувам се.
Но 20 бона са си 20 бона, заслужава си да изтърпиш влагата и недотам красивите мадами, жалко , че тея 20 бона там са като тука 2000;)
Успех!
 
.... Айде ОФЕРТАТА!

Първите 3ма, които ми пратят снимки на човек, който да нарисувам + идея(в текстов вариант) за това, какво да бъде изобразено ще получат безплатна карикатура/шарж, от типа, които показах.

1. Искам 2-3 снимки, профил/анфас на човека, който трябва да нарисувам.
2. Каква е идеята - какво искате да има, с какво да е облечен човека и т.н. как си го представяте - от там ще направя скеч.

ПП
Няма да добавям фон - само човек с глава и тяло.
Колега, пратих снимки и ти се покри. Какво става ще има ли карикатура или да не чакам?
 
Здрасти, мога ли и аз да се наредя на опашката за безплатна карикатура, само че довечера ще пратя снимките. Успех.
 
Колега, пратих снимки и ти се покри. Какво става ще има ли карикатура или да не чакам?
Не съм се "покрил" хахахаха
Ще я направя днес... кандидатствам по разни фирми и си прая портфолиото/CVто.

Все пак е безплатна!

Ще я имаш макс утре :)
 
Здрасти, мога ли и аз да се наредя на опашката за безплатна карикатура, само че довечера ще пратя снимките. Успех.
Да ти си втория, който иска безплатна... остава още 1...
 

Горе