Предложете домейн

eshk0

Member
предложете някакви домейни за форум, в който ще има общи раздели като music, movies,games и подобни... Форумът ще е на EN т.е чужда аудитория...
 
От: Предложете домейн

Ти си го написал musicmoviesgames.net , малко е дълъг, но отговаря и на трите думи :) а и при всички случаи ще се класира добре за думите
 
Последно редактирано:
От: Предложете домейн

Ти си го написал musicmoviesgames.net , малко е дълъг, но отговаря и на трите думи :) а и при всички случаи ще се класира добре за думите

Или mp3moviesgames.net
Иначе логиката ти е добра...
 
От: Предложете домейн

placecentral.net Как звучи? и двата варианта са добри musicmoviesgames.net & mp3moviesgames.net
 
От: Предложете домейн

Защо не се опиташ да измислиш някакво уникално име , примерно без да съдържа тези ключови думи.
 
От: Предложете домейн

Защо да не съдържа ключовите думи след като те са "ключови" ?
 
От: Предложете домейн

Защото са ключови!
По би стояло - fun.com отколкото music-movies-games-fun-mp3-filmi-tarikatluci-i-t-n.com
 
От: Предложете домейн

А като напишеш примерно "free flash games" http://www.google.bg/#hl=bg&q=free+flash+games според теб кой сайт се класира на второ място въпреки, че много други сайтове имат в пъти повече беклинкове ?
 
От: Предложете домейн

Естествено, че е добре. Независимо, че ти се струва тъпо името и може би никой няма да го запомни поне в началото, имай в предвид, че търсачките ще го запомнят много добре а те са моста между сайта ти и потребителите, които ще го посетят.
 
От: Предложете домейн

free-flash-games com - 19 линка
flash-igri com - 27 линка
megamez com - 2 линка

Повече да проверявам ли?
Кое е в "пъти повече" ?
Ти що си мислиш че СЕО = линкове + домайн име?
 
От: Предложете домейн

Нали не проверяваш линковете в Г. с "link:" :) а аз няма защо да мисля. Хората са експериментирали достатъчно дълго за да се уверим и сами. Казвам, че е по-добре ключовите думи за които се бори да присъстват в домейна. Как мислиш дали е лошо за СЕО и що си мислиш така?
 
От: Предложете домейн

Нали не проверяваш линковете в Г. с "link:" :) а аз няма защо да мисля. Хората са експериментирали достатъчно дълго за да се уверим и сами. Казвам, че е по-добре ключовите думи за които се бори да присъстват в домейна. Как мислиш дали е лошо за СЕО и що си мислиш така?
Все ми е тая, вземай домейн музика-филми-игри-тинтири-минтири-награди-ебане-безплатно-обяви-и-много-други.com
После аз ще взема някой от сорта на comcomcom.com и ще видим кой къде ще излиза.
 
От: Предложете домейн

Всеки има право на собствено мнение и аз го уважавам. Спорът е излишен.
Поздрави
 
От: Предложете домейн

Според мен лично е грешно в основите на един проект да стои СЕО. Защото СЕО винаги може да се направи и на брандиран домейн, ама брандиране на СЕО домейн не върви.

Напиши в Google "компютърна борса" и ми кажи в borsaplazma.com къде виждаш ключови думи?
 
От: Предложете домейн

Зависи към какво се стреми човека, който развива домейна. Ако е към повече трафик е добре ключовите думи да са в домейна. При фразата "click here" знаем кои сайтове излизат на челни места, което доказва твоето твърдение, но не отхвърля моето. За пример фраза "low cost" със стотици милиони резултати кои са на челни места и присъстват ли ключовите думи в името на домейна ?
 
От: Предложете домейн

и какво да избираме последно? Няма ли нещо кратко и ясно :)
 
От: Предложете домейн

megamez com - 2 линка

хах с тази тема приятно ме изненадахте,даже не съм и видял че излиза на 4-во място за това търсене :)

eshk0 - по темата пробвай със съчетание от първите букви на това за което ще бъде форума
примерно това гледам е свободно mmgf net - music,movies,games,fun примерно
не твърдя че съм прав,но пък може и да се получи нещо
 
От: Предложете домейн

Трябва сам да избереш дали ще налагаш името на сайта или ще е СЕО ориентиран с ключови думи в него (които наистина се помнят трудно или трудно се изписват при две или три ключови думи)
 

Горе