Предлагам почти съвместен бизнес

madgooglebot

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
4   0   0
Както казва колегата в една друга тема – ситуацията е следната:


Тъй-като нямам нито времето, нито желанието (амбицията) и разбира се способностите, ви предлагам следният почти съвместен бизнес – домейни под наем. На пръв поглед може би звучи глупаво, но лично аз си мисля, че предложението е добро.



На първо четене не виждам аналог на подобна оферта и за това някои от вас могат да се отнесат скептично. Самият аз не съм 100% убеден в един подобен „почти съвместен бизнес”, за това предложението ми и естествено може да търпи критика, но определено само от заинтересованите лица. Като цяло, ползата според мен е повече във ваша полза, но това ще разберем със сигурност едва след няколко дни. И понеже както казах не съм срещал подобни предложения ще се опитам да бъда максимално изчерпателен.


Идеята е че, аз не мога/вие можете (приемаме го така), обаче това не пречи да се извлече полза от едно такова положение ( Всъщност, идеята може да послужи за пример и на много хора с домейни-кашета, стига да имат желание). Погледнато от двете страни можем да имаме следните ситуации: Едната страна смята, че разполага с потенциални домейни, другата страна смята, че ще и свършат работа; Едната страна не желае да продава домеините, другата страна не може да има точно същите домейни; Едната страна не може да ги оползотвори на 100%, другата – може, ще се опита или точно това и е работата; Едната страна няма време, другата има..и тн в тоя дух, като не изключваме и положението: Едната страна я боли за другата, тоест домейните седят в паркинга или незаслужено не им се оползотворява капацитета.


За да не навлеза прекалено в локумени полемики – конкретно предложението:
Предоставям някои домейни и зарезани сайтчета в нещо като форма „под наем” срещу 1 (един) да го кажем „доживотен” линк (с малки изключения). Обикновен линк, не рекламно място, банер и тн, но както се казва да е „видим” и по нищо не отстъпващ на бъдещите подобни линкове в страницата. От вас търся – коректност при избора ми на линк (каквото преценя незабрането от закон и разбира се ненарушаващо функционалността и поликиката на страницата ви) От мене имате – сигурна коретност и гаранция (по ваш избор) за ненарушаване на уговорката, а имено селски изпълнения от сорта на „имам клиент за домейна”, „друго реших” и всякакви други гадни и още по-кофти спартакяди. Тоест, гарантирам ви пълно и безусловно ползване на домейна (без забранените неша) за неопределено време, дори и да имам 4-цифрено предложение за него.


Домейните си ги плащам аз, хостинга и тн си го поемате вие.



Понеже все пак има тънки моменти, изисквам даденият сайт да си има някъде инфото от сорта „този сайт е на едикой си...” за да не се получи някаква калибристика собственика на домейна да носи по някакъв начин отговорност за контента, приходите или други действия породени от собственика на сайта. Както казах от мен имате пълна коректност, но вие имате право да изисквате всякакво и да е (удобно за вас) оформяне на договорни отношения.. за мен е все едно, държа само на коректност за линка и ненарушаващо законите съдаржание на страницата. Ако продадете сайта, договорката си остава в сила, стига новият собственик да не промени политиката из основи.




При положително развитие, дефакто – интерес, ще се добавят нови домейни в тази тема. При отрицателно – здраве да е, не сме дорасли явно.
Понеже не съм сигурен за отзивите по предложението ми, тоест нямам идея какъв интерес ще предизвика, си запазвам правото да правя избор между евентуалните желаещи по показатели от сорта на: положителен рейтинг, брой мнения, опит, налични проекти и тн, тъй като и аз самият имам повече полза от по-бъзото „пълнене”, по-качественото и тн.



И друго, сега се сетих, понеже съм се нагледал на циркове и вярвам, че мога да стана част от тях, ако може да не ми обсъждате домейните..(всичко е гледна точка), но ако ви се обсъжда – осъждайте самото предложение.


Ааа и последно, темата за първи април си я пуснах вече – тази е сериозна.
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

Ако не кажеш какви домейни предлагаш, все едно само хабиш килобайти.
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

Няма интерес
 
Последно редактирано:
От: Предлагам почти съвместен бизнес

гарантирам ви пълно и безусловно ползване на домейна (без забранените неша) за неопределено време, дори и да имам 4-цифрено предложение за него.
Всичко друго ОК (стига да споменеш домейните все пак), но горното ми е меко казано странно - безмислено е да гарантираш неопределено време за 1 линк, по-скоро си го кажи нормално - давам ги докато ми е кеф, ако реша да продавам си вземате сайта и толкова :).
Само дето след 2-3 години, при наистина развит сайт, дори и аз да си го взема (без домейна), Google (и не само) ще смятат за първоизточник твоя домейн, и аз ще духам супата с "дублираното съдържание"
 
На пръв поглед може би звучи глупаво, но лично аз си мисля, че предложението е добро.

