Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

sporter

Member
Здравейте колеги ,
Wordpress сайта ми изразходва много процесорно време около 300 минути за 24 часа при 20-25к посещения .Не съм инсталирал никакви плъгини .Кажете нещо около тези два ще ми свършат ли работа от хостинга ми ги препоръчаха .Разяснете ми за какво служат и как се настройват . Ако има по добри варианти предлагайте . Мерси .

1) Hyper Cache Extended - http://wordpress.org/extend/plugins/hyper-cache-extended/
2) DB Cache Reloaded Fix - http://wordpress.org/extend/plugins/db-cache-reloaded-fix/
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Общо взето и двата плъгина са point-and-shoot. Т.е. само инсталираш и ТЕСТВАШ. Според мен само ще минеш със HyperCache (м/у другото автора му се подвизава в този форум). Другото голямо решение за кеширане е W3TC (W3 Total Cache), но той определено не е за новаци (настройките му са в ПЪТИ повече от останалите конкуренти). Третата алтернатива е WP Super Cache.

Истината е, че Wordpress е едно голямо прасе (resource hog). Ама не само голямо ами и ОГРОМНО. При всяка заявка се зареждат страничките, генерира се отговор за клиента и му се изпраща. И това всеки път и за всеки клиент. Кеш плъгините решават този проблем. Когато дойде нова заявка ако я има в кеша се връща директно към клиента, ако я няма се генерира, записва се в кеша и за изпраща. Тук терминологията е малко по-дълбока и има 2 много важни термина - HIT & MISS. При правилна настройка на плъгина може да се стигне лесно до резултати от типа на 99.8% HIT vs. 0.02% MISS. На практика само първоначалното зареждане на страниците попада в MISS.

Уви не може да се каже ей-така в твоя случай кой ще свърши по-добре работата. Всичко зависи от хостинга, настройките му и параметрите му. Тестване му е майката...
 
От: От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Общо взето и двата плъгина са point-and-shoot. Т.е. само инсталираш и ТЕСТВАШ. Според мен само ще минеш със HyperCache (м/у другото автора му се подвизава в този форум). Другото голямо решение за кеширане е W3TC (W3 Total Cache), но той определено не е за новаци (настройките му са в ПЪТИ повече от останалите конкуренти). Третата алтернатива е WP Super Cache.

Истината е, че Wordpress е едно голямо прасе (resource hog). Ама не само голямо ами и ОГРОМНО. При всяка заявка се зареждат страничките, генерира се отговор за клиента и му се изпраща. И това всеки път и за всеки клиент. Кеш плъгините решават този проблем. Когато дойде нова заявка ако я има в кеша се връща директно към клиента, ако я няма се генерира, записва се в кеша и за изпраща. Тук терминологията е малко по-дълбока и има 2 много важни термина - HIT & MISS. При правилна настройка на плъгина може да се стигне лесно до резултати от типа на 99.8% HIT vs. 0.02% MISS. На практика само първоначалното зареждане на страниците попада в MISS.

Уви не може да се каже ей-така в твоя случай кой ще свърши по-добре работата. Всичко зависи от хостинга, настройките му и параметрите му. Тестване му е майката...

Можеш ли да споделиш ако знаеш с кои други оптимизиращи плъгини е добре да се комбинира Super Cache примерно. Прочетох някъде за DB Cache Reloaded и WP minify. Сподели ако имаш лични впечатления. И знаеш ли също как е оптимално да се настрои Cache Timeout опцията. Благодаря предварително.
 
Hyper Cache Extended е напълно достатъчен за намаляването в десетки пъти на използваното CPU време. Не препоръчвам инсталирането му с други кеширащи добавики - често ефекта е отрицателен.

Всички default настройки на HCE са подходящи за всяка инсталация на wordpress без специфични изисквания.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Нека да формулирам така въпроса : Какви плъгини са ми нужни за правилна работа на Wordpress сайт тъй като нямам инсталирани никакви .
Хостинг план: Суперхостинг+ ,посещения 20-25к
 
За правилна работа не ти трябва нищо по принцип. Wordpress и без плугини си работи "правилно".

Виж за оптимизиране на процесорното време, тоест за намаляването му, можеш да си инсталираш Hyper Cache Extended. Нищо друго не е нужно.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Като включа Hyper Cache Extended получавам следното съобщение :
Къде в кодовете трябва да го добавя ?


The WordPress cache system is not enabled!

Please, activate it adding the line of code
define("WP_CACHE", true);
in the file wp-config.php just after the define("WPLANG", ...).
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Като включа Hyper Cache Extended получавам следното съобщение :
Къде в кодовете трябва да го добавя ?


