Препоръчайте ми лазерен принтер

LuboUzunov

Member
Колеги, препоръчайте ми някакъв читав лазерен принтер 3в1. Сравнително евтин (+-250 кинта) и с по-достъпни консумативи, защото грам не им разбирам на лазерните, а моя ветеран от войната току-що се прецака :(
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Гледаи втора ръка. Ново такова животно няма...
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Във вкъщи съм със Самсунг scx-3405 от около 5 години вече, беше 99 паунда. Разкодирането и махане на чипа ми костваше около 6-7 паунда и си пълнех касетата сам в продължение на около 3 години, като си бях купил 1 кило тонер и малка фуниика за пълнене, но може да си навиваш лист хартия за фуния също. Но вече си зимам китайски касети за по 3-4 паунда парчето.
За офиса наскоро взехме Brother, не съм сигурен за модела, мисля че е MFC L2700DW и той е около 100-тина паунда в момента. Консумативи още не съм сменял, но най-вероятно ще търся китайски касети.
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Във вкъщи съм със Самсунг scx-3405 от около 5 години вече, беше 99 паунда. Разкодирането и махане на чипа ми костваше около 6-7 паунда и си пълнех касетата сам в продължение на около 3 години, като си бях купил 1 кило тонер и малка фуниика за пълнене, но може да си навиваш лист хартия за фуния също. Но вече си зимам китайски касети за по 3-4 паунда парчето.
За офиса наскоро взехме Brother, не съм сигурен за модела, мисля че е MFC L2700DW и той е около 100-тина паунда в момента. Консумативи още не съм сменял, но най-вероятно ще търся китайски касети.
Я ме просветли за въпросните чипове. Каква работа вършат и всички принтери ли ги имат?
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Мисля, че повечето са настроени да работят на бр. изпечатани страници. Примерно е зададено на касетата 3000стр и след това принтера ти казва няма тонер и спира, въпреки че може да има за още поне 1000стр. Разкодирането е по-скоро кракване на фърмуера на принтера, за да може да работи без гледа чипа на касетата. Чипа може да се махне или просто да се залепи черен скоч отгоре, аз правя второто за по-бързо и лесно. Мисля че почти 100% от новите принтери имат чип / сим карта или подобно.
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

колко листа черно бял текст може да се изпечата с една тонер касета (и колко струва тя)? примерно тази касета за 3к страници колко струва?
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Има съвместими тонер касети на доста по-ниска цена и вършат същата работа, така че не гледайте толкова цените на оригиналните. В доста магазини се продават и могат да се намерят.
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

1. Говори се за принтер от преди 5 години.
2. Не за всички принтери има съвместими тонер касети.
3. Съвместимите ги пускат когато успеят да разбият защитата на чипа. Имало е модели за които 2 години е нямало чипове... Също така касета с труден чип няма да е евтина със сигурност...

И последно наистина евтиния вариант за нов принтер е Брадър, или вземаш нещо втора ръка...
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Ето това мисля е чудесен принтер за тези пари.

HP CZ172A LaserJet Pro MFP M125a - приблизителна цена около 250 лв.

Не се налага никакво флашване на дъната, нито пък чипиране на касетите. Директно се пълнят.
Тонера е HP 83A Black LaserJet Toner Cartridge (CF283A) - 1500 страници - приблизителна цена на пълнене около - 21 - 22 лева.

Същия серия на HP предлагат модели с ADF и network.
HP ZC181ALaserJet Pro MFP M127fn - приблизителна цена 350 лева.

Има го и с безжична връзка + ADF- а - около 450 лв.
Тонера е същия.
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Ей тези трите модела гледам в момента и се чудя... Умувам също дали пък да не взема някакъв евтин мастилено-струен подобен на стария, че нещо ми се свиди да дам толкова пари :rolleyes: Ама пък лошото е, че ми трябва за работа и ми писна да сменям консумативи постоянно.


