Прекъсване на отпуска от работодател

Sky

Well-Known Member
Вчера си пуснах отпуска за 3 дена (три) и сега ми казват да съм идвал утре защото ми прекъснали отпуската.
Бил съм ги подвел и не съм казал за колко дена ми е отпуската...
В бланката която разписаха всички тъпанари чисто и ясно е записано
от 11.11.2014 до 13.11.2014 включително
Та могат ли да ми прекратят отпуската? Че един ден да не отидеш и 100 кинта заминават.
Друг е въпроса, че за 3 години и косур за първи път взех отпуска.
 
Как не е ясно за колко дни е, бате? Нали пише за 3 дни от дата до дата (включително). Не е ли така. Колко трябва да си зле, за да не го сметнеш. А не знам защо ще ти прекратяват нещо, което реално ти се полага да си вземеш, особено като се има предвид, че трябва да си чистиш до края на годината. ;) Нали? Или?
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Работодателя има право да прекъсва отпуска.
Това с тъпанарите, дните и другите глупости не го схващам, но явно проблема е че работиш в сивия сектор.
Няма нанич да не си ползвал три години отпуска, ако всичко беше законно.
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Могат да ти я прекратят разбира се! Късат и в кофата! :) Карат те да си пишеш нова и така :) Все пак до края на месеца има доста и могат да си правят квото искат!
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Въпросните шефове наистина са тъпанари. Това е факт. Ако бяха умни дейността на фирмата им щеше да е така разпределена, че да не се налага да бъдат прекъсвани такива кратки тридневни отпуски. Тъпанари са и защото с подобни действия демотивират работниците си, а за една фирма е смъртоносно, ако разчита на персонал, който няма мотивация да дава най-доброто от себе си.
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Работодателя има право да прекъсва отпуска.
Това с тъпанарите, дните и другите глупости не го схващам, но явно проблема е че работиш в сивия сектор.
Няма нанич да не си ползвал три години отпуска, ако всичко беше законно.
Не съм ползвал отпуска освен планираната такава.
Става въпрос, че тъпанарите (шефовете) решили или непрчели, че отпуска е за 3 дни.
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Как успяваш винаги с 2/3 изречения да обощиш всичко не знам.
И аз това им приказвам, ама никой не ме слуша. Аз утре колко работа ще свърша? Било положението напечено, мчи то за 3 години все е напечено положението.

Както и да е, явно ще се ходи на работа.
Въпросните шефове наистина са тъпанари. Това е факт. Ако бяха умни дейността на фирмата им щеше да е така разпределена, че да не се налага да бъдат прекъсвани такива кратки тридневни отпуски. Тъпанари са и защото с подобни действия демотивират работниците си, а за една фирма е смъртоносно, ако разчита на персонал, който няма мотивация да дава най-доброто от себе си.
 
От: Re: Прекъсване на отпуска от работодател

Някой колега ми е дал личния номер, а разбера ли го кой е (*&(YHJIK +k9-0=oew0v[]-c0=oxw[t[]cxwe ITJ=RE L,
Другия път като излизаш в отпуска си изключвай телефона.
 
Другия път като излизаш в отпуска си изключвай телефона.

По-скоро да обяснява, че е отива на вила (максимално по-далеч) без нет. Гаранция, че няма да го потърсят. Иначе винаги ще го издъни някой, пък и в CV-то или досието му при HR-а си му е лични телефон. ;)
 
От: Re: Прекъсване на отпуска от работодател

Стесних кръга до 3 колежки, някоя от тях ще изяде шамарите утре
По-скоро да обяснява, че е отива на вила (максимално по-далеч) без нет. Гаранция, че няма да го потърсят. Иначе винаги ще го издъни някой, пък и в CV-то или досието му при HR-а си му е лични телефон. ;)
 
От: Re: От: Re: Прекъсване на отпуска от работодател

На ме нали са ми искали телефон. Казваш му да, че е личен номер и толкова. Дал съм другия си номер за връзка.
Да, какво можеш да му кажеш на шефа ти като те пита за телефона на служител. :)
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Оня рошавия Боб Марли го е кАзАл, пеейки: гет ъп, стенд ъп, стенд ъп фор йор райтс.

Докато не постъпиш така с правата си работодателите ти ще са роботодатели.

Конкретно би могъл да се консултираш с някой вещ в подобно право, мисля че даже имаше портал праватами.цом, изписано на латиница, но не съм сигурен.

Лично на мен ако ми бяха опитали нещо подобно, щях да им кажа да си ебътпишкаталелинасиренясаловагинестовлажнослузестасланинестакосмата, а след това и у на майкаимуизмеждукраката, I shitteth thy noteth !
 
От: От: Прекъсване на отпуска от работодател

От бая време им готвя един сайт (негативен) и сега с пълна пара започвам работа по него.
В намечепа има фрее ху из, бухам нейде на скатан хост и почвам да им сипя

Оня рошавия Боб Марли го е кАзАл, пеейки: гет ъп, стенд ъп, стенд ъп фор йор райтс.

Докато не постъпиш така с правата си работодателите ти ще са роботодатели.

Конкретно би могъл да се консултираш с някой вещ в подобно право, мисля че даже имаше портал праватами.цом, изписано на латиница, но не съм сигурен.

Лично на мен ако ми бяха опитали нещо подобно, щях да им кажа да си ебътпишкаталелинасиренясаловагинестовлажнослузестасланинестакосмата, а след това и у на майкаимуизмеждукраката, I shitteth thy noteth !
 
От: Re: Прекъсване на отпуска от работодател

Там е работата, че ми допада работата и условията. Не са кой знае какви но смея да твърдя, че сме си добре като се изключи спешните поръчки.
Е ако са ти чак толкова анти, просто напусни.
 
От: Re: Прекъсване на отпуска от работодател

Аз пасувам в тая тема - така и така не разбирам отпуската и не я ползвам....................
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Не ми се търси сега в кодекса, но мисля че ако имаш отпуска от предишни години която ти е било отказано да вземеш или е била прекратена, то през текущата година само казваш кои дни ще я ползваш и си излизаш. Това ако решиш да го играеш по устав и да се правиш на дръвник.

Ако искаш да си спестиш подобни неща в бъдеще можеш да кажеш на шефа си, че се е получило кофти сега, че си имал капарирана резервация някаде и такива али-бали. Следващия път доста ще се замисли преди да ти го скрои пак този номер.
 

Горе