Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

...Не отричам значимостта на качествата на сглобката, ама толкова пъти разлика в цената... без мен! Много им здраве на гроздоберците, дори да берях парите от сливата пред нас - пак нямаше да ги дам на Епъл. По много други критерии ме дразнят, ама не е за тая тема...

Точно това си и личи в мненията ти - а именно, че те дразни нещо. Което е странно, понеже не ползваш Мак, но пък държиш да се чуе твоята дума, как си направил видиш ли единствения правилен избор и той трябва да е валиден за останалите.
О, хвала и поклон пред теб пресвети мъдрецо! :)
Сега малко по-сериозно.
Не си виждал къде е жак-а дори на въпросните машинки и не знаеш, че е кръгъл? От Apple са предвидили такива като теб и са сложили картинка до него.
Ето и снимка на въпросното невиждано чудо:
macbook-air.jpg


За телефонирането по скайп. Кажи ми как ще ти звънне баба ти от скайпа? И като въртиш собствен бизнес всеки твой възложител/партньор/клиент ли ще караш да си купи смартфон, да си е пуснал нет на служебната карта (повечето не го правят или фирмите им поне не им разрешават) и да си инсталира скайп, че да ти се обади? Риторичен е въпроса.
Пример:
Една от фирмите, с които работя е с над 700 служителя в страната. Служители и мениджъри ползват служебни телефони и VoIP такива. Телефоните им са обикновени нокии с фенерче. А по компютрите им в офиса скайп е забранен (политика на фирмата - за всички онлайн месинджъри и достъп до социални мрежи), освен за няколко отдела, с които работа почти нямам.

Защо съм по-рязък с мнението си този път:
Не търпя някой да оспорва избора на хора, с чиито работа и нужди не е запознат. И същият да се опитва да налага собствения си избор за техника+софт на останалите.
@Rabin - ползвай си Линуксчето и бъди щастлив. И остави на другите свободата да се "мъчат", несподеляйки твоята идеология и света мисия.
Пък аз ако някой ден преценя че искам малко разнообразие мога да си сложа и Линукс и Win като допълнителна (или пък основна) ОС. Като за втората (Win-a) дори имам предоставен асистент, инсталиращ всички необходими драйвъри и съвместимости за моята машина.

@blinky - каква е тази машина от клипа по-горе? По-дебела и непреносима изглежда от настолен компютър. :)
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Точно това си и личи в мненията ти - а именно, че те дразни нещо. Което е странно, понеже не ползваш Мак, но пък държиш да се чуе твоята дума, как си направил видиш ли единствения правилен избор и той трябва да е валиден за останалите.
О, хвала и поклон пред теб пресвети мъдрецо!
E що, нали бяхме ние тъпаците и бедняците, че нямаме Епълски комп?
Сега малко по-сериозно.
Не си виждал къде е жак-а дори на въпросните машинки и не знаеш, че е кръгъл? От Apple са предвидили такива като теб и са сложили картинка до него.
Ето и снимка на въпросното невиждано чудо:
Еми жак като жак, кое му е особеното питам.
За телефонирането по скайп. Кажи ми как ще ти звънне баба ти от скайпа? И като въртиш собствен бизнес всеки твой възложител/партньор/клиент ли ще караш да си купи смартфон, да си е пуснал нет на служебната карта (повечето не го правят или фирмите им поне не им разрешават) и да си инсталира скайп, че да ти се обади? Риторичен е въпроса.
Имам 2 телефона. Ся, ако ги забравя и двата в колата - ти ако забравиш и лаптопа там - кво правим? Това ли ми изтъкваш като предимство да си струва от 4 бона нагоре - машина, де конкурентите и я дават за 1200, с гаранция.
Пример:
Една от фирмите, с които работя е с над 700 служителя в страната. Служители и мениджъри ползват служебни телефони и VoIP такива. Телефоните им са обикновени нокии с фенерче. А по компютрите им в офиса скайп е забранен (политика на фирмата - за всички онлайн месинджъри и достъп до социални мрежи), освен за няколко отдела, с които работа почти нямам.
След работа не ми звънят у нас!
Защо съм по-рязък с мнението си този път:
Не търпя някой да оспорва избора на хора, с чиито работа и нужди не е запознат. И същият да се опитва да налага собствения си избор за техника+софт на останалите.
Какво точно налагам, че пак не ми стана ясно. Опитахте да ме изкарате прошляк и неграмотник, че нямам икона на Стиви в спалнята си!
@Rabin - ползвай си Линуксчето и бъди щастлив. И остави на другите свободата да се "мъчат", несподеляйки твоята идеология и света мисия.
Пък аз ако някой ден преценя че искам малко разнообразие мога да си сложа и Линукс и Win като допълнителна (или пък основна) ОС. Като за втората (Win-a) дори имам предоставен асистент, инсталиращ всички необходими драйвъри и съвместимости за моята машина.
Благодаря, щастлив съм си! Пак да кажа - аз си ползвам свободата да мисля самостоятелно, и да го напиша тук. Ако искаш и 10 Мака си купи за супа, парите са си твои! Не мога да разбера как точно аз преча на твоята свобода.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Не четеш какво пиша, затова този мой коментар нека се счита като последен отговор на въпросите ти...от мен. Най-малкото не си струва загубата на време.

