Преебах си лаптопа, помагайте...

Fozzy

Well-Known Member
Пичове, знам, че разбирате от компютри, моля ви помагайте, че си цакнах лаптопа. Днес нещо ми заби и му извадих батерията. После като тръгнах да го стартирам и пръц, тръгва, показва прозорчето където зарежда Уиндоуса, после показва един син екран за стотни от секундата и тръгва да се рестартира. Пробвах всички начини да гу пусна - нормали, уаст кноун гуд конфигурейшън, сейф мод, ама не ще и не ще. Сега дадох да не ми се рестартира при систем фейлър, та да го видя този син екран какво гласи. Та ето какво пише:

shibaNIQ laptop каза:
A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.

UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

Propuskam malko bezsmislen tekst i:

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.

Posle pishe kak se puska safe mode i nakraq:

Technical information:

*** STOP: 0x000000ED (0x8235D418, 0xc0000006, 0x00000000, 0x00000000)

Такива настройки на биоса не видях никъде. Пробвах да го разглобя и да му държа около 1 час батерията на биоса изключена, тц не става.

Пробвах някакъв диагностик тест, и ми дава някаква грешка на харда.

Преди имах същия проблем и се оправи с преинстал, ама сега не искам да го преинсталирам поради няколко причини. Едно, че целия ми живот в снимки е само на компютъра. Всичките ми лекции са там, пък след няколко дена имам изпит. Разни проекти, клиентски сайтове ми се мъдрят из харда дето и тях никъде ги няма качени, абе ташак. Ако искам да ми смъкнат само информацията от харда, кавалите в София ще ме оръсат с 30 кинта за едното шибано копи/пейст. Пък и какъвто съм идиот цял ден ми отнема една преинсталация, пък както казах имам изпит скоро. То цял семестър всяка вечер пиян, сега трябва да се учи...

Та забравих да кажа малко инфо, лаптопа е дел инспирон 1300 на уиндоус хр.

Айде ставам, че съквартиранта ми си идва и ако ме види на неговия компютър ще ми скъса ушите. Пичове, много разчитам на вас, моля ви помагайте.
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

Бих ти предложил да пробваш съветите из интернет относно проблема като започнеш от тук - http://support.microsoft.com/kb/555302
Закачи харда към пс-то на съквартиранта и го помоли да ти приюти бекъпа на по-важните файлове докато оправиш проблема и действай.
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

Аз също препоръчва предварителен архив на всичко важно. После вземаш един инсталационен диск на XP и пробваш Repair (от втората възможност за това, не през конзолата). Обикновено тези сини екрани са софтуерни дефекти, но е възможно и друг да е проблема.
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

@mantodeus
Едва ли ще има ide 2.5 към ide 3.5/sata преходник под ръка за да го закачи на стационарен компютър, а след като съквартиранта му ще му скъса ушите само ако го види да полза компютъра му, представи си как ще му позволи да му разтвори кочинката :Д
@Fozzy
Изтегли си Hiren's boot cd от тук и го запиши на диск - http://www.hirensbootcd.org/download.html и стартирай системата си с него, а не по подразбиране с windows-a.
Информация за това какво се съдържа диска може да прочетеш тук - http://www.hirensbootcd.org/cd-contents/142-hbcd-130.html
Има както необходимия софтуер да прехвърлиш информацията си на външен хард диск/флашка, така и да се опиташ да поправиш проблема с твоя твърд диск.
В случай, че имаш диска който е ползван за инсталация на windows-a, можеш да ползваш това how-to - http://www.ehow.com/how_4937440_fix-unmountablebootvolume-blue-screen-death.html
Имай предвид, че рековери конзолата няма да тръгне, ако ползваш различна медия от тази която е ползвана при инсталацията.
 
Много е вероятно да ти се е скапал харда, така че ако имаш важна информация бекъпвай възможно най-бързо, докато още мърда.
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

Е, това за късането на ушите беше шега :) Нямам проблеми с него, ама като ме знае какъв съм прост комбинацията от неговият лаптоп и отвертка е изключена.

Да ви спомена и най-якото нещо, цд-то ми не бачка. Предния път инсталирах от флашка...
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

shibaNIQ laptop каза:
UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

Да ви спомена и най-якото нещо, цд-то ми не бачка. Предния път инсталирах от флашка...

Пробвай да разкачиш кабелите на цд-то. Може от него да е проблема.
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

Прави лайф цд( в случая флашка) на убунту и си изтегли файловете, които са ти крайно необходими, после един преинстал.
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

Е, това за късането на ушите беше шега :) Нямам проблеми с него, ама като ме знае какъв съм прост комбинацията от неговият лаптоп и отвертка е изключена.

Да ви спомена и най-якото нещо, цд-то ми не бачка. Предния път инсталирах от флашка...

http://www.hirensbootcd.org/usb-booting.html
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

Разкачих цд-то, не тръгва пак. ктомов, мерси, изглежда обещаващо. Записвам си го като фърст тинг ту ду ин дъ морнинг. Дано стане...
 
Първото нещо, което правя при инсталация на нов хард е да направя отделен партишън, който е само за ОС. Така и да се скапе ОС, след един бърз формат на партишъна машинката потегля без загуба на никакви данни . Всъщност не е задължително при преинсталация да правиш формат. Може да преинсталираш върху старата инсталация или да инсталираш в отделна папка, така че няма място за паника стига хардът да не е тръгнал да предава богу дух.
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

ktomov имаш право за преходника,но ако има такъв под ръка варианта хич не е лош - поне аз така бих действал :) Иначе в случая hirensboot cd е по-добрия вариант след като не си сигурен какво правиш с отверката.

Имах наскоро подобен проблем - не искаше да буутва изобщо системата,успях след един repair с боот сд да го подкарам,но положението не е розово и преинстала е неизбежен.Затова ако искаш да ти е мирна главата задължително преинсталирай след като свалиш важните данни,явно нещата са се омазали достатъчно.
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

Има кутийки за външни минихардове по 18 лева. Забравих откъде бях взел мойта, ама ми свърши перфектна работа като ми се развали и моя лаптоп. Вътре се пъха харчето и го вързваш с usb кабел към настолния комп или друг лаптоп.

Ааа, май от JAR Computers я взех, ама май не съм съвсем сигурен. Само трябва да видиш да не е 2.5" диска ти а да вземеш кутия за 1.8"
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

Мерси оправих се ужким. Записах всичко най-важно и форматнах цето през Хирена. Сега пак се мъча да кача уиндоус на усб. Бях намерил преди един специално за инсталиране от флашки, ама като не мога да се сетя откъде го теглих..
 
От: Преебах си лаптопа, помагайте...

Мерси оправих се ужким. Записах всичко най-важно и форматнах цето през Хирена. Сега пак се мъча да кача уиндоус на усб. Бях намерил преди един специално за инсталиране от флашки, ама като не мога да се сетя откъде го теглих..
От майкрософт имат туул за това, потърси ще намериш
 

Горе