Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

От: Re: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Махаш и слагаш :)
Обоснови се моля :) .
Защо да ползвам твоя, ако имам ВПС с apc-та и всичко останало за ползване от W3 total cache?

В замяна ще препоръчвам плъгина наляво и надясно.

PS. Наскоро го изключих тоя W3 щото ми прецаква платежната система и разни други работи... Първо проблем правеше само database caching-a, а от последния ъпдейт почна тотално засиране и рев от страна на юзерията.
 
От: Re: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Не разбирам каква обосновка очакваш? HCE просто е по-лек, а дефолтнта му конфигурация е напълн достатъчна.
Искам сравнение на функциите. На W3 му виждам в опциите какво прави, докато Hyper Cache е черна кутия.
Един вид да му направиш маркетинг малко.

Не се заяждам, любознателен съм просто. Пък може и да допринеса с нещо.

Edit: Намерих му настройките.
 
Последно редактирано:
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Първоначалните ми впечатления от HCE са много добри. Просто го инсталирах, без да правя никакви допълнителни настройки, за разлика от W3, където каквото и да правех нещата не се подобряваха значително.

След инсталирането на въпросната добавка, процесорното време падна почти на половината.

Благодаря на mlazarov за добрия плъгин :beer:
cpu-times.PNG
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Ето моята графика след инсталирането на плъгина на mlazarov при един и същ брой посещения
cats1.jpg
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Моите графики са малко шантави по други причини, ама май има спад.

И най-важното - никой от юзърите не се е оплакал още. Демек не пре**ава юзър мендижмънта както беше с W3.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

от както го сложих забелязах спад в приходите от адсенс но предполагам че не плъгина е причината :D
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

И при мен има спад в адсенс-а, но предполагам че е от други фактори :)
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Аз също съм с плугина на колегата и съм много доволен от него. Ама нещо при Суперхостинг май ми се струва не особено читаво, няма идея що така се получава... ама не им харесва. Няма как без да съм правил нищо по сайтовете, без да съм казвал нови плъгини, ограничил съм ботовете до минимума и пак да прескача процесорното време. Писах им няколко пъти, и все ми връщат някакви стандартни писма....
До преди 1-2 седмици процесорното време падна драстично, а сега гледам пак е тръгнало смело нагоре... а нито посещенията са се качили драстично, нито пък съм качвал нещо ново из сайтовете.

Capture.PNG
 
От: От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

И при мен има спад в адсенс-а, но предполагам че е от други фактори :)
Какви други фактори за причина за спад в адсенс-а ще споделиш ли ?
 
Има различни плугини, които се изпълняват на определено време, като например такива, които човъркат цялата база и вадят всички линкове, след което ги валидират (например дали не водят към 404 и тн). Такъв тип плугини не могат да бъдат оптимизирани с HCE, а само чрез пренаписване!

HCE няма нищо общо с Adsense и няма връзка между приходите ви и плугина. Плугина единствено може да повиши позициите ви в SERP, тъй като търсачките отварят по-бързо страниците на блога ви, а това до колкото знам е фактор макар и минимален за SERP-a
 
От: От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Какви други фактори за причина за спад в адсенс-а ще споделиш ли ?

В моя случай отчитам спад на прекараното време в сайта, въпреки че посещенията са си горе-долу същите. От 4.25 е спаднало на 3 мин за последните 7 дни.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

И аз имам проблема на колегата sporter,направих всичко необходимо но в админ панела все още виждам следният надпис:
The WordPress cache system is not enabled!

Please, activate it adding the line of code
define("WP_CACHE", true);
in the file wp-config.php just after the define("WPLANG", ...).
 
Ами значи поставяш define("WP_CACHE", true);

във wp-config.php :) на нов ред някъде в началото ама не най горе


или ако те притесняваш да ръчкаш във конфига инсталираш w3 total cache и го активираш той автоматично ще постави define("WP_CACHE", true); във конфига след това го декативираш и си пускаш хиперк кеш екстендет :) ама мога ли да го съпортвам урдпреса дистанционно :p
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Аз също съм с плугина на колегата и съм много доволен от него. Ама нещо при Суперхостинг май ми се струва не особено читаво, няма идея що така се получава... ама не им харесва. Няма как без да съм правил нищо по сайтовете, без да съм казвал нови плъгини, ограничил съм ботовете до минимума и пак да прескача процесорното време. Писах им няколко пъти, и все ми връщат някакви стандартни писма....
До преди 1-2 седмици процесорното време падна драстично, а сега гледам пак е тръгнало смело нагоре... а нито посещенията са се качили драстично, нито пък съм качвал нещо ново из сайтовете.

Виж файлът 5861

Интересно ми е как се развиват при теб нещата, защото аз съм в абсолютно същата ситуация като теб и решение няма. Може да са фирмата с най-много клиенти на пазара, но моето мнение, че нещата са по-зле от преди. Не знам дали поради по-голям обем работа или нещо друго, но 1вите 2 години аз такива стандартни мейли не съм получавал. Сега се подковавам като за изпит преди да ги питам, та да им задам точния въпрос и пак нещо куца.
Относно сайта ми - графиката е като при теб. Без причинни пикове за по 2-3 дни, на неравномерни периоди въпреки, че нищо не е променяно...
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

На всички с уордпрес сайтове, в последно време се увеличи процесорното време, заради хилядите опити за вход в админ панела от разни ботове.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Сравнявам статистики от awstats vs. външен (не аналитикс) и пак няма нищо, което да бие на очи.
Гледах трафик и хитове от ботове - без промяна във времето.
Въпреки това поне 1 път в месеца, а понякога и по 3-4 има пикове, като последният е от 23 и просто е фрапиращо:
cpu_time.jpg

Ако се абстрахирате от големият пик от преди 6 дни ще забележите, че е имало още няколко в месеца, като за тези дни според статистиките дори имам посещения под средното.

Да не коментирам, че и тези CPU мин в "нормални" дни са му много...
Интересно е, че в HCE ми вади данни за натоварване на сървъра. Тъй като хостинга е споделен се принудих, въпреки че не го намирам за нормално да дам max server load над 30, защото почти константно виждам натоварване над 15-20. От СХ твърдят, че до 30 няма проблем и да си слагам 40-50 за да не спира да генерира кеширани страници. Не знам дали това е така, не разбирам за да споря.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

;) май имаше тема за претоварените хостинги преди време...
 

Горе