The WordPress cache system is not enabled!

Please, activate it adding the line of code
define("WP_CACHE", true);
in the file wp-config.php just after the define("WPLANG", ...).

Еххх , колко е лесно само да се хленчи, а не да се чете. В цитираното от теб събщение пише къде какво трябва да се добави. Обяснявам в детайли, като на 2 годишния си племенник:

1. Първо сваляш с FTP клиент файла wp-config.php , който се намира в основната директория на wordpress , в твоя случай най-вероятно public_html
2. Отваряш този файл с текстов редактор, за предпочитане Notepad++, но ако нямаш такъв и обикновен Notepad върши работа (от въпросите, които задаваш изхождам, че вероятността да ползваш операционна система различна от windows клони към минус безкрайност)
3. Копираш с Ctrl+C следния код:
Код:
 define("WP_CACHE", true);
4. Вмъкваш с Ctrl+V кода, веднага след реда (ОТДОЛУ / ПОД НЕГО), който съдържа
Код:
define("WPLANG", ...).
5. Запаметяваш промените - надявам се, че това го можеш
6. Качваш с FTP файла wp-config.php обратно на хостинга в същата директория от където си го свалил. При правилно изпълнени химико-инженерни операции, FTP клиента ще те запита дали да презапише вече съществуващия файл на хостинга - логичниа отговор е "Yes"

Понякога инсталацията на кеширащ плъгин не е панацея (в превод лек), а само палеативна грижа (облекчаване на предсмъртната агония). При почти всички хостинг доставчици в БГ вече можеш да разбереш дали натоварването ти е в php или mysql, дали имаш бавни заявки, при суперхостинг дори могат да ти дадат информация коит точно лимити на cloudlinx-а не ти достигат. Казваш, че нямаш плъгини, но не казваш дали имаш widgets, каква тема използваш, каква е структурата на трафика (голяма грешка да мериш натоварването в посещения - гледай импресиите).
 
Последно редактирано:
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Ето така изглежда добавения код от мен :
...// Ако желаете да използвате езика по подразбиране (английски) сложете празен низ за език.
// Забележка: при промяна на езика темата по подразбиране ще остане на български език!
define ('WPLANG', 'bg_BG');
define ("WP_CACHE", true);

// Включете режим на debug ако сте разработчик
// Това включва допълнителни грешки и съобщения....


Когато искам да включа плъгина получавам това :

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/photgibm/public_html/photostoriess.com/wp-config.php:1) in /home/photgibm/public_html/photostoriess.com/wp-includes/pluggable.php on line 876

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/photgibm/public_html/photostoriess.com/wp-config.php:1) in /home/photgibm/public_html/photostoriess.com/wp-includes/pluggable.php on line 876
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Наскоро и аз имах същия проблем + претоварване на паметта.
След инсталацията на първия (Hyper Cache Extended) - всичко заспа.
Ползването на процесор и памет падна до под 10% от разрешените.
С втория имах проблеми и го махнах.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

И аз съм много доволен от Hyper Cache, само инсталирах, никакви допълнителни настройки не съм правил и както е препоръчвал и преди mlazarov, не инсталирах други кеширащи добавки. Опитай, ако и това не намали достатъчно CPU-то, с тези посещения може просто да е време да преминеш на VPS.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

А попринцип WP Super Cache си го има при мене при всяка инсталация нова на wordpress.Не е необходимо да го инсталирам допълнително.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

След добавянето на плъгина - Hyper Cache Extended имаше рязък спад в изразходваното време .
Нормално ли е такава огромна разлика при един и същ брой посещения около 20 000 ?
0001.JPG
 
Ами нормално е макар че си рекордьор :) обикновено до 4 пъти намаляване съм виждал при кеширане при теб е около 10 колкото по посещаван е сайта толкова по добре работи кеша...
страниците в кеша стават много и им се сервират като статичен хтмл затова е разликата......

А графиката може да се ползва като реклама на плъгина :)


с някой друг плъгин може да е повече щом за теб работи добре не пипаш повече...
 
От: Re: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Явно използваш хостинг, който ти го инсталира през фантастико или нещо от сорта.
Трябва да се отбележи, че това е авторът на плъгина :)
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Видях темата и веднага я прочетох, щото с тия процесорни времена и уордпреси имах доста проблеми. Ползвам в момента W3, но несъм много доволен от него. Може би и проблема е, че незнам как да го настроя правилно, въпреки че разгледах на доста места. Тъй като се впечатлих от резултатите с HCE при колегата, искам да попитам трябва ли да правя нещо по-специално за да сменя W3 със HCE, или директно махам единия и слагам другия?

Благодаря ви :)
 

Горе