E що, нали бяхме ние тъпаците и бедняците, че нямаме Епълски комп?
Никой не е казвал на никого, че е бедняк. Това е твое твърдение и съжалявам, че се чувстваш така.

Еми жак като жак, кое му е особеното питам.
Не пита какво му е особеното на жак-а, а къде се намира.
Ето какво ти самия написа по-рано в темата :
Кой туй? Къв ще да е тоя ненамираем жак, снимка може ли да изровиш от нета, че недоумявам!
Тъй като поиска снимка, намерих ти такава. Особеното му е че е комбо - оптика и аналог. И че само на няколко модела лаптопи от конкурентните производители се слагат такива, като и цените им не отстъпват на Apple аналозите им.

Имам 2 телефона. Ся, ако ги забравя и двата в колата - ти ако забравиш и лаптопа там - кво правим? Това ли ми изтъкваш като предимство да си струва от 4 бона нагоре - машина, де конкурентите и я дават за 1200, с гаранция.
Вадиш думи от контекста. Писал съм
Чара на ябълковите устройства е в "дребните" глезотии, скрити на пръв поглед за повечето потребители.
И пак "глезотиИ" в множествено число.

След работа не ми звънят у нас!
Давах пример, а и не винаги си стоя в офиса. И в този ред на мисли да те попитам - приятели с обикновени телефони имаш ли? Те звънят ли ти докато си почиваш? Сигурно им затваряш докато не ти звъннат по скайп?!?

Какво точно налагам, че пак не ми стана ясно. Опитахте да ме изкарате прошляк и неграмотник, че нямам икона на Стиви в спалнята си!
Благодаря, щастлив съм си! Пак да кажа - аз си ползвам свободата да мисля самостоятелно, и да го напиша тук. Ако искаш и 10 Мака си купи за супа, парите са си твои! Не мога да разбера как точно аз преча на твоята свобода.

Отново това са твои твърдения.
Сам ще си отговориш ако си прочетеш отново писанията и обърнеш внимание на стила си на писане.
Никъде не съм писал кой какво може да си позволи, колко е грамотен и че ако си купи някоя машина е глупав, беден или заблуден. Ако си направиш труда да прочетеш какво съм писал в първото си мнение ще видиш, че там описах моите впечатления за продукт, защо го ползвам и какво му харесвам. За мое учудване, малко след публикацията ми, ти започна твоята тирада (отговаряйки ми inline), за която никой не те е молил, приемайки мнението ми навътре...пък нито се познаваме с теб, нито съм ти писал името някъде - нищо. На това викам чиста проба заяждане и точно затова си направих труда да отговоря на въпросите ти.

С горенаписаното, считам диспута за изчерпан (поне от моя страна) и няма да отговарям на последвали провокации.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Прочети нагоре темата, виж мненията на лозарите (за високото грозде), за "тъпотиите" де сме писали за ябълката, за недостатъчното коленопреклонничество пред най-богатата фирма, и какво още беше. Това ми провокира реакцията, във вида, който я прочете.
Щом си в търговията - би трябвало да си наясно, че не цената прави качеството.
 
