Предложете ми CMS система

Carnation

Member
Имам си в главата някои идеи, но тъй като никаква система не съм ползвал досега освен уърдпрес, препоръчайте ми вие cms, която:

- да става за портал, смятам да го ползвам за портал в определена индустрия, който обаче няма да е строго специализиран.
- да има директория, в която да напъхам разни фирми
- към нея блог/артикъл директория - да вкарвам новини, съвети, и прочие.
- потребителите да могат да създават собствена страница/блог, като самото създаване да е лесно и за баба ми, в същото време достатъчно гъвкаво за да могат да си променят основни неща в дизайна и изгледа, че да не са като от калъп всички. Потребителските страници ще се ползват предимно като визитна картичка, но все пак е хубаво да има и блог функция, че да могат да си публикуват новини или каквото си искат.
- да е стабилна /разбира се/

Всъщност като се замисля донякъде уърдпрес мултисайт може да ми свърши работа, или нещо като това което ползват за puls.bg, но съм сигурен че могат да се намерят други алтернативи, при това по-добри.

Предложения?
 
От: Предложете ми система

Вземи един бял лист и го нарисувай пич, и после търси решение, но първо го остави 3 -4 дена да 'отлежи.' ...
 
От: Предложете ми система

Поотлежало е, колкото божоле да речем - само за нетърпеливите ;)
А що да го рисувам? На мен ми е важна функционалността, а не вид.
 
10-те най-популярни CMS-и в света - тук съм писал по тази тема, споменал съм 10, като се видят за най-популярните. Колкото и тривиално да звучи, моя съвет е да си избереш система, която е популярна, защото знаеш, че няма да спрат да я поддържат.

Аз лично, ако ще ползвам, ще е тези, с които съм работел аз: WP, Drupal, Joomla. Но съм отворен за нови неща. Разучи всяка и виж коя отговаря на условията ти. Но като гледам това, което си писал го поддържат всички изброени от мен. Въпрос вече на избор и предпочитания. А, да, и много важно кое ти е лесно за ползване. ;)
 
От: Предложете ми CMS система

Благодаря, ще прочета какво си писал. Аз съм работил само с уърдпрес, уча се в движение, така че май всички ще са ми еднакво ,,лесни" :)
 
От: Предложете ми CMS система

Само мацка дето прави безплатни свирки на потребителите липсва май?
 
Re: От: Предложете ми CMS система

Благодаря, ще прочета какво си писал. Аз съм работил само с уърдпрес, уча се в движение, така че май всички ще са ми еднакво ,,лесни" :)
Едно време като бачках им казах, ако ще правим нещо, ще го правим само с това. Не та не, сайта беше с къстъм CMS но на PHP, имахме Microsoft Navision - ERP система и една друга система, писана на java. Беше красота. 3 Различно системи да се обединят да работят заедно. Това щеше да е технологично чудо. Успяха с една шепа програмисти да извличат от всякъде някакъв кодове, форми, линкове и го сглобиха някак. Но мисълта ми е, направи така, че каквото си избереш да си си само с него. ;)

Гледай и в перспектива - ако ще правиш нещо, много е важно бъдещите разработки да могат да се синхронизират добре и лесно. ;)
 
От: Re: От: Предложете ми CMS система

Да, мислил съм за това - каквото избера с него да остана, затова ще падне доста търсене докато намеря нещо което хем да ми е лесно и приятно, хем да издържа на напъна на нови идеи и изисквания. Голямо учене и тестване ще падне.
 
От: Предложете ми CMS система

Само мацка дето прави безплатни свирки на потребителите липсва май?

Не, просто няма да е безплатна, а бонус за вип потребителите.
 
Re: От: Re: От: Предложете ми CMS система

Да, мислил съм за това - каквото избера с него да остана, затова ще падне доста търсене докато намеря нещо което хем да ми е лесно и приятно, хем да издържа на напъна на нови идеи и изисквания. Голямо учене и тестване ще падне.
Да, това е най-добрият начин да разбереш коя ще ти ти е най-подходяща за целта. А и да ти кажа всеки, който се включи тук ще ти даде различно мнение. Сигурен съм, че ктомов, ще ти каже защо WP няма да ти е ОК, и ще е прав, друг ще защити системата - и той ще е прав. Но ако човек сам не си го пробва и не види дали му е добре, няма как да каже "да, това е за мен."

Определено гледай тези системи, които се движат заедно в новостите. Не се спирай на "спрели във времето" системи, които уж да добри. Били са добри такива. Много се дразня даже от факта, че още продават дизайни на сайтове от преди зората на myspace - където е убийство да интегрираш някой социален бутон или даже и да го сложиш изглежда мега неестествено. Все едно да боднеш плазма в сламена къща. :)
 
От: Предложете ми CMS система

Аз бих препоръчал WordPress като най-добрата платформа.
 