Предложението е наистина изключително глупаво. Има тука няколко подобни теми. Значи ще взема аз домейн, ще вложа в него XXX лева и YYY месеца труд, ще го изкарам на топ позиции в някоя хубава ниша и ще разчитам на обещанието на напълно непознат човек (че и познат да е, все едно), че няма да ми свали сайта с някой грабер, да си прибере домейна и да почне той да си прибира приходите?
 
От: Re: Предлагам почти съвместен бизнес

Предложението е наистина изключително глупаво. Има тука няколко подобни теми. Значи ще взема аз домейн, ще вложа в него XXX лева и YYY месеца труд, ще го изкарам на топ позиции в някоя хубава ниша и ще разчитам на обещанието на напълно непознат човек (че и познат да е, все едно), че няма да ми свали сайта с някой грабер, да си прибере домейна и да почне той да си прибира приходите?
Човека го познавам и е сериозен, няма да има проблеми. На него целта му е друга - просто той ги има домейните и в момента така си седят без нищо на тях, за това иска да се направят сайтове и по този начин ще спечели линк.
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

Разбирам напълно опасенията ви, за това и казах да коментирате което не ви е ясно или притеснява и тн...но мисля, че ясно съм написал, на чист български, че гарантирам, което включва договорни ако щете отношения, каквито ви е удобно или прецените. Един вид, ако се измъкна може да ме спукате от съдилища.
Нямате грижи с това, казах че не ги продавам, а предпочитам да извлеча полза от тях, тоест добър и посещаван сайт, за това и аз самият пък имам изисквания от вас, а не някой да тури неква тояга вътре и в период от една година да кара на 10 унита дневно. Тоест търси се взаимна изгода, няма да седна да се занимавам с глупости, това с "гепене" и тн го забравете :) Просто наистина предложението е нестандартно и не всеки може да го приеме ей така, но ако си харесвате нещо и смятате, че ще го развиете ще се разберем със сигурност. В крайна сметка никого не карам на сила, просто търся варианти за изкарване от паркинга както се казва, една кола ако не се кара се скапва нали :) А и да се знае - принципно не се занимавас с тези неща, така че последната ми мисъл в главата ми е да "прецакам" някого.
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

Не е толкова глупаво, но човека трябва да изчисти много неща и да излезе на EN пазара. Има доста сайтове, които дават "под наем" афилейт сайтове - казвате тъпо било - добре, ама пари се изкарват нали? Пък и като спра да ги давам поднаем с какво оставам - 10-15 афилейт сайтчета, дето други са им правили сео-мео :)
 
Ако се направи с договор - става. Ама ти вярно ли би се разхождал да подписваш договори за един линк? Адвокати, нотариуси .. не си ли цениш времето :) ?

Освен това винаги има възможността да се случи и нещо непредвидено в договора и достъпа до домейна да се загуби. Няма да давам примери, че е се сещам все за кофти неща.

Алън, ти наистина ли би вложил пари и труд в домейн, който не е твой и не е ясно до кога ще можеш да го ползваш? Айде сега, несериозно е ... Какво като други са им правили сео? Повечето линкове 100% ще си останат.

Бих взел такъв за сателитка например и не бих му отделил повече от 3-4 часа работа. Но тогава каква ще ти е точно ползата на теб от този линк?
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

Алън, ти наистина ли би вложил пари и труд в домейн, който не е твой и не е ясно до кога ще можеш да го ползваш? Айде сега, несериозно е ... Какво като други са им правили сео? Повечето линкове 100% ще си останат.
Аз не бих, но много други вземат READY TO GO поднаем афилейт сайтове... всякакви хора има, и аз им се чудя,но факт е, че подобни афилейт сайтове под наем има много.
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

И аз си мисля че е глупаво, но за всеки влак си има пътници.
Все едно да строиш жилищна сграда на земя под наем. Обвързваш се доживотно да плащаш като поп. Все едно вечен кредит.
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