Re: От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Здравейте,

Охлажда се под клавиатурата, като има 2 вентилатора за CPU и GPU.

Може да разгледаш и следното ревю:
http://laptopmedia.com/review/asus-...tion-gaming-laptops/#temperatures-and-comfort

Писано е от българи, но е доста изчерпателно, вътре има и клип, който показва вътрешността на лаптопа. В клипа има един момент, в който показват колко е "гъвкава" клавиатурата, но е малко преекспонирано.

Пожелавам ти успех с намирането на лаптопа, който търсиш, макар, да не разбирам защо не разделиш желанията си на 2 - конзола за игри и лаптоп за работа, така ще имаш най-доброто и от двете, без да се налага да правиш компромиси.

Борисов

Ето този ми харесва много: http://laptop.bg/laptops-asus-G501-asus_g501jw_cn052h_256gbssd
Но нещо не му виждам охлаждането? някой да има няква идея от къде се охлажда ебаси лаптопа :D

Иначе на визия е уникален.. лек.. тънък.. предава добре, с добри параметри е :)
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

По принцип лаптоп и игри не се препоръчва, защото ще му вземеш здравето много бързо.
Причината - всичко е сплескано с цел да е по тънак и лек, но това пречи за доброто охлаждане, игрите товарят сериозно процесора и най-вече видео картата, която при лаптопите преставлява един чип запоен за дъното.
При честите резки промени в температурата при играене на игри този чип рано или късно се отпоява и след това лаптопа е за боклука.
Има фирми които ги презапояват така наречения Reballing, но кара от 3 до 6 месеца и пак се скапва, а ново дъно струва колкото нов лаптоп.
Разбира се има и лаптопи направени за игри, това са серията Alienware на Dell, но там цените започват от 5000лв нагоре.
Затова за игри ползвайте настолни компютри или конзоли.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

При честите резки промени в температурата при играене на игри този чип рано или късно се отпоява и след това лаптопа е за боклука.
В някои процесори (всъщност в повечето) има каква да е видеокарта.
 
От: От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

По принцип лаптоп и игри не се препоръчва, защото ще му вземеш здравето много бързо.
Причината - всичко е сплескано с цел да е по тънак и лек, но това пречи за доброто охлаждане, игрите товарят сериозно процесора и най-вече видео картата, която при лаптопите преставлява един чип запоен за дъното.
При честите резки промени в температурата при играене на игри този чип рано или късно се отпоява и след това лаптопа е за боклука.
Има фирми които ги презапояват така наречения Reballing, но кара от 3 до 6 месеца и пак се скапва, а ново дъно струва колкото нов лаптоп.
Разбира се има и лаптопи направени за игри, това са серията Alienware на Dell, но там цените започват от 5000лв нагоре.
Затова за игри ползвайте настолни компютри или конзоли.

Защо тогава правят геймърски лаптопи като са зле? Не мога да си обясня? След като ги има и има потребление, би трябвало да са здрави.
Аз игри ще играя 3 пъти в седмицата, като се съберем с приятели и цъкаме на фифата.. Не съм си взел лаптопа с фикс идеята да играя игри. Просто не сикам да си купувам плейстейшъни и други неща, които ще искат постоянно от джоба ми за играенето им.
 
От: От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Защо тогава правят геймърски лаптопи като са зле? Не мога да си обясня? След като ги има и има потребление, би трябвало да са здрави.
Аз игри ще играя 3 пъти в седмицата, като се съберем с приятели и цъкаме на фифата.. Не съм си взел лаптопа с фикс идеята да играя игри. Просто не сикам да си купувам плейстейшъни и други неща, които ще искат постоянно от джоба ми за играенето им.
Един приятел си копаеше Лайткойни И на лаптопа. Пържеше го денонощно, дали не отиде над година, без грам проблем.
При честите резки промени в температурата при играене на игри този чип рано или късно се отпоява и след това лаптопа е за боклука.
Но не казвам, че това не е вярно, има логика, и вероятно се е опарил.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Ако се застрахова ? Или гаранционно не важи ли ?
Аз мисля да го застраховам.. кво са 70-80 лева на година.. Нищо пари..
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Нали е гаранционен, за каква застраховка говориш?
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Застраховката би трябвало да покрива щети при счупване и други удари
 
От: От: Re: От: Re: От: Re: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Аз като собственик на:
1. Macbook air
2. Iphone 4 /продаден/
3. Iphone 5 /счупен/
4. Iphone 4s /на жената/
5. iphone 6
6. Ipad 2
7. Ipad mini cellular
8. Ipod video 30gb
9. Ipod mini /10+ години го имам/
10. Apple TV2 /тука 99% от пишещите не знаят какво е това :))) /

Мога да кажа, че екосистемата е уникална и неповторима и не бих я заменил никога!!!

