Предложения за нови правила в секция Пазар

Здравейте,
Имам предложение за нови правила във секция пазар във форума.
Разбираемо е ,че има хора които искат да скрият името на домейна или уебсайта който продават/ок няма проблем/,
но поне могат да дадат повече подробности примерно:
Продавам Домеин.ком/нет/орг и тнт
Дата на регистрация/////
Дата на подновяване/////
Регистратор/////

Продавам Уебсайт

Домеин////
Език ////
Трафик /ако има такъв/ по възможност доказателство за такъв,
Приходи////////
Тема /////Безплатна или Платена////,
И ТНТ.

Извинявам се ако съм бил досаден,ама ми писна вече
Продавам еди какво си ама ми пишете на лично.
Надявам се да съм бил полезен със това си предложение.

Поздрави

PS:Предлагам да направим анкета или референдум за това предложение за да няма сърдити после.

Благодаря за Вниманието
 
Можеше една анкета да се пусне. Но ще се радваме да чуем и други коментари. Имайте предвид, че продавачите трябва да са еднакво защитени като купивачите. Не коментираме офтопика и неявните подмятания, които при репорт се отстраняват. ;)

И за да не пишат по нежалан от вас канал, споменавайте къде и по какъв начин да се свържат с вас. А и не може как да не предвидиш неориентираните. :)
 
От: Re: Предложения за нови правила в секция Пазар

Благодаря за бързият отговор.
Може би не съм се изразил правилно или съм неразбран.
Просто идеята беше за повече информация при постването на оферта.
Примерно:

Продавам **********.com

Език//
Възраст//
Постове//оргинални,неоргинални
Трафик// и ТНТ
 
Ясно. Разбрах сега. Ох, това ще го видим под формата на анкета. Но аз лично не съм виждал иначе някъде в друг пазар да не се споменава какво се продава. Но в Бг го има и момента на параноя, заради завист или нещо друго. Та тук е малко по-чувствително това, но рано или късно ще трябва да се пречупим. Все пак е обява. Няма как без да се покаже продукта. Надявам се скоро да се реши това. Имаше си и полета май майм Ще погледнем и анкета дори може да се пусне. Давайте мнения моля. :)
 
От: Re: Предложения за нови правила в секция Пазар

Не е задължително да се споменава името или адреса на сайта.
Просто идеята е да се даде повече информация, а не както е във случая//

Продавам Сайт

Повече Информация на лично.

След малко ще постна една примерна обява за да се разбере за какво става въпрос
 
Я дай пример, тъй като не съм много активен там, а доста обяви минават. Но ако е така, ще е хубаво да се измисли хем да има информация, хем да се запази някаква дискретност, ако продавача желае. ;) Минимална, но някаква. Казвам го защото има и опция някой да види, да влезе на сайта му и ако реши да нацъка по адсенса. Типичен хейт на някой комплексиран. Та и тава го има. Но пък оферти от типа "продавам. повече на лично са безмислени да ги има". ;)
 
От: Re: Предложения за нови правила в секция Пазар

Здравей,
вече постнах примерна обява.
Не се получи много добре,но поне се разбра /надявам се / идеята.
 
От: Re: Предложения за нови правила в секция Пазар

Я дай пример, тъй като не съм много активен там, а доста обяви минават. Но ако е така, ще е хубаво да се измисли хем да има информация, хем да се запази някаква дискретност, ако продавача желае. ;) Минимална, но някаква. Казвам го защото има и опция някой да види, да влезе на сайта му и ако реши да нацъка по адсенса. Типичен хейт на някой комплексиран. Та и тава го има. Но пък оферти от типа "продавам. повече на лично са безмислени да ги има". ;)

Тоя дето иска да ти нацъка адсенса или нещо подобно, ще ти пише едно лично съобщения, ще му пратиш сайта и пак ще си го нацъка. Аз не виждам смисъл да се крият домейните при положение, че се всеки който го поиска го получава на ЛС.
 
От: Re: Предложения за нови правила в секция Пазар

Тоя дето иска да ти нацъка адсенса или нещо подобно, ще ти пише едно лично съобщения, ще му пратиш сайта и пак ще си го нацъка. Аз не виждам смисъл да се крият домейните при положение, че се всеки който го поиска го получава на ЛС.
То и аз не виждам смисъл да се крие ,просто предлагам компромисен вариант,за тези които не искат да споделят публично.
 
От: Re: Предложения за нови правила в секция Пазар

Продавам Сайт

Повече Информация на лично.

Такова офериране е изключително тъпо. Шансовете за продажба клонят към нула. Няма как да ме заинтересува такава постна оферта.
Най-много писалият го да се сдобие с няколо лс, на които трябва да се потруди да отговори. И толкова.
Такава оферта не съдържа насоченост (target) - най-много да се отзоват любителите на сапунени сериали.
 
