Предложение към администраторите

BogoJlea

Member
Дойде ми идея която може и да е обсъждана, но не съм я срещал и затова отварям тема.
Идеята е админите да отворят една сметка и всеки член на форума който желае да дари някой друг лев, да се събере някаква сума и да се измислят няколко конкурса с цел да се стимулират нови членове да вземат участие и най-добрите да спечелят някакви суми. Че почнаха много да се размиват темите от караници и тн. Новите членове вместо да се чудят на кой да направят безплатно лого или безплатна статия или нещо друго, да имат малък стимул, хем да спечелят награда, хем да се покажат на целия форум какво могат да направят (предварително казвам че, ще участвам само с даването на някой лев за наградения фонд). Ами това ми е предложението, ще се радвам ако срещне подкрепа и разбиране от повече хора.
 
От: Предложение към администраторите

Аз съм за, никой няма да обеднее с 1,2,3-5 лева. По-добре да ги дам тук, отколкото да давам на тия дето работата им е да просят. Пък и ще раздвижим доста форума :)
 
От: Предложение към администраторите

Хубава идея.
Подкрепям +1
 
От: Предложение към администраторите

Лошо,ще съберем всякаква измет като чуят за парите.
 
От: Предложение към администраторите

Лошо,ще съберем всякаква измет като чуят за парите.
Ами може да се направи да участват потребители с акаунт регистриран повече от месец във форума и така ще се предпазим от хора които ще се регистрират само за конкурсите.
 
Значи два проблема горе долу

ако някоя фирма / човек събира пари дори и за благотоворителност и след това ги дарява за млади уебдизаинери / уебмастъри трябва да е регистрирана като фондация (или глобите са много тежки)

Ако някоя фирма събира пари за игра и ги дава като награда (ако наградата е по голяма от дадените пари разбирай няколко пъти) демек ако си дал един лев може да е два лева наградата ама не може да е 5 щото 5пъти залога (тогава трябва регистрация по закона за хазарта) че тук даже и присъди си говорим не само глоби...


вариянтите са никой да не събира пари един да ги даде всичките за наградата като спонсор без да минават през обща сметка ... или всеки който е решил да участва в инициативата да даде лично на спечелилия човек тоест парите да дойдат от много различни места по добра воля много еденични спонсори отново без да минават през форума...



защо ви го пиша това - защото има много НЕ доброжелатели на форума и само търсят за какво да се заядат за да ни бутнат...
 
От: Re: Предложение към администраторите

Значи два проблема горе долу

ако някоя фирма / човек събира пари дори и за благотоворителност и след това ги дарява за млади уебдизаинери / уебмастъри трябва да е регистрирана като фондация (или глобите са много тежки)

Ако някоя фирма събира пари за игра и ги дава като награда (ако наградата е по голяма от дадените пари разбирай няколко пъти) демек ако си дал един лев може да е два лева наградата ама не може да е 5 щото 5пъти залога (тогава трябва регистрация по закона за хазарта) че тук даже и присъди си говорим не само глоби...


вариянтите са никой да не събира пари един да ги даде всичките за наградата като спонсор без да минават през обща сметка ... или всеки който е решил да участва в инициативата да даде лично на спечелилия човек тоест парите да дойдат от много различни места по добра воля много еденични спонсори отново без да минават през форума...



защо ви го пиша това - защото има много НЕ доброжелатели на форума и само търсят за какво да се заядат за да ни бутнат...

Аз затова писах че, чакам предложения и идеи как да го направим да е изпипано от всякъде и да няма кой да се хване за нещо. Варианта да ги даде един човек като спонсор е добре, но как ще си ги събере после от желаещите потребители да дарят някой лев? Или имаш предвид наистина само един да е спонсора?
 
От: Предложение към администраторите

Дава си пейпала,на всеки желаещ да спонсорира?
Ама пак не виждам кой ще се хване с такава задача
 
От: Предложение към администраторите

Дава си пейпала,на всеки желаещ да спонсорира?
Ама пак не виждам кой ще се хване с такава задача

Пак не е решение, защото примерно аз ще платя наградите на 1 2 от конкурсите, но после като дойде време дарителите да преведат някой лев на мен ще почнат сметките - "ама той даде 200лв. ние сега ще вземем 300лв. да му съберем затова аз няма да дам" и ще си остана сам спонсор :D. Дано някой се сети начин при който всички да са доволни и да няма застрашени че, ще бъдат прецакани.
 
От: Предложение към администраторите

Не може ли да се приемат като дарения за сайта (хостинг, домейн..) пък администратора да прави каквото си иска с тях, органите на реда не ги засяга.
 