Много зависи от самите домейни. Ако някой прецени, че "на този" ще свърши работа/полза от "онзи" не виждам причина за тревоги. Реално погледнато, след като само той може да ползва домейна, защо да се тревожи, че трудът му ще е на вятъра. Той се възползва от всичко на 100%, и трафик и билдинг, монетаризация и тн. Да, разбира се го има и личният момент "не е баш мой", но в крайна сметка всичко е бизнес и взаимна изгода. Аз знам едно нещо - няма ли взаимна изгода, няма и бизнес. Това би трябвало да е научил всеки, който е имал допирни точки с някакъв бизнес.
Колкото до самите домейни, винаги има и домейни и домейни. От едни може да се иска малко, от други повече. От слаб домеин може да си доволен и на 50-70 унита, на силен пък и 2К могат да ти малеят. В крайна сметка и двете страни би трябвало да са доволни на максимата "колкото повече - толкова повече" Пък и друго, и при най-лошо стечение на обстоятелствата много малко сайтове могат да паднат под 50 унита. Трябва да си е тотално заебване. Ако има тотално заебване, страните просто си стискат ръцете и тва е - никой с нищо не гори, защото ако сайта не е тръгнал, значи че собственика не е похабил труд на вятъра - не е ли така?
Колкото до договорите и разкарването, принципно не е проблем, един договор се прави за 30 минути и за 10 минути срещу 10-15 се заверява при първият нотариус. Аз не държа на договор, но вие (според мене) бихте държали - нормално. Освен това пак според мен топката е при вас, защото ако не тръгне сайта (да кажем първоначално без договор) просто го заебвате, ако пък тръгне си изисквате гоговора. Опции много, идеята е дали човека ще прецени, че му е по-изгодно да ползва платен, но "чужд" домейн, който вече е харесал и смята за подходящ за проекта му, или ще прецени, че ще има повече изгода от друг собствен, но не толкова подходящ домейн. Времената явно изискват по-отворено разсъждаване, щото виждаме, че са меко казано - кофти :) Лично аз съм отворен за предложения, вие както решите.
Иначе какво ще кажете за случая - работиш от офис под наем, не от собствен. Каква е разликата в крайна сметка ако са превъзмогнати неща като "не чувствам, че домейна е мой, няма да имам изгода поради което"
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

и кой ще иска договор за тия домейн-боклуци? ти като че ли ще даваш poker.com ;) / Слезни на земята и се осъзнай - домейните ти са пълен боклук - и за бг, и за еу, и за world.
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

Тука вече отидохме на "гледната точка" :)
Няма да давам примери с по-оборотни, като тези от подписа ти...

Естествено, че не са "хай-едн-мега" и тн.., но за един от тях имах вече предложение от 500лв (дори незнам как ме намериха тогава), което отказах.
Няма да приемам провокацията, всеки си знае кво-що - нали така :)
А и понеже знам, че са болкуци и тъй-като не продавам такива, за това и не оферирам никой с продажба.
А колкото до желанието ми да не се коментират домейните явно ще имам да взимам :D
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

Не виждам супер домейни за да си струва да градиш нещо на нещо което не е твое.Единствения ти шанс е да подариш домейните срещу което да искаш вечен линк,банер или каквото си поискаш.
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

Ами то е абсолютно същото. Просто си гарантирам линка. Ок ако притесненията са такива, предава се безвъзмездно домейна, плащате си го вие..и тн..абе ваш сие, но тогава аз ще искам да подпишете доста сериозен договор просто за да си гарантирам линка, защото определено вярвам, че сайта ще премите през няколко ръце..така е в почти 100% от случаите. После да няма новият собственик "Абе ти къв си, къф е тоя смотан линк тука"
Реално си е даване на домейн за линк...кой как ще да го разбира. Дали е изгодно незнам, не съм в час. Само знам, че не ми е проблем да кесят в паркинга за неопределено време.
Аз за това споменах - ще резберем резултата след няколко дни. Поне ще имаме представа колко открехнат е пазара, нищо че ще е за моя сметка :)
 
Re: От: Предлагам почти съвместен бизнес

Да, разбира се го има и личният момент "не е баш мой", но в крайна сметка всичко е бизнес и взаимна изгода. Аз знам едно нещо - няма ли взаимна изгода, няма и бизнес.

Изобщо не става дума за "не е баш мой". Отклоняваш въпроса. Става дума за това, че утре като ти развия домейна ще си го прибереш обратно и аз ще си остана с разходите само.

