Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Проблема не е в хоста, а в некадърнонаправения сайт, който харчи ресурсите. Иначе аз съм правил по 30 000 дневен трафик на Суперхостинг, на средния план на споделен хостинг. Препоръчвам му да си оптимизира сайта, не да сменя хостинга, иначе даже и при coolicehost да се премести, пак ще си има проблеми.
Ами аз да ти кажа имам сайтове с po 20 плъгина и повече които правят добър трафик и нямам проблем. По скоро съм склонен да вярвам, че проблема е при хоста, защото съм ги използвал почти всички бг компании и знам какво представляват иначе може наистина да е от сайта, но при coolice отново няма да има проблем.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Сайта е с мега изчистен темплейт а плъгините съм ги написал.

Показах и сметката от изчислението при изпълнението на всички плъгини и самият сайт, което ако направим сметката от 0.5 (колкото даде тотал секунди) * 15 000 страници (ако предположим че ги отваря без никакво кешване) прави 125 минути време за изпълнение.

От 125 до 450 има огромна разлика, да не говорим че диманичното съдържание се показва един път на 24 часа, а в останалите посещения - статичен HTML.

В логовете няма абсолютно нищо подозрително. От Суперхостинг не ми дават конкретни данни какво товари.

Та имайки тези проблеми, подозрително ми стана това че при 50 човека онлайн, аз имам 25% исползваемост на процесора... от какво?

На друг сайт, на друг хостинг план при същата фирма, даже и на 200 онлайн карето с моментната инфромация за процесора не е мръднал от 0%.

Пиша за някакви идеи какво може да е. Преместването на сайта на някакъв друг coolicehost или някакъв такъв хост е ясно че е последен вариянт. Да не говорим че това ограничение на времето е 18 век за тях!
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Такъв сериозен разход може да има само при динамична обработка на графични елементи. Виж кой / кои пъгини работи с GD2 или imagemagik .
 
Аз мисля че проблема е в потребителите онлайн, предполагам че меренето на ресурсите не е само на пхп ами апач процесите който като са повечко и става мазно (не съм сигурен защото нямам мерене с минути а и всяка фирма си го изпълнила по свой си начин)
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Сайта е с мега изчистен темплейт а плъгините съм ги написал.

Показах и сметката от изчислението при изпълнението на всички плъгини и самият сайт, което ако направим сметката от 0.5 (колкото даде тотал секунди) * 15 000 страници (ако предположим че ги отваря без никакво кешване) прави 125 минути време за изпълнение.

От 125 до 450 има огромна разлика, да не говорим че диманичното съдържание се показва един път на 24 часа, а в останалите посещения - статичен HTML.

В логовете няма абсолютно нищо подозрително. От Суперхостинг не ми дават конкретни данни какво товари.

Та имайки тези проблеми, подозрително ми стана това че при 50 човека онлайн, аз имам 25% исползваемост на процесора... от какво?

На друг сайт, на друг хостинг план при същата фирма, даже и на 200 онлайн карето с моментната инфромация за процесора не е мръднал от 0%.

Пиша за някакви идеи какво може да е. Преместването на сайта на някакъв друг coolicehost или някакъв такъв хост е ясно че е последен вариянт. Да не говорим че това ограничение на времето е 18 век за тях!

Като прочетох суперхостинг и ми стана ясно къде е проблема :)
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Като прочетох суперхостинг и ми стана ясно къде е проблема :)

Проблема не е в Суперхостинг!
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Да бе сигурно .... да смени хоста и пак ще говорим 90% съм сигурен, че е от хоста

Всички знаем, че агитираш при всяка възможност за coolicehost, но конкретния проблем си има друго решение, проблема не е при хостинга. s1yf0x вече е дал идея къде може да бъде проблема:

Такъв сериозен разход може да има само при динамична обработка на графични елементи. Виж кой / кои пъгини работи с GD2 или imagemagik .

Но това удобно го пропускаш, нали?

И на мен ми е интересно да разбера какъв е проблема и кое генерира това натоварване.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Всички знаем, че агитираш при всяка възможност за coolicehost, но конкретния проблем си има друго решение, проблема не е при хостинга. s1yf0x вече е дал идея къде може да бъде проблема:



Но това удобно го пропускаш, нали?

И на мен ми е интересно да разбера какъв е проблема и кое генерира това натоварване.
Хаха добре защитавай ги аз лично се убедих преместих сайт който беше на плана от 5 евро при coolice на най скъпия план на суперхостинг и още първите няколко часа в който сайта започна да се зарежда от сървърите на суперхостинг и ми пратиха писмо за надвишени ресурси и веднага линк към страницата за впс-и. Такива нещастници като тях няма освен за пари за друго не мислят. Не агитирам никой просто се опитвам да им отворя очите и да видят къде е качеството.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Такъв сериозен разход може да има само при динамична обработка на графични елементи. Виж кой / кои пъгини работи с GD2 или imagemagik .

Нито един. Даже са ми изключени опциите за оразмеряване на снимки.

Проблема е в Суперхостинг почва там, от където спират да направят проверки за да се изясни проблема, защото математически сайта не изразходва толкова време. До сега винаги са били точни... Ако сайта ми е бил напълно оптимизиран, да съм си бил помислил за техните VPS вариянти. А това че това е ненормално изразходване на ресурси явно не им е от значение.

Относно този Coolicehost, като ги видя тези 5 GB SSD Space...
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Нито един. Даже са ми изключени опциите за оразмеряване на снимки.

