Препоръка принтер

John Galt

Well-Known Member
Здравейте,

Има ли някой разбирач на принтери тук?
Трябва ни цветен принтер (като гледах цени и качество, най-вероятно мастиленоструен), който може да принтира на по-дебела крафт хартия (картички) >= 250 gsm (ако може до 300 ще е перфектно, ама трудно откривам такива), както и пликове.
Някакви препоръки/идеи?
 
Ако искаш утре можем да се чуем, защото не ми се обяснява.
Мастилоструен имаме за 80лв. , но не ти ги препоръчвам (когато принтера не се използва, главите запичат и трябва да се изхвърли.
Имаме хубави цветни лазерни, 2-ра употреба без забележки, мисля, че цената му беше 300лв. с четири пълни оригинални касети.
 
Ако искаш утре можем да се чуем, защото не ми се обяснява.
Мастилоструен имаме за 80лв. , но не ти ги препоръчвам (когато принтера не се използва, главите запичат и трябва да се изхвърли.
Имаме хубави цветни лазерни, 2-ра употреба без забележки, мисля, че цената му беше 300лв. с четири пълни оригинални касети.
А нови на какви цени предлагаш?
Принтерът ще се използва всекидневно, така че не мисля, че ще има проблем със запичането на главите, четох го това.
Гледах и лазерни нови, но там почваме от 4 цифри в повечето случаи за това което на мен ми трябва - цветно, на дебела хартия до 300 gsm.
 
Фактор.бг и L серията на Epson (от l800 нагоре}) Достъпно, качествено, икономично и без нужда да се махат чипове и една камара простотии за да ползваш менте мастило със съмнително качество.

Мисля че поддържа до 300гр хартия.
 
Последно редактирано:
Фактор.бг и L серията на Epson (от l800 нагоре}) Достъпно, качествено, икономично и без нужда да се махат чипове и една камара простотии за да ползваш менте мастило със съмнително качество.

Мисля че поддържа до 300гр хартия.
Мерси, писах им. :)
 
Аз съм за Брадър принтери. Имаме тук такъв и е супер ОК, но често се сменят касетките, но няма как. :) Скъпичък е, но за сметка на това не е никак лош, дори смея да кажа, че е от предпочитаните ми марки. Да не кажа, най ОК за мен. Абе има ли някакви портативни принтери, нещо такова на пазара, ама и цветен де:


Ей такова много ми харесва. :)
 
Наскоро взех един Брадър (мастиленоструен) и съм го ползвал с 280gsm и съм доста доволен. Нямам спомен по спецификация дали ставаше за 300gsm.
 
Наскоро взех един Брадър (мастиленоструен) и съм го ползвал с 280gsm и съм доста доволен. Нямам спомен по спецификация дали ставаше за 300gsm.
Можеш ли да ми кажеш модел? Ще се радвам. :)
 
Последно редактирано:
UPDATE: С помощта на @AMitrev се спрях на https://www.technopolis.bg/bg/All-in-One-Printers/All-in-One-Printer-BROTHER-DCP-J105/p/559604 и мога да кажа, че ми свърши чудесна работа за цената си! :)

Ако някой се чуди на какво да печата по-дебела хартия да скача смело. :) Като се сетя, че едни ме съветваха да вземам принтер за 900лв... :)

Какво става с принтера - кара ли те още? С какво тегло на хартията е способен да оперира?

Също си търся принтер за по-дебели визитки, картички и стикери.
 
Работи безпроблемно. 200-220 gsm редовно принтирам. За по-дебло не мога да кажа.
Скоро го пробвах с една фотохартия и не щеше, но с фотохартиите е добре да вземаш такава, предвидена за конкретния принтер, а аз пробвах с някаква рандом.
 

Горе