Преминаване от shopify към друга платформа

todor_bg

New Member
Здравейте!

Имам следният проблем и ще се радвам ако някой би могъл да ми даде съвет как точно да постъпя! :)

Както голяма част от присъстващите във форума, така и аз реших да отворя online магазин. Признавам, че не отделих достатъчно време за проучване и се спрях на shopify. Като цяло платформата си има своите предимства и недостатъци. Избрах тема, добавих продукти в магазина, добавих и няколко допълнителни приложение и всичко беше ок до като не се стигна до частта в която трябваше да избирам коя фирма да обработва транзакциите с кредитни карти. Спрях се на PAYMILL. Останах доста неприятно изненадан след като трябваше да попълня и да им предоставя един куп документи относно фирмата ми. Май само ДНК проби не им пратих... :( Това отне доста време и днес разбрах, че след като изпратят моята апликация на банката, с която работят, ще трябва да изчакам между 5-8 седмици за да разгледат документите. За мен това е напълно неприемливо... прекалено дълго време прекарах в чакане... Реших да сменя услугите на PAYMILL, но се оказа, че имам ограничен избор на компании и отгоре на всичко и другите изискват същите документи и приблизително същото време за тяхното разглеждане. Явно факта, че фирмата е българска играе важна роля... :/

За това реших да сменя платформата. За сега съм се спрял на OpenCart. Интересува ме дали е възможно да използвам услугите на някоя българска фирма подобна на PAYMILL в комбинация с OpenCart. И дали отново ще има толкова дълги срокове за разглеждане на документи и т.н.

Имам намерение да продавам само и единствено на клиенти от Испания. За това и искам да имам опция за плащане чрез кредитна карта в магазина.

Благодаря ви предварително! :)
 
здравей, добре дошъл. Ох, това нямаше ли го и рпеди като казус тук. Даден потребител искаше да се откачи от някакви такива странни, но си спомням добре кои бяха. Май не са същите убавци.

Иначе можеш, виж за някой модул за експорт и импорт от едната плафторма към другата. http://www.shopping-cart-migration....on-options/1052-shopify-to-opencart-migration

Opencart няма никакви документи, това си е изцяло на твой сървър, товя си. а виж, това за PAYMILL, нямам идея какви са тези. За меймънт гетауе ли става дума? За Испания - paypal, skrill, някой друг пеймът гетуей, който обрабтва карти. ;) Виж също и 2checkout, има много опции, вече трябва да си избереш според условията и таксите. ;)
 
От: Преминаване от shopify към друга платформа

Благодаря за отговора @$INeed$!

PAYMILL са точно payment gateway. Преди около час попаднах на 2checkout и мисля да се свържа с тях за да видя какво ще ми кажат. За момента реших да остана на shopify понеже местенето на продуктите и set up-а на нова платформа ще ми отнеме както време (все пак трябва да се запозная с начина на работа на OpenCart) така и пари. За жалост дооооста пресрочихме поставените си срокове... :/

Извинявам се ако вече е съществувала подобна тема във форума! Моля модераторите да ми простят! :)

Поздрави и лека вечер!
 
Да, то това е тегавото. Намирането на друг читав пеймънт гетауей не е толкова тегва задача. Но цялото местене и миграция си е занимавка. Препоръчвам ти, а може би не само аз, тази система. Разгледай я, инсталирай я, запознай се с нея, и не си давайте пари за нещо, което ви връзва. Няколко такива приятели познавам, подведени по лъскавите им сайтове и реклами в нета.

Успехи и пиши да кажеш какво си направи. Между другото, 2checkout е дифолтен пеймънт модул в Opencart. :)
 
От: Преминаване от shopify към друга платформа

След известно време ровене из нета и разни чуждестранни форуми, оставам с доста смесени чувства за 2checkout...

Като цяло всичко изглеждаше ОК (5.5% + $0.45 на плащане от клиент). Сега като се поразрових малко повече започнаха да изкачат и още такси, които трябва да се платят за да си получи човек парите във фирмената сметка...

  • 5.5% + $0.45 на плащане от клиент
  • $15 за да преведат парите от 2CO акаунта към фирмена сметка
  • някакъв % се задържа от 2CO всеки път, когато се прехвърлят пари. Тези пари се ползват за да покрият евентуални бъдещи разходи по chargebacks
  • като нов клиент на 2checkout нямаш възможност да изтеглиш парите си за период от 90 дни (за това не съм сиг. дали все още е актуално)
  • преди да се има възможност да се издърпат парите трябва да има минимум $300 в 2CO акаунта

От друга страна (за сега) не са изисквали много документи за да им се ползват услугите (сканирани лична карта, шофьорска книжка и 2 сметки за последните 6 месеца). Също така не беше нужно да се превеждат на английски и да се слага подпис от нотариус на всеки документ както беше историята с Paymill...

Писал съм им email с въпрос за тези допълнителни такси и т.н. Та за момента чакам отговор от тях.
 
Последно редактирано:
От: Re: Преминаване от shopify към друга платформа

Привет,

Ето и малко индормация директно от 2checkout:

Това важи за българки фирми:

  • 5.5% + $0.45 на плащане от клиент
  • $15 за да преведат парите от 2CO акаунта към фирмена сметка
  • преди да се има възможност да се издърпат парите трябва да има минимум $300 в 2CO акаунта

Парите могат да се превеждат веднага след завършване на регистрацията. Явно идеята новите клиенти да изчакат 90 дни преди да направят първото си дърпане на парите е отпаднал.
 
Бате, PayPal и Skrill. Огледай се и за други опции, но това а момента са най-популярните и изгодни. Особено като се има на кой пазар си. А банките при теб, не педлагат ли нещо - модули, някакъв гетъуей? Нещо, което да обработва карти. Ще е странно, ако нямат, наистина. Виж също така в дефолните пеймънт модули на Opencart и ако там нещо ти говори нещо, проучи го. Но това 2CO явно е голямо дърво от към условия и %.
 

Горе