Преместване на Wordpress сайт в директория (папка)

iskous

Member
Здравейте,
Искам да направя английска версия на сайта си и затова искам да преместя главният сайт в папка (bg) и да направя втора папка en и да сложа index.html в началото, за да може да се избира езика. Въпросът ми е свързан с местенето на сайта в директорията BG как ще стане това без да загубя публикациите, коментарите, плъгините и другите. Помощ! :)
 
От: Преместване на Wordpress сайт в директория (папка)

Аз бих поставил плъгина http://wordpress.org/plugins/qtranslate/ и всички тия премествания биха били излишни.
Аз в никакъв случай не бих сложил qtranslate, защото прави мазало. Даже преди ден-два някой беше писнал тук във форума, че не бачка с 3.9.


Здравейте,
Искам да направя английска версия на сайта си и затова искам да преместя главният сайт в папка (bg) и да направя втора папка en и да сложа index.html в началото, за да може да се избира езика. Въпросът ми е свързан с местенето на сайта в директорията BG как ще стане това без да загубя публикациите, коментарите, плъгините и другите. Помощ! :)

Не е добра идея, да местиш сайта в папка bg, освен ако не ти се влиза в приключение. Ако имаш лайкове на постовете и фб коментари всичко е чао. Трябва да правиш 301 на всичко индексирано от гошо.

Иначе от базата нищо няма да се загуби, както и плъгините ще си останат.

Пусни си Multiste на съществуващата инсталация, и си създай нов сайт в поддиректория en. Имаше го дъвкано в друга тема.

BTW не ми е ясно как предлагаш "Изработка на Wordpress сайтове", щом задаваш такива въпроси :shock:
 
От: Преместване на Wordpress сайт в директория (папка)

Аз в никакъв случай не бих сложил qtranslate, защото прави мазало. Даже преди ден-два някой беше писнал тук във форума, че не бачка с 3.9.




Не е добра идея, да местиш сайта в папка bg, освен ако не ти се влиза в приключение. Ако имаш лайкове на постовете и фб коментари всичко е чао. Трябва да правиш 301 на всичко индексирано от гошо.

Иначе от базата нищо няма да се загуби, както и плъгините ще си останат.

Пусни си Multiste на съществуващата инсталация, и си създай нов сайт в поддиректория en. Имаше го дъвкано в друга тема.

BTW не ми е ясно как предлагаш "Изработка на Wordpress сайтове", щом задаваш такива въпроси :shock:

Да, пробвах плъгина и стана мазало!
Питам, защото последният път, когато преместих сайта си така всичко изчезна по неясни прични.. А изработката включва два нови сайта и т.н, но сега не говорим за това.
 
От: Преместване на Wordpress сайт в директория (папка)

Връщам си съвета обратно за Qtranslate- да не се взема в предвид моето мнение и да не се инсталира . Не обичам да бъда виновен без вина.
Явно само при мен когато го инсталирам всичко си е наред и няма проблеми.
Току що го качих на един тестов 3.9. за да видя къде е това "мазало" и няма никакви проблеми, но "който го е страх от мечки да не ходи в гората" както се казва.
 
От: Преместване на Wordpress сайт в директория (папка)

BTW не ми е ясно как предлагаш "Изработка на Wordpress сайтове", щом задаваш такива въпроси

Значи съм бил прав в коментара си по другата тема, че предлага нещо, от което не разбира.
 
От: Преместване на Wordpress сайт в директория (папка)

Връщам си съвета обратно за Qtranslate- да не се взема в предвид моето мнение и да не се инсталира . Не обичам да бъда виновен без вина.
Явно само при мен когато го инсталирам всичко си е наред и няма проблеми.
Току що го качих на един тестов 3.9. за да видя къде е това "мазало" и няма никакви проблеми, но "който го е страх от мечки да не ходи в гората" както се казва.
Хайде тогава кажи какво става, ако решиш да го махнеш? Оставя мазало след себе си. За това най-чистия вариант е multisite. Ако решиш да смениш нещо си имаш по един РАБОТЕЩ сайт за всеки език.
Като цяло съм враг на плъгините, които добавят допълнителни неща, било то таблици в БД или променят контента. Точно поради същата причина трябва да се избягват и шорткодовете или поне да се използват само тези от ядрото на WP.
 

Горе