Предлагам услигите си! Търся работа.

Здравейте! Казвам се Виктор Георгиев от град варна на 18години, уча в ПГЕ варна със специалност комп. мрежи. Успехът ми е добър особено в сферата на специалността ми. Освен това тренирам усърдно от малък за по-добър начин на живот. Мога да обработва снимки и видеа(до някаква степен). Мога да правя уебсайтове от безплатните форуми. Каквото кажете ще го направя. Има ли желание има и начин. Учен съм да не се предавам :). Дори да не разбирам от задачата, тя ще бъде свършена както трябва!
 
Горе доле "те гледам" от една година. Един прост съвет от мен - нямаш много избор пич, или почваш някакъв собствен бизнес (независимо дали ще е от сферата на услугите или търговията) или се цаниш в някоя фирма. Така "фрилансърски", с този все още слаб опит, нищо няма да постигнеш. Нито ще изкараш нещо съществено, за да поддържаш нормален живот, нито пък ще постигнеш нещо в личностното си развитие.. хинт - един вид - само ще те използват до колкото могат, а за теб ще останат трохите и дерзанията ;)
 
Горе доле "те гледам" от една година. Един прост съвет от мен - нямаш много избор пич, или почваш някакъв собствен бизнес (независимо дали ще е от сферата на услугите или търговията) или се цаниш в някоя фирма. Така "фрилансърски", с този все още слаб опит, нищо няма да постигнеш. Нито ще изкараш нещо съществено, за да поддържаш нормален живот, нито пък ще постигнеш нещо в личностното си развитие.. хинт - един вид - само ще те използват до колкото могат, а за теб ще останат трохите и дерзанията ;)
Здравей! Благодаря, но тук търся нещо малко като допълнителен доход а не като главна работа
 
Е, щом е такъв случаят, задачата не е чак толкова сложна. Единственото нещо, което трябва да предствавиш е доверието изразено чрез това, което пък можеш да предложиш. Тоест, давай некви примери, некви галимации, квото имаш. Вервай ми, хиени за тънки калабалъци - тук е найс плейс :) Ама реални неща, не голи думи "моем тва и тва и онова" ;)

Иначе, аз на твое място бих се замислил за един доста бая оборотен и взискателен по тематиката блог за здравословно хранене и пълноценен живот.. ама тва си е мое лично извращение :D
 
Е, щом е такъв случаят, задачата не е чак толкова сложна. Единственото нещо, което трябва да предствавиш е доверието изразено чрез това, което пък можеш да предложиш. Тоест, давай некви примери, некви галимации, квото имаш. Вервай ми, хиени за тънки калабалъци - тук е найс плейс :) Ама реални неща, не голи думи "моем тва и тва и онова" ;)

Иначе, аз на твое място бих се замислил за един доста бая оборотен и взискателен по тематиката блог за здравословно хранене и пълноценен живот.. ама тва си е мое лично извращение :D
Като цяло разбирам от тези работи относно спорт хранене и тн. Има тук специален блог
 
Здравейте! Казвам се Виктор Георгиев от град варна на 18години, уча в ПГЕ варна със специалност комп. мрежи. Успехът ми е добър особено в сферата на специалността ми. Освен това тренирам усърдно от малък за по-добър начин на живот. Мога да обработва снимки и видеа(до някаква степен). Мога да правя уебсайтове от безплатните форуми. Каквото кажете ще го направя. Има ли желание има и начин. Учен съм да не се предавам :). Дори да не разбирам от задачата, тя ще бъде свършена както трябва!
Здравей. Имаш ли нещо, което да споделиш като опит тук. Предполагам, ако има, ще можеш лесно да си пуснеш и предложение в Пазара, с което да можеш да привлечен някой други потребител да му свършиш нещо. ;) И гледай добре да опишеш какво може да предложиш и си правил. ;) Успехи от мен.
 
