Препоръчайте ми ръчен часовник

Doctor_BG

Active Member
Бюджетът ми е до 700лв.

Изисквания за дизайн: предпочитам изчистени дизайни и "корпоративно-делови" стил
Изисквания за марка: нямам

Доста съм бос в тази сфера, затова препоръчайте не само конкретен часовник, но и откъде е най-изгодно да го купя.

Поздрави.
 
Защото искаме или не часовникът е едно от нещата, които показват статус и това се забелязва.

Може да кажете, че е повърхностно (и аз бих казал така преди около година), но откакто се срещнах с няколко много сериозни бизнесмени осъзнах, че това е важно.

Не е от суета, не съм такъв човек.

Спечелихме нелош бонус от последния клиент и смятам да се поглезя с по-хубав часовник.
 
Не е от суета, не съм такъв човек.

Вярваш ли си какво говориш? Суета е твоето, суета... та чак фръцкане - "Вижте ме, имам часовник, скъп часовник, значи имам пари, богат съм.".
 
Странникът отново е на всяка манджа мерудия.

Това ще стане поредната тема, в която се трупат безсмислени мнения, а не се говори по зададения въпрос.

Ако искаш можеше да не казвам бюджета, та да се чудите какво да препоръчате а?
 
Аз преди време си вземах Casio Edifice серията, и да ти кажа доста съм доволен, на половината на бюджета, ти е, но естествено има и по-скъпи модели на същата марка. Тисота, който е препоръчал колегата също са доста добри за класа си. На мнение съм, че часовникът е един прекрасен мъжки аксесоар :) Ако се водим, по-мненията на колегите, ти препоръчвам Q Q, евтини китайски часовници за по 30-40 лв. :)
 
Водомер ли искаш или по-класически? Всеки втори е с водомер вече. За мен това не са часовници а гири, с които ти заяква ръката. Аз лично имам два супер изчистени класически часовника единия е на Candino другия на Pierre Cardin. И определено се отличават от масата. Много често ме питат каква марка са, именно тези с водомерите...
 
Тисот? Не знам дали ще намериш нещо добро на Ролекс за тези пари. Виж не са лоши и Пиер Карден, такова взехме на бащата. Аз лично ги харесвам и двете марки. По причини не нося, но съм голям фен. Моят го взеха дори от английския амазон. :) Бате, хората ще ти препоръчат марка, трудно дизайн и визия. Все едно да питаш какви плочки да си сложиш в банята. Ще ти препоръчат KAI, но до тук. :)
 
Щом искаш класически с две ръце съм за maurice lacroix и в момента при Гюлиян са на промоция 50% и влизаш в бюджета. Другият ще да е Тисаци, но прегледай maurice lacroix ... много добри машинки имат.
 
Вземи си руската марка Poljot (Полет), или по-точно Poljot International, разбира се, ако можеш да си го позволиш.
 
И възниква въпроса кожа или метал, за каишка говоря.
Много въпроси възникват, например:

1. Кръгъл или правоъгълен циферблат
2. Златист, сребрист или определен цвят
3. С вътрешни орнаменти, без орнаменти
4. Вида на цифрите - римски, арабски

Както споменах, може само марка, вече бизнес, изчистените модели са с различни визии и не се знае кое ще допадне най-добре на автора. :)
 
Аз все още не разбирам как часовник за 700 лева ще ми вдигне статуса. Предпочитам да имам 700 лева в джоба , вместо ненужно украшение на китката.
 
Нямам претенции към каишката.

Моделът на pipilota79 ми харесва, но е извън бюджета ми :(
 
При жените, аксесоарите са гривни, колиета, обеци. При мъжете(тези които не искат да приличат на Христо Стоичков и Наско Сираков) най-добрия аксесоар е часовника.
Вече автора трябва да си реши дали иска да е с кожена каишка или метален.
Аз лично предпочитам кожените каишки, защото металната ми скубе, пък и по-лесно мога да си наглася часовника според мен, а не да ходя на сервиз за да ми махат ребрата от каишката.
Не съм фен на златистите циферблати, камъни и тем подобни простотии по часовника, предпочитам изчистените модели.
Предлагам ти
products_329_1656543424EF-527L-1A.jpg

Малко по-шантав е заради много работи по дисплея, но на мен лично ми ахресва.
Размера му е 51mm., което значи, че ако имаш малки ръце ще ти седи мааааалко по-голямо, но ако си с по-големи ръце ще ти е точно.
Цената му е 261лв., а мястото от което можеш да си го вземеш - [url=https://casioshop.bg/EF-527L-1A]Цък[/url]

Друг модел който бих ти препоръчал
products_2678_942788366ESK-300L-7AVUEF.jpg

Този е с размер 50.5mm., а цената му е 278лв.
Според мен не трябва да се хвърляш само на един часовник, след като можеш да си вземеш няколко за този бюджет който си си определил и да ги сменяш, в зависимост от облеклото си.
Мястото от което можеш да си поръчаш този модел - Цък
Ако искаш още информация и съм ти бил полезен, можеш да ми пишеш.
Надявам се да съм помогнал.
 

Горе