Препоръчайте интернет доставчик за Варна

mvmrik

Well-Known Member
Във Варна съм от вчера и интернета е страшно зле, в момента е на Виваком. Даунлоуда вчера вечерта беше 0,2 мегабита, а ъплоуда 0,11 :) Днес сутринта го мерих - даунлоуд 7 мегабита, ъплоуд 0,8. За това чудо, заедно с телефон, се плащат по 36 лева месечно.

Препоръчайте някоя фирма, ако знаете, която да е с добър нет - по възможност LAN и скоростите да са добри. В София съм на булсатком и за 8 лева с отстъпката имам 40 мегабита ъплоуд и даунлоуд, не ги знам тук как са и дали имат някаква разлика.

Мобилния ми нет на телефона от Глобул е много по-бърз от този :)
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

Интербилд, Мнет, Булсатите ...

Добре дошъл във Варна!
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

А булсата как е, ъплоуда на ниво ли е, че и той ми е важен? При повечето доставчици е доста орязан, за това питам. Ще ходя да питам и в офиса им, но малко предварителна информация не е излишна :)
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

А булсата как е, ъплоуда на ниво ли е, че и той ми е важен? При повечето доставчици е доста орязан, за това питам. Ще ходя да питам и в офиса им, но малко предварителна информация не е излишна :)

Не мога ти отговоря, но щом в София си доволен няма тук да е по различно. Все пак бараш оптиката и си ти :) те и другите са + Вивакома
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

Аз съм на булсатком и съм повече от доволен :) Да знаеш обаче че зависи и от района

Ами то и аз в София съм си доволен, ама знам ли ги. Ще ходя да питам пък ще се види :)
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

Колега ползвам РУТИЛ НЕТ на цена от 22/месец и 12/месец с 24 месечен договор
в офиса съм на Виваком, но интернета вкъщи ми се струва много по-бърз и без прекъсвания абсолютно никога
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

Аз също мога да препоръчам InterBuild. Преди време ( когато използвах само мобилен интернет ) използвах и безжичните връзки на Рутил. Бяха скъпички, 20 кинта, а тегленето беше толкова скоростно, че страниците ми зареждаха по-бавно и от изчерпан мобилен интернет ( с отлична свързаност ). Но съм чувал от приятели, че кабеларката си струва!
И двата доставчика предлагат услуга без договор. Вярно, малко по-скъпичка, но пък нямаш главоболия със задължителни месечни такси.
Колкото до Булсатком и Виваком, трябва да провериш дали имат изградена оптична мрежа в района ти.
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

Благодаря на всички, ще искам оферти от всичките и ще ги гледам и сравнявам :)
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

Аз явно съм един от малкото останали доволни клиенти на БТК.
Ползвам им ADSL услугата - на 15mbps. Скоростта винаги е тази, за която си плащам. Интернета не спира и в най-големите бури (а това е много важно, когато човек работи на компютър и работата му изисква Интернет свързаност), а скоростта е предостатъчна за комфортна работа.

Веднъж ми е спирал интернета, и това бе защото някаква банда цигани бяха откраднали кабела вървящ по шахтите на две пресечки над нас.
Ето какво направиха Виваком тогава:
- дадоха ми флашка с мобилен нет на максимална скорост без ограничение на трафика за безплатно ползване в рамките на 1 месец (след което трябва да я върна, иначе ще има такса);
- компенсираха ме за неудобството с 50% намаление от стойността на фактурата за месеца;
- отстраниха проблема в рамките на 2 дни.

Знам как процедират от Интербилд, също и съм си патил от квартални мрежи преди години. Но такова отношение и внимание към клиента другаде все още не съм срещал.
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

Много зависи.. кабелите.. квартала и т.н - аз съм на Виваком и съм доста доволен, обаче има места в които са много зле..
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

За мен е важен ъплоуда, защото при повечето е страшно зле. При булсатком той ми е колкото даунлоуда, освен това имат и реален ИП.
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

Аз явно съм един от малкото останали доволни клиенти на БТК
Аз в момента съм на Vivacom, ползвам го от съседката, но модемът забива на няколко дни и трябва да я притеснявам да го рестартира. Не е много удобно!!! Ползвам ги извън Варна!
Във Варна, преди време търсих интернет доставчик. Влязох в Jeff на Варненчик, аха да подпиша и ме информираха, че преди това ще трябва да "кихна" стотина лева, тъй като съм нов клиент! Сами разбирате, че не положих подписа си! :)
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

Преди 10-ина дни разкарах рутила, последните месеци ми скъсаха нервите, падна на 5-6 MB скорост, званях им 2-3 пъти за една седмица и уж се работят по проблема и накрая ходих до офис на виваком и си направих поръчка и в същия ден вече имах нет. Ако в твоя район има оптичен интернет на виваком се пускай на него без да се замисляш.

http://www.speedtest.net/result/2110191488.png
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

ето ти скрийн на тест на РУТИЛ НЕТ от 22лв. без договр който го ползвам с рутер вкъщи съвсем обикновен ЛАН
Виж файлът 6680

На булсат в София тези скорости са ми двойни и то за 15 лева. Имам и 7 лева отстъпка заради телевизията, та става 8лв.
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

На булсат в София тези скорости са ми двойни и то за 15 лева. Имам и 7 лева отстъпка заради телевизията, та става 8лв.
Цената е 12 лв с договор аз го ползвам без и за това е 22 и съм по- доволен от оптиката на виваком която я ползвам в офиса
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

На булсат в София тези скорости са ми двойни и то за 15 лева. Имам и 7 лева отстъпка заради телевизията, та става 8лв.
Във Варна не стоят така нещата :D
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

На булсат в София тези скорости са ми двойни и то за 15 лева. Имам и 7 лева отстъпка заради телевизията, та става 8лв.

По-голям град по-голяма конкуренция нормално :)
 
От: Препоръчайте интернет доставчик за Варна

Във Варна не стоят така нещата :D

Гледам, че са си обявили скорости и цени в сайта, без да се конкретизира за определен град. Всъщност, на мен и 10 мегабита са ми достатъчни, стига и ъплоуда да е толкова и да е постоянна скоростта. На виваком не стига, че е бавна, а вечер е много зле, което ме навежда на мисълта, че зависи от броя на онлайн потребителите им, а това не трябва да е така. Ще обиколя всички и ще събера оферти :)
 

Горе