Има тук специален блог
Къде е това тук??
Имаш ли нещо, което да споделиш като опит тук.
Говорейки за Тук и Там като старата песен да попитам и аз. ТУК ли е мястото на темата :D :D :D ?
Така "фрилансърски", с този все още слаб опит, нищо няма да постигнеш. Нито ще изкараш нещо съществено, за да поддържаш нормален живот, нито пък ще постигнеш нещо в личностното си развитие.. хинт - един вид - само ще те използват до колкото могат, а за теб ще останат трохите и дерзанията ;)
А фирмите масово наемат хора с малък опит и освен това са добросъвестни и мислят за служителите си или по-скоро ще доизядат трохите, които си е заработил? Не заблуждавай момчето. Във фрийланса има не само трохи и хляб. Къде късмет, къде упоритост и труд, къде кой както си го направи, което важи за много неща от живота ;).
 
Говорейки за Тук и Там като старата песен да попитам и аз. ТУК ли е мястото на темата :D :D :D ?

А фирмите масово наемат хора с малък опит и освен това са добросъвестни и мислят за служителите си или по-скоро ще доизядат трохите, които си е заработил? Не заблуждавай момчето. Във фрийланса има не само трохи и хляб. Къде късмет, къде упоритост и труд, къде кой както си го направи, което важи за много неща от живота ;).
Фрилансът си е супер. Дори много хора го гонят като цел. Да работиш от всяка част на света, да си определяш сам работното време, да нямаш шефове. Имам доста хора около мен, които си работят нещо регулярно, за там някакви сигурни, но в същото време фрилансват здраво и дори правят повече така. :) Един сис-админ познавам такъв. Машините не ги крепи с ръцете си на гърба, та в свободното си време си ръчка други, на други хора с някакви договорки. ;)
 
Фрилансът си е супер. Дори много хора го гонят като цел. Да работиш от всяка част на света, да си определяш сам работното време, да нямаш шефове. Имам доста хора около мен, които си работят нещо регулярно, за там някакви сигурни, но в същото време фрилансват здраво и дори правят повече така. :) Един сис-админ познавам такъв. Машините не ги крепи с ръцете си на гърба, та в свободното си време си ръчка други, на други хора с някакви договорки. ;)
Това исках да кажа и аз @Blinky. Определено не е лесна работа и не е за всеки. Както всяко начинание изисква упоритост, време, усилия и така нататък. Доста хора си мислят, че искат да са "свободни"(уж фрилансърите се водят такива хах), но реално не могат да се справят с времето, напрежението и самоинициативата да си търсят сами клиенти, да се доказват и така нататък. В повечето случаи, същите личностни черти са необходими и при работата в агенция или фирма. Просто при едното някои хора се чувстват малко по-сигурни (взимам си заплатката на 5-то число и ме боли....), макар че в повечето случаи това е илюзия и винаги могат да те "ритнат" по всяко време, докато при варианта с freelance-а "залагаш" на себе си, недостатъка на което е, че няма "сигурно". Въпрос на гледна точка, личност, среда, възможности.

Държа да отбележа, че не подценявам или надценявам нито агенциите, нито фрилансърите. Просто изглежда много неприятно, когато се даде подобен окончателен съвет и заключение тип - "като нямаш и не разбираш много, се закачи за агенция или си направи фирма".

Че ти като не разбираш дори за себе си, коя фирма ще те наеме да ти плаща осигуровки, да ти намира място, офис, техника и да ти отделя време? И ако го направи, колко трябва да изкарва тя от теб, за да ти осигури всичко това, че и да си задели печалба от труда ти?
С изкарването на фирма при почти нулеви познания съвета звучи още по-нелеп, така че няма да го коментирам, да не говорим, че не са малко случаите, в които именно фирми наемат временно фрилайсъри, защото те самите не знаят как да се справят в дадени ситуации.

"За всеки влак си има пътници" в крайна сметка ;).
 
