Предложение за дизайнерска услуга от Индийска компания

adi

Well-Known Member
Вижте какво предложение получих днес
Индийска компания Yamini ми предлага услугите си за web design

"We are provide effective, stylish and affordable website design and development. As a well-established small business web design company, we can offer a range of affordable web design services to any small business or Company. We have built a strong reputation in website design company by consistently building web pages and producing sites that are good looking, technically excellent and affordable for small businesses and individuals.

Please contact ( e-mail) for more clarification."


Sender's IP Address:118.94.125.*
Sender's IP Country:India
Ms Yamini Desai
Company:Yamini

Не съм им искала услугите .. може и да и спам , но ми направи впечатление добрия английски .
Някой да знае нещо за Yamini дизайн ... Гугъл не ми каза много за фирмата .
Света е малък и ей тъй без да иска човек може да завърже контакти чак в Индия за дизайни на сайтове:wink:
 
Последно редактирано:
От: Предложение за дизайнерска услуга от Индийска компания

Сигурно сега се сетупват ;)
 
в индия англиският е фоциален език така че няма как да не е добър ако са наели образовани хора - ама как говорят... ако искаш да ползваш индиидска услуга избери си някои проверен в дп
 
От: Предложение за дизайнерска услуга от Индийска компания

Във гетафрееланцер.цом може също да пуснеш обява и там има добри :)
 
От: Предложение за дизайнерска услуга от Индийска компания

изобщо не съм търсила никакви дизайнери
...щях да почна първо от тук :)

значи има проверени и добри индийци в тази област
 
От: Предложение за дизайнерска услуга от Индийска компания

Аааабе леко с индийците. Аз от години се мешам с международния фрийленс (къде като наемник, къде като клиент, къде като нещо друго...). Всички почти пищят от индийци заради многото случай "земал манго парите и бегал" или "каза че че свърши работа, и от една година чакаме да ни покаже някакъв прогрес". Не че няма свестни и старателни, ама при тях драстично по-често се случват тия работи.
Дизайна им обикновено е един... фърлил 3 клипарт-а дето всички са ги виждали и готов header, шарен RGB клипарт с много преливки и надпис = лого, въртящ се надпис = гениален банер. Отбиват номера, ама проекта ти трябва да е много ширпотреба и да си много чувствителен/а на тема "цена".
(някои с надежда поглеждаме към Пакистанската ядрена програма... от "експерти" индийци сега ме можеш да убедиш американски тарикат че лого просто не струва 3 долара и не се прави за половин час).

За текстове на англииски - верно им е официален език и там ако не искаш да си нещо различно от "хигиенист" учиш английски яко. Накои имат самочувствие при реплики от сорта на "Ivan, can me ask a personal question? Are you married on you boyfriend?":lol:, ама там и във Филипините доста народ бачка писане на англозични текстове, така че сигурно има и добри. Просто тегли по една проверка в Copyscape преди да платиш.

Като цяло какъвто и да е друг да избереш - по-добре ще е. Тайланците и виетнамците имат една такава приказка "Ако видиш кобра и индиец в банята си, кого ще убиеш първо? Индиеца! Кобрата е по-предвидима."

---------------

Какви подобни самореклами съм чел... гледах тия дни една подобна свръхмодерна уеб-компания тъпкана експерти с по две висши. Правели "всичко", имали намсиколко квадратни метра килимна площ :)lol:) и офиса бил свързан директно с Интернет чрез мегабърз кабел - 150KB/s

http://doubtsourcing.com/ впрочем...

---------------

За самите сайтове - ако искаш тънкаж - GetAFreelancer, EUFreelance, GetACoder, RentACoder, ScriptLance, ако е сериозен проекта и качеството не е без значение - Elance.
Китайкото mytino.com изглежда яко, ама е много ново и не съм го пробвал.
crowdspring.com e доста свежо за дизайнери, не се толерира copy-paste и клипарт, съответно почти няма азиатци и цените (както и работата) са... нормални.
Ако разбираш руски - free-lance.ru е мощен сайт, за испано- и португалоговорящите - trabajofreelance.com (маса народ ги говори тия езици и оферти бол).

Надявам се да съм бил полезен на някого... все някой ще пусне един search...
 
Последно редактирано:
От: От: Предложение за дизайнерска услуга от Индийска компания

много информативен пост наистина
блогадаря че си направи труда да споделиш опита си

вярвам народни приказки :
Тайланците и виетнамците имат една такава приказка "Ако видиш кобра и индиец в банята си, кого ще убиеш първо? Индиеца! Кобрата е по-предвидима."
 
От: Предложение за дизайнерска услуга от Индийска компания

Е па така казват когато някой спомене индийци. Де да знам, не съм живял там та да ги познавам чак толкова детайлно.
То и ако питаш българин за сърби (или обратното) сигурно пак отговора ще е нещо негативно.

За китайците пък същите казват че "където има китайци, има хазарт и проституция"
 
От: Предложение за дизайнерска услуга от Индийска компания

crowdadmin а за нас какво казват ...
по някои чужди форуми съм се представяла , че съм от България ,
кой знае какво са си мислили :)"Бай Ганьо " сигурно
 
От: Предложение за дизайнерска услуга от Индийска компания

Ми досега нищо не са ми казвали. Най-много да ме объркат с румънец (във връзка с "искам някой да ми клонира този сайт, законите за авторското право там в Румъния сигурно са по-хлабави" или "абе като си в Източна Европа, там сигурно живота е по-евтин от Хюстън, що ми искаш толкова пари?") ама такива ги отсвирвам моментално.

Предполагам просто сме малко хора и не правим особено впечатление в общата маса. Познавам няколко души, дето си бачкат по сайтовете и са си точни, кадърни и старателни пичове. То иначе и не става, ако не си добър (разбирай ефективен - работа за единица време) или да можеш да свършиш нещо дето малко хора го могат, азиатската конкуренция те размазва. Те хамалогията я правят по-евтино, отколкото ние можем да си позволим.
Разликите са сериозни - за flash widget-и съм вадил по 6-700 долара за два-три дена яка работа (сложни и специфични де, по-нормални, за които можеш да намериш някакви tutorial-и вървят по 150 долара/ден реално). Още не съм виждал индиец да се справи с нещо по-сложно от банер на flash.
Регистриране по директории за по 15 долара и articles по 50 цента на парче... извинявай...

В GAF казват че имало 50-ина активни българи.
 
От: Предложение за дизайнерска услуга от Индийска компания

Предполагам просто сме малко хора и не правим особено впечатление в общата маса.
...
В GAF казват че имало 50-ина активни българи.

не е защото сме малко според мен
а защото сме коректни и способни общо взето та затова нищо не могат да кажат :wink:

GAF абривиатура на какво е
 
От: Предложение за дизайнерска услуга от Индийска компания

Get A Freelancer (.com). Шведи.

Ниско ниво и много маймунки, никакво сертифициране, сайта защитава само клиентите при спор (а такива възникват често поради многото тарикати и wanabees), provider-ите са малко като роби, не издава фактури, толерира проекти за клониране и CAPTCHA, много тарикати.
Абе джунгла, ама пък рекламират доста, най-изгодната affiliate програма, можеш да почнеш безплатно и доста народ и съответно проекти се изсипват там.

EUFreelance пак е тяхно. Същата работа, просто по-малко.
 
Последно редактирано:

Горе