... Техничар съм ....

Техничарите не си мерят лаптопите а arduino и raspberry PI ...

Ела ми покажи как ще пуснеш видеонаблюдението ми под Мак.
...
Какво видеонаблюдение под мак, като за това ти трябва комп за 200 лева и да прави само това ...
....
Ела ми закачи колоните за рутера....
По- голяма тъпня не можа ли да напишеш?
Рутера има ИЗХОД който се връзка към усилвателя и от там към колоните ... ама какво ли разбираш ...
 
Аз като собственик на:
...
10. Apple TV2 /тука 99% от пишещите не знаят какво е това :))) /
Имаше в един хотел, и съм много разочарован. Имам и снимки в нета, ако не ти се вярва - ще дам линк. Дали е точно това изделие не гарантирам, но ябълката ми скъса нервите и едвам се чекиннах.
Мога да кажа, че екосистемата е уникална и неповторима и не бих я заменил никога!!!
Уникалното и доскоро беше, че само вашите сапунерки не поддържат flash. Mного сте сладки като почнете да обяснявате как не ви трябва. Добре, че ви позволиха да го имате (Стиви рече, че не е ваша работа да знаете какво искате, демек квото ви сипят - за това ще платите). Щях да попитам как играеш с трейдърските платформи, 2 от най-известните трейдинг брокера в БГ имат платформа на Флаш.
Техничарите не си мерят лаптопите а arduino и raspberry PI ...
Що бе, имам си собствена хардуерна разработка, базирана на Ардуино.
Какво видеонаблюдение под мак, като за това ти трябва комп за 200 лева и да прави само това ...
Е как няма да прескачам още една щайга - само за да нагледам от време на време гаража си.
По- голяма тъпня не можа ли да напишеш?
Рутера има ИЗХОД който се връзка към усилвателя и от там към колоните ... ама какво ли разбираш ...
Ем ти я написа вместо мен тъпнята. Качествено аудио се слуша през DAC, нещо като външна саунд карта. Аз съм будала - рутера ми струва 20 кинта, и нямам шанс да пусна колоните там. Не, че ми е затрябвало да си размъквам 100 кила уредби.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Едно съм научил - един човек ползва ли линукс бягай надалече от него.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Едно съм научил - един човек ползва ли линукс бягай надалече от него.
От себе си как ще избягаш? Я питай собствениците на каква операционна система се търкаля тоя форум? Андроид и ОС на Епъл са на база Линукс (или Юникс беше за ябълките)...
Спирай всичко, гаси тока, и беж в гората, че да си начисто пред себе си :p
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

От себе си как ще избягаш? Я питай собствениците на каква операционна система се търкаля тоя форум? Андроид и ОС на Епъл са на база Линукс (или Юникс беше за ябълките)...
Спирай всичко, гаси тока, и беж в гората, че да си начисто пред себе си :p
Компа с убунтото го ползвах сега 2/3 дена. Много зор, само скайпа ми съкрати живота с 10 години.
Скоро не планирам да си го причиня.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Скайп си тръгва и си работи, и видеото дори. Е, старичка версия, ама нали знаеш кои са собствениците на Скайп? Като купят нещо и го засират.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

НА уин 8.1 върви перфектно?
Та по темата колегата на какво се спря?
За мен не е нормално да се дават повече от 2К за лаптоп.
Скайп си тръгва и си работи, и видеото дори. Е, старичка версия, ама нали знаеш кои са собствениците на Скайп? Като купят нещо и го засират.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

НА уин 8.1 върви перфектно?
Не разбрах какво ме питаш. На Убунту върви Скайп 4.3 , компилиран за Линукс. Доста добре работи.
 

Горе