Препоръчайте ми платформа за създаване на онлайн магазин!

И аз да се включа, макар и на финала на дискусията:
От заданието разбираме само че става дума за 25-30000 продукта. Не са ясни останалите изисквания.
Аз както знаят някои от дотук писалите съм се специализирала в Опенкарт и затова ще споделя от моя опит.
Това количество продукти не е нищо особено и не изисква специални допълнителни работи или разходи извън грамотното изграждане на сайта(къстом индексация и оптимизация). Дори и на споделен хостинг(ама качествен) може да се вмести ако не се ползват някакви огромни неоптимизирани снимки на продуктите :)
Определящо е какъв трафик ще има и най-вече дали не е сезонна стока, и този вероятен трафик трябва да се отчете. - отново с добър хостинг не би трябвало да надвиши 20-30лв./мес. базирано на около 1000 уникални на ден.
Импорта и обновяването са детска играчка ако има фийд от доставчиците, филтрите също не са проблем, но трябва да се обмисли на база на продуктите дали да добавят и сео страници за индексиране. Единствено и то пак на база продукти може да се наложи за търсенето да се добави sphinx search.

Над 100 000 продукта вече нещата стават сериозни - тогава се налага и настройка на сървъра, пренаписване на запитванията към базата данни и така по цялата верига до css-а. Имам колега, който работи само такива проекти - в портфолиото си има опенкарт сайт с около 1 200 000 продукта. Такива проекти са по-скъпи за реализация, но веднъж настроени не са трудни за поддръжка и не изискват допълнителни разходи в сравнение с по-малките проекти.
 
Респект на всички, които го могат. Какво да правим ние с цървулите? Аз имам такъв проект от много години, но не смея да си кажа, даже. А Вие тук раздавате награди, дори. Благодаря Ви, отворихте ми очите ...

Тук е мястото да спомена, че единствено @СТАН и @agtaha ми помогнаха да осъзная себе си чрез постовете си. Не знам дали тук му беше мястото, ама нейсе. Здраве да има само, другото ще си го напазаруваме после, както се казва в е една народна приказка ...
 
Последно редактирано:
Здравей колега,
Имам къстъм магазин и опита ми показва, че от финансова гледна точка, най-добре е да се вземе готова платформа.
 
Здрасти,
Винаги е най-добре да се вземе нещо готово.
Но в дългосрочен план - направи си нещо твое!
 
Здрасти,
Винаги е най-добре да се вземе нещо готово.
Но в дългосрочен план - направи си нещо твое!
Той пича сигурно вече е фалирал и забравил, ти тепърва съвети за система му даваш.
 
Да, наистина, сетил съм се да се изкажа след повече от 2 години, ама знае ли човек, може на някого да му е полезно, никога не се знае! Идеята беше да се отдаде почит на agatha65
 

Горе