От: Предложение към администраторите

много необмислено предложение

1. форума може да има доходи и без дарения
2. никой не би дарил най-вече защото няма смисъл..има и по-спешни случаи за които може да отидат тези пари
3. който иска да учи дизайн - да действа и след това да си намери свястна работа

нали не очаквате да давам пари на някой да се учи? след като си има всичко - компютър и интернет
 
Re: От: Предложение към администраторите

много необмислено предложение

1. форума може да има доходи и без дарения
2. никой не би дарил най-вече защото няма смисъл..има и по-спешни случаи за които може да отидат тези пари
3. който иска да учи дизайн - да действа и след това да си намери свястна работа

нали не очаквате да давам пари на някой да се учи? след като си има всичко - компютър и интернет

Е необмислено е в сегашният му вид, за това може да се даде критика/идея как да се получат нещата.

Що пък да няма смисъл от дарения? Кой, дали и колко би дарил, а и за какво мисля зависи от всеки човек поотделно - справка човечето най-горе в ляво на форума :)

А учащите така или иначе го правят, въпроса е дали няма начин по-който да се възбуди желанието им, а и творческите им идеи, за да покажат нещо наистина качествено.

Според мен идеята е добра и ще участвам, стига да се реализира и да се намери точна схема как да се развият нещата.
 
От: Предложение към администраторите

Има си достатъчно подфорумни заглавия, където да се предлагат, обявяват конкурси за каквото си пожелаете, купуват, препродават разни услуги и т.н. Накратко - съществува "Пазар". Моето мнение е, че наистина ще се напълни с десетки неориентирани.. Аз лично не съм спечелил нищо от интернет и предполагам това ще амбицира и мен да драстна едно лого на пейнта, щото фотошопа го ползвам само за оразмеряване :lol:, за едните 5 лева ..

Който си му разбира, си му намира чалъма.. Ако може да чете, ще разбере как се правят пари и ако му стиска, ще се опита..
Точно това е смисъла на форума.. Хората да се представят по свои убеждения и по най-блестящия начин със своя труд (портфолио) като еди какви си и търсещите такива да ги наемат срещу заплащане.. Юридически и финансово не е обосновано цялото това предложение, което си е цял нов проект и по-добре би изглеждал отделен от форума..
 
От: От: Предложение към администраторите

много необмислено предложение

1. форума може да има доходи и без дарения
2. никой не би дарил най-вече защото няма смисъл..има и по-спешни случаи за които може да отидат тези пари
3. който иска да учи дизайн - да действа и след това да си намери свястна работа

нали не очаквате да давам пари на някой да се учи? след като си има всичко - компютър и интернет

nortrant някои хора ще намерят смисъл да дарят пари и за такива каузи.
Парите няма да ги дадем на някои които ще се учат да правят нещо, а на човек научен и справил се най-добре от всички.
И не е ли по-добре да обсъждаме такива предложения, отколкото да четем теми в които мъже заплашват и обиждат жени че им подбивали цените или някакви такива простотии.
Аз не казвам че трябва да стане на всяка цена просто ми дойде като идея и реших да я споделя и ако може взаимно да я развием. Ако наистина има правни пречки около цялата процедура няма да правим нищо но, ако има вариант да направим всичко както трябва мисля че ще е супер за форума.
Ама все пак вие имате последната дума.
 
От: От: Предложение към администраторите

nortrant някои хора ще намерят смисъл да дарят пари и за такива каузи.

Страхувам се, че няма да са много :)
ти по-добре работи върху портфолиото си, защото на този етап е слаба ракия (без да се обиждаш)
 
От: Предложение към администраторите

... добре че работодателите ми не са като теб (без да се обиждаш). без да споря с теб ще ти кажа че, не знаеш дали изобщо съм имал време да го довърша. въпреки това съм го пуснал за да могат хората които искат да могат да се свързват с мен. ама не знам защо го обсъждаме, като не съм пуснал тема да си предлагам услугите.
Мисля че за добро отворих темата, а ти искаш да ме откажеш направо от форума...
 
От: Предложение към администраторите

Според мен може да стане.

1. Обявява се конкурс (за лого, най - добра статия, най - добър дизайн на визитка, или каквото и да е..) Ясни и точни правила, за определяне по победителя.

2. Събират се медийни партньори (такива, които ще популяризират въпросния конкурс), които ще получат банер в началото на конкурса (примерно)

3. Обявяват се рекламодатели, дарители, инвеститори - още преди старта всеки заявява какво е готов да даде за въпросния проект и срещу какво.

Форума е мястото за среща, а не посредник ... Идеята е добра стига да се доизмисли и доразвие.. Въпросът е по - скоро хората, които търсят качествена услуга да получат най - доброто, а най - добрите в дадена категория да бъдат отличени ... и съответно да налагат стандартите, цените и т.н.
 
От: Предложение към администраторите

Не знам как стоят нещата от юридическа гледна точка с тези дарения, но аз бих подкрепил с некой лев начинанието. Ако примерно нещата се получат, мисля че най-добре ще се оползотворят тези средства като се възложи поръчка на някой копираййтър с добър английски да преведе всички стойностни методи за печелене на пари от форума blackhatworld и да се публикуват тук. Мисля че за хората, които се затрудняват с английския ще е полезно това.
 

Горе