Иначе какво ще кажете за случая - работиш от офис под наем, не от собствен. Каква е разликата в крайна сметка ако са превъзмогнати неща като "не чувствам, че домейна е мой, няма да имам изгода поради което"

Сравнението е меко казано неуместно. Разликата е, че в общия случай офиса си ще го сменя много лесно и клиентите ми ще идват в новия офис. Ако говорим за сео обаче, такава смяна може да отнеме месеци и доста пари.
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

Офис под наем, не е като бранд под наем.
Самата дума наем предполага крайна дата на някакви правни отношения.

Ако обобщим:
1. Няма да правиш нищо с домейните
2. Като се ангажираш с някой, гарантираш доживотна коректност, т.е. домейна винаги ще се ползва от него
3. Не ги продаваш
Първите две точки изключват опцията да ползваш реално тези домейни, даже и да искаш. Каква е разликата от една продажба:
1. Собствеността на домейна - това едва ли е от значение за теб, но е от голямо значение за другата страна
2. Пари срещу линк - Ако оцениш правилно колко струва този линк който искаш, можеш да сложиш етикет на домейна.
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

Аз съм навит.

Ама не очаквай да развивам сайтовете.


Пиша 1 страничка. Може и още 2-3 странички да сложа статични. Слагам АдСенсе и бухам линкове към други мои сайтове и ти давам 1 линк на теб.


Ако си навит така да правим сделката.
 
От: Предлагам почти съвместен бизнес

По точките няма грижи. Написал съм го вече – имате 100% гаранция. Давате днс-ите и приключва целият калабалък. Не ме интересува колко ще печелите (дай боже), не ме интересува и колко силна сателитка ше е или основен сайт. Забравям за домейна като собсвеност в смисъла за каквато и да е полза от него (освен линка), както и за продажба независимо от офертата. Освен в случая когато има изхвърляне (което е малко вероятно), тогава обаче без вас нищо не може да се случи и ако се случи нещо, то гаранция ще е само с вашето задължително съгласие и участие.

Плащам си домейна като поп и ако случайно дам фира (което е малко вероятно, защото съм старо куче медалист) ви давам вече да се оправяте както решите.
Ако някои си задават въпроса „що така” ще ги изпреваря с отговор. Не са ми проблем сайтовете. Мога и сам да си направя сайтове. Въпреки че нямам никакъв опит с това, вече направих 2, единят от които дори стана хубав. Проблема ми е в контрола, подръжката и пълненето (развитието). Нито имам време за това, нито пък желание. Дори се дразня и ми е противно, както се казва ни мъ влече. Обаче пък ме интересуват линковете. Домейните са ясни, някой ако си мисли, че искам просто да се отърва, то това не е така. Пуснал съм една част, едни ще помисля за тях, други пък „не стават”. Тоест смятам да пускам още (ако се получи интерес), дори не ми пречи - да харесам домейн, да го купя да кажем за 200лв и пак да го пусна по същата схема. Или ако набарам някой убав, не бих го подминал... и пак по процедурата. Всеки си знае себе си. Мен ме устройва нещо подобно, защото си осигурявам линковете, къде ще е куц, къде ще е добър, къде пък дай боже ще мога дори да го продавам. Мога да ги използвам за личен сайт, мога да ги използвам и за сео. Може пък да пробвам хоби в свободното време от което да имам допълнителна полза, да съм си повярвал за оптимизатор, тъй-като съм вдигнал сайт по ключова дума с 1500К резултата на 1ва страница. Все тая, предпочитам да имам осигурени линкове, вместо когато ми се наложи да ползвам, да се ровя в търсене на свободни или да издирвам собственици на подходящи сайтове. В крайна сметка ако стане дърво, ще си го ям аз. Обичам нестандартните начини за работа и иновативните подходи, особено когато и положението е дървено. Стига ползата да е взаимна, за другото винаги ще има и коментари и компромиси. Ама пък ако някой си е помислил, че ще ме реди, сериозно се е объркал.

Иначе както казахме, а и някои се опитват да ме убедят, не всички домейни „стават”. Но пък някой са идеални за дадена свера. Да кажем например за сериозни..само до буквата Z и гугле вече те коригира на 1во място със „сериозни запознанства”, тоест колкото и да ме ламеросва някой няма да се хвана, че домейна е дърво, а си има и редица други показатели. В тоя смисъл мога да имам все пак претенции за някой домейни от бъдещият им собственик, мога и да нямам почти никакви за други..В тази връзка и веднага запитвам пича отгоре за кои има интерес.
 

Горе