Re: От: Re: Предложения за нови правила в секция Пазар

Такова офериране е изключително тъпо. Шансовете за продажба клонят към нула. Няма как да ме заинтересува такава постна оферта.
Най-много писалият го да се сдобие с няколо лс, на които трябва да се потруди да отговори. И толкова.
Такава оферта не съдържа насоченост (target) - най-много да се отзоват любителите на сапунени сериали.

Да, в крайна сметка си е за самия продавач. Аз лично ако имам интерес не бих се хванал дори и да коментирам офертата. То няма какво реално да коментираш де. Еми дайте да дефинираме и да обособим точно това неща. Както е при ФБ страниците, тръгнеш ли да продаваш при по-малко от 200 поста страница или не си Premium акаунт, триене. ;)
 
От: Предложения за нови правила в секция Пазар

Триенето не знам дали ще свърши някаква полезна работа.
Според мен трябва да се заложи някаква форма за попълване. Със задължителни и свободни полета. И чак след като се попълнят поне задължителните полета, да може да се публикува.
 
Re: От: Предложения за нови правила в секция Пазар

Триенето не знам дали ще свърши някаква полезна работа.
Според мен трябва да се заложи някаква форма за попълване. Със задължителни и свободни полета. И чак след като се попълнят поне задължителните полета, да може да се публикува.

Да. прав си. То се губи и съдържание така. Ще видим какво има, тъй като лесно може да се излъже и това. Примерно в поле "Тематика" може да се напише "На лично, моля". Или за URL адрес - "www.site.com" и подобни такива. За това, ако ще се прави, ще се включи в правилата, както и ще се надявам и хората да пускат репорти, за да може да се регулира и ръчно това. ;)
 
От: Предложения за нови правила в секция Пазар

Абсолютно подкрепям, че трябва да са по конкретни обявите, а също така както не веднъж съм твърдял коментарите за цената трябва да се сведат до минимум ( това са обяви и всеки има правото сам да определя цената на продукта или услугата си ).

Хубава тема е започнал колегата и ще е прекрасно ако успеем да формулираме новите условия, така че "Пазара" да е по приветливо място и да има повече сделки в крайна сметка.
 
От: Предложения за нови правила в секция Пазар

Здравейте,
Мисля ,че трябва да бъдат задължителни следните неща:
Име на УебСайта или / Колко букви е домейна и тип на домейна /com,net,info,org- etc./
Домейн
Възраст на домейна и къде е регистриран
Система/CMS/-Wordpress,Textpattern,Custom .....
Тематика на Сайта/Диети,Новини.............
Език на Сайта/БГ/ЕН/РУ.........
Съдържание
Уникално
Неуникално
Брой на статии,постове..........
Дизайн
Платен
Безплатен
Цена/минимална,стартова или купи сега/
Ценови Диапазон
хх
хххх
ххххх
хххххх

Така всички ,ще си спестим време и дори да не е написано името на сайта,ще можем да преценим дали ни интересува.
Ограничаването по брой постове мисля,че е безмисленно и води до SPAM.
По добре е да се измисли някакъв начин за доказване на собственноста на сайта или домейна/примерно със html file/ както е при Google.
Моля всички колеги да вземат отношение по въпроса със критики и предложения и също собственика на форума да пусне една анкета или някакъв начин за гласуване.
Надявам се да съм бил полезен.
Благодаря предварително на всички отзовали се.

Поздрави
 
Ще пуснем анкета. Няма проблем. Но това с ограниченията няма как. Все пак е редно търговеца да е пообиколил наоколо, за да може поне малко да се разбере какви намерения има. Смапът се търка. Не се толерира. Грам дори. Мисля, че за 10 дни тук и 10 поста може да си извадиш някакви изводи за потребителя. По тежко е в другите форуми. И в DP е така. Ке измисляме топлата вода. Иначе има и "презскачане" чрез Premium акаунт.

А това с полетата е добро решение. Имаше даже преди време такъв модул, но му спряха поддръжката или нещо се сдуха и след ъпдейт вече не работеше. Някои сигурно си го спомнят. Не че пак някои не пълнеха полетата с глупости. :)
 
Re: От: Предложения за нови правила в секция Пазар

Очакваме предложения от вас. Има също за продажба на скриптове, fb страници, наръчници, ebooks и др.

Ще се види дали има и някой читав работещ модул за това. Да може и файлове да качва - GA скриншот, Sales скриншот и още. ;)
 
От: Предложения за нови правила в секция Пазар

Триенето не знам дали ще свърши някаква полезна работа.
Според мен трябва да се заложи някаква форма за попълване. Със задължителни и свободни полета. И чак след като се попълнят поне задължителните полета, да може да се публикува.
Точно това си мислех и аз да предложа.
 
Re: От: Предложения за нови правила в секция Пазар

Точно това си мислех и аз да предложа.

Имаше такъв модук. Дори може да се види при старите оферти за сайта, но при новите ъпдейти на VBulletin спря да работи. А не можеше без тези ъпдейти. ;)

Ще видим и какво са измислили последно време. :) Дано имат решение. Определено не е опция триенето на контент.
 

Горе