Фрилансът си е супер. Дори много хора го гонят като цел. Да работиш от всяка част на света, да си определяш сам работното време, да нямаш шефове. Имам доста хора около мен, които си работят нещо регулярно, за там някакви сигурни, но в същото време фрилансват здраво и дори правят повече така. :) Един сис-админ познавам такъв. Машините не ги крепи с ръцете си на гърба, та в свободното си време си ръчка други, на други хора с някакви договорки. ;)

Принципно дигитален номад, трябва да си доста добър специалист, другите са някакви живеят в панелка, правят сайтовете на WP за 600 лв и работят за 3 - 4 лв на час, такива особено в България с лопата да ги ринеш, вземат ниско и това което те са си представяли е доста далеч от истината, просто защото да живееш добре, да определяш работното си време, трябва да си доста силен в това което правиш и пак е зор да бъдеш фрийлансър, знам доста такива вземат 10 - 15 хиляди на месец и такива едвам връзват 1500 лв и това е на сиво в повечето случая. То смешното е, че има и такива фирми, как оцеляват аз лично не знам, явно живеят в мазана на техните и ядът ориз. Но да живееш добре от фрийлансърство, трябва да си доста опитен в това което правиш и пак отнема време.
 
Принципно дигитален номад, трябва да си доста добър специалист, другите са някакви живеят в панелка, правят сайтовете на WP за 600 лв

То смешното е, че има и такива фирми, как оцеляват аз лично не знам, явно живеят в мазана на техните и ядът ориз. Но да живееш добре от фрийлансърство, трябва да си доста опитен в това което правиш и пак отнема време.
Станимире, да не забравяме, че Microsoft, Apple и Google са тръгнали не от панелка и в "техните", а от гаражите на родителите си. И сега в момента следваме именно техните изисквания и правила в интернет.

Разбрах ти идеята като цяло, но ако целиш да се похвалиш, че си от тези които взимат по 15хил на месец - не е това идеята. Ако си прочел началото на темата, авторът споменава, че разбира от няколко неща по малко, а го съветват да се "присламчи към фирма" или да си отвори такава.

Ти като собственик на фирма би ли го наел на работа, колко ще му даваш и защо? Ако изкарва "трохи" за бизнеса ти, нима ще му дадеш от себе си? "Чисто" ти "вади" 2000лв печалба, толкова ли ще му дадеш? А осигуровки, наем на помещение, ток, техника? Ами за теб някой лев? Колко ще му платиш, ако изкарва такава печалба в твоята фирма? Едва ли ще е е повече нали? Но ако работи като Фрилансър доста ще се доближи до реалната сума, която си е заработил (и ако се справя с напрежението, проектите и много други фактори разбира се).

Другият вариант, който беше предложен е да си изкара фирма. Ти би ли му по препоръчал това ;) ?
 
Това с фрилансинга е така. Но се предполага, че всеки е добър с някакъв натрупан опит все пак. Иначе в пазара на труда ще го сложат на никаква заплата, и в двата случая (ако фирмата не държи и някакви скатавки, има и такива) парите, които ще си заслужи даден човек зависят от неговата компетенция. Станимир може би говори за хора, които трудно си намират работа, такива които не ги търсят и може би в някои случаи има защо. ;)
 
Това с фрилансинга е така. Но се предполага, че всеки е добър с някакъв натрупан опит все пак. Иначе в пазара на труда ще го сложат на никаква заплата, и в двата случая (ако фирмата не държи и някакви скатавки, има и такива) парите, които ще си заслужи даден човек зависят от неговата компетенция. Станимир може би говори за хора, които трудно си намират работа, такива които не ги търсят и може би в някои случаи има защо. ;)
Прав си. Може би аз не съм разбрал правилно посланието на @Станимир И. Ако е така, в случая сте прави.
 
Станимире, да не забравяме, че Microsoft, Apple и Google са тръгнали не от панелка и в "техните", а от гаражите на родителите си. И сега в момента следваме именно техните изисквания и правила в интернет.

Разбрах ти идеята като цяло, но ако целиш да се похвалиш, че си от тези които взимат по 15хил на месец - не е това идеята. Ако си прочел началото на темата, авторът споменава, че разбира от няколко неща по малко, а го съветват да се "присламчи към фирма" или да си отвори такава.

Ти като собственик на фирма би ли го наел на работа, колко ще му даваш и защо? Ако изкарва "трохи" за бизнеса ти, нима ще му дадеш от себе си? "Чисто" ти "вади" 2000лв печалба, толкова ли ще му дадеш? А осигуровки, наем на помещение, ток, техника? Ами за теб някой лев? Колко ще му платиш, ако изкарва такава печалба в твоята фирма? Едва ли ще е е повече нали? Но ако работи като Фрилансър доста ще се доближи до реалната сума, която си е заработил (и ако се справя с напрежението, проектите и много други фактори разбира се).