От: Предложете ми CMS система

Ето и още едно предложение и от мен, аз използвам Джумла 2.5 и е доста по-добре от 1.5 там има много бъгове, които тук са позамазани.... но определено е универсален CMS става за всичко, каквото се сетиш и има много приложения за нея. Интуитивен администраторски панел и д.р. Има нужда да се пипне тук там,но това е почти на всякъде ... Ето то тук - extensions.joomla.org
 
Предложете ми CMS система - Content Managment System

Ето и още едно предложение и от мен, аз използвам Джумла 2.5 и е доста по-добре от 1.5 там има много бъгове, които тук са позамазани.... но определено е универсален CMS става за всичко, каквото се сетиш и има много приложения за нея. Интуитивен администраторски панел и д.р. Има нужда да се пипне тук там,но това е почти на всякъде ... Ето то тук - extensions.joomla.org
Да, и аз имах възможността да го разджиткам последните няколко месеца и за това съм, го сложил към предложенията ми. Важно е и как може да се интегрират дизайна, както и други разработки. ;)
 
От: Предложете ми CMS система - Content Managment System

Да, и аз имах възможността да го разджиткам последните няколко месеца и за това съм, го сложил към предложенията ми. Важно е и как може да се интегрират дизайна, както и други разработки. ;)
Дизайна при Джумла е напълно манипулируем, както се казва правиш каквото си искаш, слагаш го/позиционираш го където си искаш, мултиплицираш го колкото пъти искаш. Каво повече от това ? Темлейт генератори дал Бог :) Съвет от мен дистанцирайте се от готовите БЕЗПЛАТНИ ТЕМПЛЕЙТИ или ги проверете преди да ги инсталирате за шел скриптове, че после става късно :) Аз се занимавам с Джумла от 3 години и има още много какво да уча, но се надявам да съм Ви бил полезен.
 
Това, което се случи при нас е от нарязано PSD да го внедрим така, че да лепне добре с елементите, които могат да се управляват. Говоря за мейн контент на страницата, менюта и странични елементи, но се получи. :) Малко по-сложно изглежда, но определено видях, че не е невъзможно.

Следвайте съвета му - ако искате да разработите нещо ценно за хората и за интернет, като цяло, безплатните темплейти трябва да са временно решение. Ако сложите такива, няма да е лошо след време да ги смените или най-малкото къстамизирате така, че да не изглеждат фри и най-важното да са професионално направени. Това не се отнася само за Joomla, а за почти всички, да не кажа всички, темплейти, които ще използвате, независимо то CMS-a.
 
От: Предложете ми CMS система

Хвърли едно око и тук- http://www.boonex.com/demo Не е на 100% това което търсиш, но най- отдолу има връзки и към работещи проекти и може да ти дойде някоя "идея" как да си го персонализираш.
 
От: Предложете ми CMS система

Ей тук ги има най-популярните системи за управление на съдържание. Има си демо има си админ права! Тестваш на воля.
http://www.opensourcecms.com/
 
От: Предложете ми система

Поотлежало е, колкото божоле да речем - само за нетърпеливите ;)
А що да го рисувам? На мен ми е важна функционалността, а не вид.

Колега, външния вид продава, съдържанието популяризира!

WordPress: най-известния CMS , има доста плъгини, но като цяло става предимно за сайт, който не планираш да има потребители а просто посещения.
Има адски много темплейти за него, на прилично ниво плъгини и нереално много изписано за нея.

Joomla: Може би на 2-ро място след Пресата, въпрос на гледна точка и нужди. Одобен за ползване, с хубави Форум добавки, добре подреждаемо блог съдържание
лесен са модифициране също с безброй темплейти, плугини и модули :)

Докато не тестваш от всичко по-малко, каквото и да ти препоръчват, няма да разбереш от какво имаш точно нужда.
Поне аз бях така, изпитано и доказано. Дори доста често срещано, ако имаш повече от един сайт и си ползвал повече от една система, да предпочетеш за два твои сайта две различни системи.

А фразата на колегата да го нарисуваш и оставиш да отлежи 2/3 дена означаваше "нарисувай го, гледай го известно време и виж дали няма да промениш решението и дали е това което искаш. Също е тествано, звучи смешно но помага много с решенията .



Тествай няколко системи и прецени сам :)
Така и при бъдещи проекти няма да се ограничаваш само с това което си ползвал.


Пожелавам ти успех.
 

Горе