Прекалено висок bounce rate

Yxaaaaaaa

Member
От известно време връткам едно форумче - kaprizi.org. За инвестициите си се класира прилично в нишата си :) Има стотина посещения, но уви bounce rate-a е зашеметяващо висок. За посетителите от търсачките ми дава ~90%..

Бях сложил плугин да се показват подобни теми с идеята някой да се зачете, но пак ударих на камък.. Как мислите, защо така ми бягат посетителите? Като потенциални потребители какво ви е първото впечатление?
 
От: Прекалено висок bounce rate

Като първа мярка можеш да сложиш отгоре списък с темите, в които е писано последно. Това ще намали отскачането малко.
 
От: Прекалено висок bounce rate

Цветовете са малко крещящи, както са ми уморени очите от седене пред pc-то веднага натиснах Back.
 
От: Прекалено висок bounce rate

Махни лентата горе с "Вие не сте се регистриран.........".
 
От: Прекалено висок bounce rate

представи си попадаш в този форум точно в тази страница и хвърляш едно око на постовете набързо.
После какво правиш?
Цъкаш по сайтбара навигациите ли?
А то форумите нямат сайдбар

..
Ако не си форумджия човек, които му се драска и четат теми във форум, няма кое да те задържи. Така са форумите. Нищо нередно няма при твоя форум.

Тук например хора се задържат за да спамят, но при теб за косата, кое ще задържи човека. Приеми го.
 
От: Прекалено висок bounce rate

Увеличи шрифта и промени цвета на линковете, с нещо, което по-лесно се забелязва.
 
От: Прекалено висок bounce rate

На мен ми харесва. Цветовете са си добри.
Ама верно маааааалко може да се увеличи дребния шрифт и заглавията на секцийките не се четат лесно - юзърът малко по-бавно ще разбере основната тема. Пробвай с бяло примерно.

Баунс рейта в случая едва ли се влияе от външния вид в случая. Ще да зависи от това де идат юзърите и какво търсят. Мързи ме да задълбавам за какви думички е оптимизирано сайтчето, помисли сам дали може да се подобри нещо по въпроса. Само забелязвам, че тайтъл на индекса липсва на практика...
 

Горе