Другият вариант, който беше предложен е да си изкара фирма. Ти би ли му по препоръчал това ;) ?

Като 80% от форума, пак не си прочел и не си разбрал нищо, аз тръгнах като фрийлансър, @Blinky , ясно е написал и разбрал, както написах аз съм бил фрийлансър, сега имам софтуери и служители по-цял свят, това ми струва много безсъни нощи и нерви, ако си сериозен човек и имаш воля ще бъдеш фрийлансър, но това не продължава дълго, защото просто цените при фрийлансърите е касапница, също има една камара проблеми, тогава идва момента да си стегнеш задника и да разбереш от какво си направен, работиш здраво и нещата се получават, но да живееш примерно 5 - 10 години като фрийлансър е направо мъка, а познавам такива хора, не са щастливи. :)
 
Като 80% от форума, пак не си прочел и не си разбрал нищо, аз тръгнах като фрийлансър,
А бе, ако 80% не са те разбрали теб не мога да бъда сигурен дали проблема е в посланието или приемника :D :D :D.
Шегата настрана.

Както сам казваш и ти си тръгнал от фрилансър. Именно това посъветвах и аз - ако е решен да стартира нещо (той спомена, че е за страничен доход), да стартира именно с фрилансър-ство. Така сам ще прецени възможностите си, потенциала, нервите, времето и така нататък. През последните 2години (поради очевидни причини), идеята всеки да работи "за себе си" стана много популярна. Именно за това моят съвет към автора на темата е да започне сам и да прецени сам. Защото много изгряха, но още повече залязоха. Определено не си "свободен" и определено не разполагаш със "свободно време", а с "плаващо". Да, можеш да излезеш да пиеш кафе или да се разхождаш през деня, но за сметка на това вечерта работиш с вампирите и върколаците.

фрийлансър е направо мъка, а познавам такива хора, не са щастливи. :)
Тук не съм много съгласен. Да не говорим, че подходящата работа е фактор, но не и показател за щастие. Познавам чистачки в училища, които са по-щастливи от банкерки и собственици на вериги магазини. Да не минаваме на философия. Щастието е вътрешно усещане, а не реализация на потенциал в работа.
 
Момци, много се разпенихте :) Само чакате да се отвори некво прозорче за философия и се почвате ;)
Дерзанието ми "яйцето или кокошката" беше изцяло насочето към автора на темата, а не да си фолософстваме по-принцип. Както ясно се вижда пича няма такива умения, чрез които ще изкара читави пари като лансър.. Нали виждате какво умее? Идеята за "тънките" пари идва точно по този повод. Ще прави разни елементарни неща и ест ще получава тънки цифри, отделно тук ще го клатят и робят "батковците" пишман собсвеници на най-страшни вериги от сайтове, дето дават по найсе стинки на статия :)
Най-добрия вариант за него е да започне в някаква фирма, хем ще трупа опит, хем ще изкарва кинти. Па вечер мое си се тренира и с форумните "работодатели" :D
 
Като 80% от форума, пак не си прочел и не си разбрал нищо, аз тръгнах като фрийлансър, @Blinky , ясно е написал и разбрал, както написах аз съм бил фрийлансър, сега имам софтуери и служители по-цял свят, това ми струва много безсъни нощи и нерви, ако си сериозен човек и имаш воля ще бъдеш фрийлансър, но това не продължава дълго, защото просто цените при фрийлансърите е касапница, също има една камара проблеми, тогава идва момента да си стегнеш задника и да разбереш от какво си направен, работиш здраво и нещата се получават, но да живееш примерно 5 - 10 години като фрийлансър е направо мъка, а познавам такива хора, не са щастливи. :)
Къде ще ми предложиш работа. Искам в някоя страна от Третия Свят. Там имате ли някой клон. Клоня към Индия.
 
до автора на темата, гледай клипа за глен стърнс кадето го пуснах в темата за най-доброто видео което сме гледали в тубата да се надъхаш
 

Горе