Предлагам изработка на дигитални карикатури!

Жалко, че се отказваш от ИТ и България. Нашата страна с ниския данък печалба и сравнително ниски бизнес и лични разходи е много добро място за ИТ бизнес. Дори мога да дам и реален пример с двама познати, които бяха колеги в една българска ИТ фирма. Приблизително по едно и също време и двамата решиха да напуснат фирмата. Единият замина за Англия да работи същото, което работеше и в България, а другият си направи бизнес в България отново в същата сфера. Да, сега този в Англия може да има 20К лева спестени, за които е мизерствал и които се равняват на около 10К в България по покупателна способност, но този с бизнеса има много по 20К и ги харчи при български цени. :) Много от младите искат да емигрират, но всъщност емиграцията невинаги е най-добрият вариант.

Готини карикатури правиш иначе.
 
Що не се пробваш с конкурси, ето ти един вариант за едни бързи 100лв - https://goo.gl/4o1XzM
На много конкурси съм участвал по фрийланс сайтовете и по 99designs и т.н.

Загуба на време е за мен лично - примерно за 99designs се пуска лого конкурс - кандидатстват 150 човек - оня избира 5 - те продължават да се състезават, после избира 3ма, накрая 2ма и накрая само 1 - като на всяка фаза предлагаш нов дизайн, или ревизия на стар...

Един път участвах за web дизайн на страница за 750 USD, оня държа конкурса 8 дни, като аз бях еин от двамата на финала - избра другия... равносметка - 8 дни загубени, 15 ревизии и 4 отделни дизайна на сайт.

И от конкурси ми писна...

Може да звуча като мрънкало, и като неудачник и като пут**... обаче, повярвайте ми, пробвал съм почти всичко в IT сверата - видеообработка, звукообработка, анимации, еLearning програми, игри, дизайн на сайтове, игри, логота, флаери, предпечат, adsense, admob.... почти всяка свера... не става е човек... не става....

Е ся ми хрумна с тия карикатури да пробвам, не съм художник, ама нещата горе-долу стават... икакво - мога ли да изкарам 1500-2000лв чисто на месец от това?... че да отворя фирма и да плащам осигуровки трудови и здравни?... да зимам чисто 1200-1500лв... едва ли...

Много проби, много грешки - 6 години... откакто съм на 18-19 сам работя...

Уморен съм.

ПП
Това, че аз не съм успял, не значи че други няма да успеят!
Явно не съм кадърен.
 
Ако не е заета третата карикатура - искам да се запиша.
Ти си третия...

Обаче ще ми дадете малко време, че се връщам от едно интервю и сега отивам на второ. До сряда трябва да са говови всичките.
 
Просто трябва да натрупаш опит, ходи в Англия поработи, прави всичко каквото е необходимо пък на края ако нищо не стане ще знаеш, че си опитал;), такъв е живота няма начин.
 
Просто трябва да натрупаш опит, ходи в Англия поработи, прави всичко каквото е необходимо пък на края ако нищо не стане ще знаеш, че си опитал;), такъв е живота няма начин.
Един приятел имам... Автобояджия е и отделно прави тапицерия на седалки...
Брат някой път на ДЕН взима 1000лв чисто...

А примери за неуспешни IT специалисти има много, аз дори не съм IT щото съм самоук... ама иам пприятели с магистър Информатика и Математика, и сега бачкат единия гледа камери в СОТ, другия е охрана в Билла - и двамата зимат чисто около 450-500лв... магистър с 6 и стипендии са и двамата.

Занаят трябваше да уча... да*ба :)

Скоро ще пратя карикатурите.

Излоизам.
 
Пускам скеч на единия от тримата маняци, които се наредиха за безплатна карикатура.

Надявам се няма проблем, че пускам скеча :)

idea.jpg


Мисле, че финалния резултат ще е добър.
 
Проблема ти е че не моиш си намираш работа, това лесно се решава като ауосорснеш към друг.
Не си търси работа а РАБОТОДАТЕЛ. Фрилансърството не са за всеки.
 