Ето това мисля е чудесен принтер за тези пари.

HP CZ172A LaserJet Pro MFP M125a - приблизителна цена около 250 лв.

Не се налага никакво флашване на дъната, нито пък чипиране на касетите. Директно се пълнят.
Тонера е HP 83A Black LaserJet Toner Cartridge (CF283A) - 1500 страници - приблизителна цена на пълнене около - 21 - 22 лева.

Същия серия на HP предлагат модели с ADF и network.
HP ZC181ALaserJet Pro MFP M127fn - приблизителна цена 350 лева.

Има го и с безжична връзка + ADF- а - около 450 лв.
Тонера е същия.

Това са добри предложения! Сигурен ли си за пълненето?
 
От: От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Сигурен на 100 %. Цената за пълнене е валидна за Варна, но предполагам е сходна навсякъде.
 
От: От: От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Сигурен на 100 %. Цената за пълнене е валидна за Варна, но предполагам е сходна навсякъде.

Принтера е 197,90лв минималната, която откривам, а тонер 26,9 :) Идеално за моята фирма :) Може и да прежаля ADF-a. До сега съм нямал и сега няма да ми потрябва чак толкова...
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Тази касета е с чип за 1500 копия. Зареждането е под 30 лв
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Поръчах го това HP пък да видим :)

Благодаря за отговорите! :beer:
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

Аз си купих Brother HL5250DN - лазерен, с двустранен печат и мрежа. За 60 лв. с пълен тонер за 5 000 копия - от някаква фирма за принтери втора употреба. Ползвам го 4 години, смених една касета, тя струваше 45 лв. Нямам никакви забележки, печата бързо, не забива, качеството на печата е чудесно. Ако един ден се преебе, просто ще го хвърля - за 60 лв. е все тая, просто ще взема нов.
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

brother няма касети, има тонер(контейнер, бутилка), които са евтини, и drum unit(барабанна касета) който нов струва 70-80% от нов принтер. ако надереш барабана = нов принтер, ако на HP надереш барабана = сменяш касета.

ADF-а го прежалвай, той се скапва първи и после гълта повече от един лист и мачка оригиналите. по-добре е да имаш дуплекс отколкото ADF.

в офиса имаме два HL-5240, контейнер с тонер 7000 копия е 45лв без чип. барабан за 25000 - 70лв. без чип, или 0,009ст./страница, това са съвместими консумативи, ама преди време единия стоеше 18 месеца в склада защото нямаше съвместим барабан, а оригинален е 300+лв.
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

brother няма касети, има тонер(контейнер, бутилка), които са евтини, и drum unit(барабанна касета) който нов струва 70-80% от нов принтер. ако надереш барабана = нов принтер, ако на HP надереш барабана = сменяш касета

За Brother си прав, но за HP ако се надере барабана не е необходимо смяна на касетата, а само на барабана. В случая смяна на барабана на касета HP 83A (CF283A) струва около 12-15 лева с ДДС-то. ;)
 
От: Препоръчайте ми лазерен принтер

смяна на барабан на HP не е работа за всеки, въпреки че по-горе пишат за фунийки - пълненето на тонер от бутилка в касета е вредно и мръсно занимание, без технически средства се нашмърквате с тонер, цапате си дрехите(не се вижда, но тонера е там), цапате помещението, което пак води до началното - нашмърквате се с тонер, с две думи си платете някой друг будала да изшмърка тонер с размер глава на карфица или даже повече, ако си мисли, че в задния двор може да си пълни касетите без проблем.
 
От: От: Препоръчайте ми лазерен принтер

За Brother си прав, но за HP ако се надере барабана не е необходимо смяна на касетата, а само на барабана. В случая смяна на барабана на касета HP 83A (CF283A) струва около 12-15 лева с ДДС-то. ;)
Не е прав за Брадъра, барабана се смена без проблем, без да трябва нов drum-unit.
 

Горе