Препоръчайте добър рутер

От: Препоръчайте добър рутер

741ND също не е за изпускане. Във OLX вървят по 15-20 лева бройката. Като му шибнеш един DD-WRT и цената вече отпада като фактор.

Това което ме притеснява при теб е стените. Имал съм случаи във спортни зали където стените БРУТАЛНИ (говоря за 50+ сантиметра желязобетон + армирана стомана) където през 5-10 метра и 1 стена - не може да се видят. Най-добре е да направиш тестове самостоятелно със 1 рутер като движиш лаптопа, таблета или телефона наляво-надясно докато видиш къде сигнала ще е най-добър. Т.е. местиш рутера от стая във стая на различни положения, стени и т.н. и отчиташ къде сигнала ще е най-добър.

Подозирам че при теб връзката м/у екстендера и рутера прави проблеми заради стените. Във щатите ги дават 100-200 метра, ама там със онези дървените стени сигнала преминава като горещ нож през масло.
741 е слабо дърво(за мен). Ако на 2.4Ghz не може да покрие периметъра, на 5Ghz пък хич нама да може [emoji1]
 
От: От: Препоръчайте добър рутер

Asus RT-N12 не е лошо решение. Използваме такъв в сервиза и наистина е добър. Трябва да се има в предвид обаче че на някои ревизии им е доста бъгав софтуера. Понякога безпричинно може да губи макове и така!

Има лесен вариант без да се използват допълнителни антени или купуване на рутери с мощни процесори и допълнително качени линукс дистрибуции на смяна на firmware! Става въпрос за най обикновен рутер и най - обикновен Acces Point, настроен като repeater. Бързо, лесно и безжично :) .

Забравих да кажа че сме сменили firmware на Tomato - tomatousb.org.
и сме добавили един малък самозалепящ се радиатор на процесора защото основното което се чупи на рутера е CPU-то от прегрияване през лятото.
 
От: Препоръчайте добър рутер

Рутер на които не са му пресметнали, какво охлаждане му трябва, не ми го хвали... Имам рутери които стоят в кутии на пряка слънчева светлина и работят при всякакви атмосверни условия, жега, студ, дужд...
 
От: Препоръчайте добър рутер

1043 е с по-слабо покритие от 841! От опит го споделям. Ако не ти трябва 5GHz (при тази честота обхвата е по-слаб от 2.4) два 841 и си готов. Успех!
 
От: Препоръчайте добър рутер

1043 е с по-слабо покритие от 841! От опит го споделям. Ако не ти трябва 5GHz (при тази честота обхвата е по-слаб от 2.4) два 841 и си готов. Успех!
1043 е по слаб от 841 като range, но е с 3 антени, 2-но по бърз процесор, ако се сложи хубав фирмуер, може да се контролират 3-те антени поотделно...
Също между 2 та може да ползва boost и да дигнеш скороста на 450 (теоритично)
 
От: Препоръчайте добър рутер

Извинете, че не уточних. Аз имах в предвид за TL-WR1043ND v1.x - той е с по-слаб хардуер от 841..
 
От: Препоръчайте добър рутер

Стига сте писали глупости, знаем ви че сте големи разбирачи.
Дайте му конкретни примери на човека.
 
От: Препоръчайте добър рутер

Радиаторчето беше само от мен ! ASUS са уникални.
 
От: Препоръчайте добър рутер

Ползвал съм Асус, Д-Линк и ТП Линк. Като цяло скоростта си я определяш от модела за съответната марка и парите, които си готов да отделиш. Практично е да се закупи рутер с добра фирмена поддръжка и лесен за употреба. В случая аз препоръчвам ТП Линк.
 
От: Препоръчайте добър рутер

Радиаторчето беше само от мен ! ASUS са уникални.
Чак пък уникални. Без да съм ползвал рутер на асус, ще кажа че са уникални колкото им останали продукти - повечето пълна скръб.
Това, че трябва да слагаш допълнителен радиатор говори достатъчно.

Ъпхиро дадени са конкретни модели 841, 1043. От това по подробно, освен да ида да му изградя мрежата, не виждам какво мога да направя.
 
От: Препоръчайте добър рутер

841 не е лош рутер, но се надявах нещо малко по-добро като обхват да ми предложите... както вече казах сега съм с него и едимакс ехтендер. Ако взема 2 - 1043 v2 ми идва малко повече като бюджет. Мрежата мога и сам да си я изградя, просто съм леко ограничен.. защото не мога да местя рутера даже и кабела от тази стая... Много сме във форума и се надявах да кажете няколко модели и защо сте доволни от тях така ще можех да си направя лека справка и сравнение.

Извинявам се за правописа... ама не съм свикнал от телефона да пиша във форума.
 
От: Препоръчайте добър рутер

На 841 модела можеш съвсем спокойно да сложиш openWRT дистрибуция. openwrt.org Процесорът му е достатъчно мощен. Можеш да пробваш първо това, хем и пари няма да похарчиш. Не се впускай в купуването на скъпи рутери, които никой със сигурност не може да каже, дали ще ти свършат работа!
 
От: Препоръчайте добър рутер

Мрежата може сам да си изградиш, но не знаеш някои неща които професионалистите знаят. Примернo, на 841 с подходяш firmware може да му увеличиш мощноста на 24dBi, което е максимума за домашен рутер. Не знаеш също, че максимума за сила на домашен рутер е 20dBi - има си норми, регулатори, и няма как да се продава по-мощно стоково устройство. nanoatation щв ти даде да увеличиш можноста до 500mW, НО, също може да ти ограничи силата софтуерно, ако не знаеш как да го настроиш... Като цяло темата е дълга и широка. Но ти казвам, че ако знаеш как с 841 може да си решиш прпблема...
Също ъака, ще ти трябват задължително 2 устройства, защото даже да сложиш nanostation от единия край, ако краиното устроиство е другия краи, ще приема но няма да може да предава, което не ти върши работа...
 
От: Препоръчайте добър рутер

Като го гледам 841 няма гигабитов порт, което не е ок.
Утре ще искаш да закачиш я nas, я нещо друго ...
 
От: Препоръчайте добър рутер

не искам нищо да закачам... просто искам да имам по-добро покритие на етажа..
 

Горе