Прекъсване на отпуска от работодател

От: Прекъсване на отпуска от работодател

трябваше да занесеш тридневен болничен...
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Както всички мои колеги...
Реших да съм коректен и да прдупредя, че ще отсъствам от работа и 3 дена разправии и заплахи.
Днес голям филм беше. Бил съм я подвел!!!
Жена на 42 години, интелигента, отговорник производство, културна, възпитана се оправдава с това, че съм и казал че е само за един ден отпуска ми.
И се мъчи да ме изкара виновен на всичкото отгоре :cry:
Как заспиват вечер тея хора не знам. Теглих и бая майни, баш шефа ме привика и отново съм с предупреждение за уволнение.
И всичко това защото поисках 3 дена отпуск. Ибал съм ти и българията скапана.
трябваше да занесеш тридневен болничен...
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Абе Вие като излизате в отпуск не попълвате ли молба? Не получавате ли заповед за отпуск? На устна договорка не се вярва, освен ако не сте 1-ви клас и не чакате Дядо Коледа.
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Попълва се бланка, секретарките бяха предупреди първото нещо за деня да е прекъсването на отпуска ми.
Абе Вие като излизате в отпуск не попълвате ли молба? Не получавате ли заповед за отпуск? На устна договорка не се вярва, освен ако не сте 1-ви клас и не чакате Дядо Коледа.
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Тая бланка е молба, основанието да не се явиш на работа е заповедта. Не видиш ли заповед с датите, смятай че си като униформените. Кажат ли идвай, литваш. Ако не си занете правата като работници, работодателя ще те гъбарка и за това не е виновна България, а личната ти незаинтересованост. С годините ще се научите да не си слагате подписа на всеки празен лист, който Ви подадат.
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Чета и не вярвам на ушите си! Бях забравил какви олигофрени са БГ работодателите.
 
Re: От: Прекъсване на отпуска от работодател

Чета и не вярвам на ушите си! Бях забравил какви олигофрени са БГ работодателите.

Пълни. Дори това е някакъв според мен лек случай, какви кретении ги има по бг фирмите. ;)

Преди при мен беше нещо подобно - за 1 цяла година си взех само 4 дни и после като напусках се чудеха как да го извъртят, че да не го платят. Абсолютни селяци са. Значи подписвате един договор, в който е споменато това и накрая пак го играеш гъзар. А то не сме излизали в отпуски, защото винаги е напечено и те гледат на криво като вземеш. Смехория пълна. ;)
 
От: Re: От: Прекъсване на отпуска от работодател

Има и стабиляги в фирмата. Имам над 30 дена отпуск и поисках от финансовия директор да ми изплатят часта която няма да ми е нужна за планираните отпуски и отговора беше :
ОК.
Като не я ползвам да я изпия о празниците поне :D
Пълни. Дори това е някакъв според мен лек случай, какви кретении ги има по бг фирмите. ;)

Преди при мен беше нещо подобно - за 1 цяла година си взех само 4 дни и после като напусках се чудеха как да го извъртят, че да не го платят. Абсолютни селяци са. Значи подписвате един договор, в който е споменато това и накрая пак го играеш гъзар. А то не сме излизали в отпуски, защото винаги е напечено и те гледат на криво като вземеш. Смехория пълна. ;)
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

В крайна сметка си взех 4 дена болничен и ми изплатиха отпуската.
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

За това аз си изключвам телефона (и служебен и личен) и 3 дена балкан. След това при първо включване получавам 100 смс-а за пропуснати повиквания ама няма как... Не, че ще тръгна от балкана да слизам да оправям бакиите на хората, ама ще ми развалят настроението с едно такова обаждане...
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Възпитай тоя твоя началник. Аз съм му казал след работно време да не се занимава с мен за нищо. Позволил съм му да ме търси само ако ще ходим да пиеме някъде. Квото и да става след 17:00 не ми дреме за фирмата, както и на фирмата не и дреме за мен.
 
От: Прекъсване на отпуска от работодател

Това съм го направил със баш шефа. Звънеше ми извън работно време да ме занимава и веднъж му звъннах в 2 през нощта и оттогава не ми е звънял.
Поуката от цялата работа беше, че не може да се разчита на тях и при нужда всеки си има личен лекар за подобни нужди.
Възпитай тоя твоя началник. Аз съм му казал след работно време да не се занимава с мен за нищо. Позволил съм му да ме търси само ако ще ходим да пиеме някъде. Квото и да става след 17:00 не ми дреме за фирмата, както и на фирмата не и дреме за мен.
 
Re: От: Прекъсване на отпуска от работодател

Това съм го направил със баш шефа. Звънеше ми извън работно време да ме занимава и веднъж му звъннах в 2 през нощта и оттогава не ми е звънял.
Поуката от цялата работа беше, че не може да се разчита на тях и при нужда всеки си има личен лекар за подобни нужди.

Вие до къде стигате...не е истина. Доста шефове тормозят персонала си по всяко време, а като той му върне нещо - изчезва....няма как на шефа да му кажеш копче. ;)
 

Горе