Проблема е в Суперхостинг почва там, от където спират да направят проверки за да се изясни проблема, защото математически сайта не изразходва толкова време. До сега винаги са били точни... Ако сайта ми е бил напълно оптимизиран, да съм си бил помислил за техните VPS вариянти. А това че това е ненормално изразходване на ресурси явно не им е от значение.
Не си мисли за техните VPS варианти мисли си за друга компания която да ти хоства сайтовете ...
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Нито един. Даже са ми изключени опциите за оразмеряване на снимки.

Проблема е в Суперхостинг почва там, от където спират да направят проверки за да се изясни проблема, защото математически сайта не изразходва толкова време. До сега винаги са били точни... Ако сайта ми е бил напълно оптимизиран, да съм си бил помислил за техните VPS вариянти. А това че това е ненормално изразходване на ресурси явно не им е от значение.

Да не би скоро да трябва да подновяваш плана и да се опитват "да те ъпгрейднат"?
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

За подновяване ми е през февруари. Единственото което ще постигнат е да си преместя всичките хостинг планове които поддържам, някъде другаде , а те не са малко.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Аз ти говоря за впс хибридните планове. Всичко ти е настроено имаш си собствени ресурси и cpanel

Ето ти линк:
http://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html

Аз съм на плана от 20 евро и събирам сайтове с над 150 000 посещения дневно и използвам само 50% от ресурсите
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Махни си всички сайтове от суперхостинг и ги премести при coolice няма да съжаляваш освен това тази поддръжка която я получават потребителите от предприемач никъде другаде я няма
...
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

При по-внимателна проверка в австатс-а се оказаха доста хитовете на 404 (което всеки път е динамично заредено), та във 404.php вкарах

PHP:
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: ".get_bloginfo('url'));
exit();

което се надявам да даде своя резултат. Доколкото имам такъв, ще споделя тук, доколкото не, ще се оплача :)

Благодаря за сега за идеите!
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Всички знаем, че агитираш при всяка възможност за coolicehost, но конкретния проблем си има друго решение, проблема не е при хостинга. s1yf0x вече е дал идея къде може да бъде проблема:



Но това удобно го пропускаш, нали?

И на мен ми е интересно да разбера какъв е проблема и кое генерира това натоварване.

Проблема определено е в суперхостинг да ти кажа. Минах през същия филм, няма оправия. Вдигнеш ли над 50 онлайн на суперхостинг не издържа и най големия план. Забрави го онова време, когато издържаха по 300-400 онлайн. В момента най малкия хостинг при coolice издържа 50 онлайн без проблем. Тествал съм с 500 онлайн на хибридния пълни 500мб рам и лети просто, няма изобщо място за сравнение.
Не става въпрос за агитиране, просто факт. На мен ми писна да се моля на любезни админи да ми решат проблема а те да ме убеждават че трябва да оптимизирам... какво ще оптимизирам, до сега можеше да държи 300 онлайн сега не може и 50 айде.... От тук нататък като не ми харесва нещо няма да се моля на никой, просто сменям и това е.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Сайта е с мега изчистен темплейт а плъгините съм ги написал.

Показах и сметката от изчислението при изпълнението на всички плъгини и самият сайт, което ако направим сметката от 0.5 (колкото даде тотал секунди) * 15 000 страници (ако предположим че ги отваря без никакво кешване) прави 125 минути време за изпълнение.

От 125 до 450 има огромна разлика, да не говорим че диманичното съдържание се показва един път на 24 часа, а в останалите посещения - статичен HTML.

В логовете няма абсолютно нищо подозрително. От Суперхостинг не ми дават конкретни данни какво товари.

Та имайки тези проблеми, подозрително ми стана това че при 50 човека онлайн, аз имам 25% исползваемост на процесора... от какво?

На друг сайт, на друг хостинг план при същата фирма, даже и на 200 онлайн карето с моментната инфромация за процесора не е мръднал от 0%.

Пиша за някакви идеи какво може да е. Преместването на сайта на някакъв друг coolicehost или някакъв такъв хост е ясно че е последен вариянт. Да не говорим че това ограничение на времето е 18 век за тях!

1 към 1 - на сървър smart ли си ?
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

1 към 1 - на сървър smart ли си ?

Нe знам какво ще рече смарт? Ползвам СуперХостинг план на Супер Хостинг.

След като вкарах 301 пренасочването в 404.php има драстична разлика, но понеже беше по-късно в деня, ще видим за сигурно утре.

Мога да кажа че посещенията вчера бяха еднакви като на 1ви този месец, но тогава имах 424.09 мин., докато вчера 195.35 мин.

Но вече утре ще се разбере точно.
 
От: Прекалено изразходвано процесорно време ! Мнение за 2 плъгина ?

Нe знам какво ще рече смарт? Ползвам СуперХостинг план на Супер Хостинг.

След като вкарах 301 пренасочването в 404.php има драстична разлика, но понеже беше по-късно в деня, ще видим за сигурно утре.

Мога да кажа че посещенията вчера бяха еднакви като на 1ви този месец, но тогава имах 424.09 мин., докато вчера 195.35 мин.

Но вече утре ще се разбере точно.

В cpanel някъде в дясно пише server : или server name :
проблемния сървър, на който бях аз е smart ако и ти си там може да им кажеш да ти преместят акаунта на друг сървър.
 

Горе