Проблема ти е че не моиш си намираш работа, това лесно се решава като ауосорснеш към друг.
Не си търси работа а РАБОТОДАТЕЛ. Фрилансърството не са за всеки.
Прав си, обаче не мога да си намеря някой, който да ми плаща добри пари.
И под добри - говоря поне 800лв чисто в началото. Много ли е?

В София знам че има... ама там квартирата е 400 лв минимум
 
Не мога да повярвам ,човек с твоя опит, който описваш , да не може да се справи със ситуацията и да иска да реди кашони или да боядисва коли. Някъде нещо ти куца. Ако питаш мен преосмисли си плановете и не се занимавай да бъдеш роб . Бъди по-упорит!
 
Имаш голям талант в тази насока, трябва наистина да си упорит и със сигурност ще успееш.
 
Ами ходи връткай кашоните тогава, като не ставаш за дизайнер. И на мен не ми хвана окото работата ти, пусни други неща.
 
Ами ходи връткай кашоните тогава, като не ставаш за дизайнер. И на мен не ми хвана окото работата ти, пусни други неща.
Тук съм за карикатурите.
Не съм умрял да ме наричат "дизайнер" :)
Принципно съм специалист с ActionScript3.0, занимавал съм се с PHP, mySQL, CSS... най-голямата ми сила е ActionScript 3.0 обекто ориентирано програмиране... ако имаше Висше с тази специалност, до сега щях да съм преподавател в университет.
Имам кодове от по 10 000 + реда :)
Дизайна съм ги правил, понеже нямах пари да наема дизайнер... и се понаучих.
 
И това моето е 2D Game Design със spritesheet-ове... има голяма разлика със WEB Design и Графичен дизайн...
И пак... силата ми е програмиране с ActionScript3.0, имах над 300 поръчки във freelancer.com само с Flash7.4 рейтинг, преди да се налее с Бангладешци.
 
Ами ходи връткай кашоните тогава, като не ставаш за дизайнер. И на мен не ми хвана окото работата ти, пусни други неща.
Тез дет въртат кашоните зимат повече от повечето IT специалист в България, като дойдат да си харчат парите тук.

Както и да е. Не ми се спори.
 
Ти тъп ли си? Само с това портфолио, което си пуснал от игричките, ще те приемат за стаж в почти всяка една фирма където им трябват подобни хора и сами ще те дообучат на каквото трябва. Да не говорим UX за игри, че струват една камара пари по разните marketplace сайтове, ама като нямаш желание, ходи да чистиш улиците в УК, ще ти дойде акъла след няколко месеца и ще се върнеш към същото.

И пари според който каквото заслужи, искаш много пари а? Искаш да си фронт ендер? Давай - REDUX/ REACT/ JS/ ANGULAR/ малко node ако се налага за server знания да си имаш - пък да видим дали ще вземаш по-малко от 2-3к? И това за конкурсите ти наистина ли си тъп? Като си правил нещо и не са те одобрили, винаги може да си седнеш на задника и да си го направиш като template и да го пуснеш в envato/ wrapboostrap.com и да изкараш лев.
 
Ти тъп ли си? Само с това портфолио, което си пуснал от игричките, ще те приемат за стаж в почти всяка една фирма където им трябват подобни хора и сами ще те дообучат на каквото трябва. Да не говорим UX за игри, че струват една камара пари по разните marketplace сайтове, ама като нямаш желание, ходи да чистиш улиците в УК, ще ти дойде акъла след няколко месеца и ще се върнеш към същото.
Не струват толкова много колкото ти си мислиш :)
Изкарал съм малко над 1000USD от подобни неша в graphicriver и creativemarket

"Ти тъп ли си?"
Защо се пениш?
 
Изкарал не значи, че продължаваш да изкарваш, а как да ти кажа, като имаш готини неща и искаш да ходиш по кофите в UK? Да ти кажа, че си умен ли? Няма да стане. Предпочитам да вземам по-малко пари, но да работя с кеф и удостолстие, отколкото да вземам повече пари и да нямам никакво желание за работа, камо ли физически труд. Вярно си тъп, но ще го осъзнаеш като се върнеш от там след няколко месеца.
 

Горе