Препоръчайте ми ръчен часовник

Линковете са информативни :) Просто снимките бяха по-добри ... Може ли линк към Oris че ми хареса , а такава цифра като в магазина не минсе плаща :)

Има линк в мнението ми над отговора ти... В момента върви намаление до 75% на отделни модели. Има модели в намаление, които имат И допълнителна отстъпка с код, които е в самото описание (под заглавието като отвориш)
 
Нямаше да е лошо хората да не са тъпи като теб, а вместо това да развият някакви умения за критично мислене, които очевидно при теб липсват, но за жалост мнозинството попада под ефекта на Дънинг-Крюгер, за който доктора не веднъж е говорил. Както и да е ти си безнадежден случай.
И??? Успя ли поне себе си да убедиш, че си нещо значимо с тая словесна диария, дето плесна тук? Фактът, че залагаш на обиди, вместо да спориш с аргументи говори за интелектуална импотентност. Със сигурност имаме и физическа такава, щом си толкова дълбоко комплексиран. Виж случая ти описан тук: http://medicine-bo.mednews.in.ua/mz...pleks-za-malocennost-pri-mzhete-prichini.html

Не се изискват повече от две мозъчни гънки, за да вденеш, че не е възможно/нормално всички да мислим еднакво. Осъзнавайки го, ще можете да защитавате тезата си с помощта на правилните инструменти, а няма да изпадате в истерия като женки пред цикъл. Грозно е и тъжно да виждаш мъж да се пеняви, като олигофрен, само защото някой не споделя неговите възгледи и не може да схване тезата на опонента. Фактът, че си мислите, че съм против докторът да си купи часовник е доказателство, че сте неспособни да вникнете в основната ми идея. Ако иска и силиконови цици да си сложи, все ми е тая. То е ясно, че за него главна цел са парите, а не желанието да стане светило в своята професия.

п.с. Имам огромното желание да спра участието си в темата, но докато ме цитирате и правите жалки опити да избиете комплекси на мой гръб, ще се връщам и ще става все по-грозно. Придържайте се към темата и забравете какво сме казали аз, Валдес или странникът.
 
А ти гониш ли тази цел?
И престани с клишетата, досадно е.

Кое е клише, бе Ивайло? Да се стремиш да станеш най-добрия специалист в своята област, а не да гониш само парите? Да, за мен най-важно е да се развивам като личност и да ставам все по-добра. Парите за мен са средство за препитание, а не самоцел. Ако при теб нещата стоят по друг начин - ок, няма нищо лошо в това. В сферата, в която оперираш не е фатално, ако си посредствен. :)
 
Последно редактирано:
Ако часовника е купен , постни една снимка как седи на ръката :) Може и една с бизнес облекло :)
Аз си търся между другото удобни джапанки , ако някой знае хубави модели да казва!
 
Парите за мен са средство за препитание
giphy.gif


Парите дават възможности. Да помогнеш, да построиш нещо, да направиш света по-добър на база разбиранията ти в по-широк мащаб.

Но щом целта ти е само да се препитаваш и оцеляваш чрез парите, не мрънкай после защо хора с пари променят света по свой образ и подобие.
 
Има линк в мнението ми над отговора ти... В момента върви намаление до 75% на отделни модели. Има модели в намаление, които имат И допълнителна отстъпка с код, които е в самото описание (под заглавието като отвориш)
Линка който е даден препраща към магазина който бях дал аз :) където са по 4+ хилки :)
 
Последно редактирано:
Кое е клише, бе Ивайло? Да се стремиш да станеш най-добрия специалист в своята област, а не да гониш само парите? Да, за мен най-важно е да се развивам като личност и да ставам все по-добра. Парите за мен са средство за препитание, а не самоцел. Ако при теб нещата стоят по друг начин - ок, няма нищо лошо в това. В сферата, в която оперираш не е фатално, ако си посредствен. :)
И кое носи повече популярност в крайна сметка, кой смятат за най-добър специалист и кой за бабка? Ето ти точен пример, само че в музиката:

Една от новите песни на г-жа Лили Иванова, "Дали", преди 1 месец в Youtube:
60,000 показвания

Дупанитта, преди няколко дни с КРАДЕН БИЙЙТ, 2 думи текст и скъсан чорапогащник:

Ето ти го бийта:

Кажи честно, и ти ли като мен следиш концертите на първия изпълнител и гледаш като закован в компютъра кога пускат ивента, за да си купиш най-хубавите места или си припряваш песента с5-те кенефа, обявена за Песен на годината от БГбулшитрадио?! Знаеш ли изобщо, че Лили Иванова има нови песни?

Извод: Най-добър в професията може и да има 100 измерения. 50 години да пееш за име и накрая да говори цяла България за някой, който вчера е почнал да се занимава с музика и определено не може да пее.
 
Знаеш ли, не съм чел цели ти пост, но и не ми пука какво пише. Ти си тъпа и това няма да се промени.
Всъщност ти си прекалено тъпа. Радвам се, че нямам контакти с други малоумници като теб.

И??? Успя ли поне себе си да убедиш, че си нещо значимо с тая словесна диария, дето плесна тук? Фактът, че залагаш на обиди, вместо да спориш с аргументи говори за интелектуална импотентност. Със сигурност имаме и физическа такава, щом си толкова дълбоко комплексиран. Виж случая ти описан тук: http://medicine-bo.mednews.in.ua/mz...pleks-za-malocennost-pri-mzhete-prichini.html

Не се изискват повече от две мозъчни гънки, за да вденеш, че не е възможно/нормално всички да мислим еднакво. Осъзнавайки го, ще можете да защитавате тезата си с помощта на правилните инструменти, а няма да изпадате в истерия като женки пред цикъл. Грозно е и тъжно да виждаш мъж да се пеняви, като олигофрен, само защото някой не споделя неговите възгледи и не може да схване тезата на опонента. Фактът, че си мислите, че съм против докторът да си купи часовник е доказателство, че сте неспособни да вникнете в основната ми идея. Ако иска и силиконови цици да си сложи, все ми е тая. То е ясно, че за него главна цел са парите, а не желанието да стане светило в своята професия.

п.с. Имам огромното желание да спра участието си в темата, но докато ме цитирате и правите жалки опити да избиете комплекси на мой гръб, ще се връщам и ще става все по-грозно. Придържайте се към темата и забравете какво сме казали аз, Валдес или странникът.
 
  • Like
Реакции: Sky
Едно си Нанди знае, едно си Нанди бае.

Тя отново раздава присъди кой за какво се бори и какво иска. Нанди знае кой иска да стане светило и кой не.

Нанди е от малкото хора, които се борят срещу "бялата мафия" (естествено Нанди е антиваксър).

Нанди вижда конспиративни теории навсякъде. Нанди е сигурна, че лекарите имат тайна организация целяща нов световен ред.

Нанди е убедена, че всички пари, които лекарите изкарват са мръсни и свързани с измами и машинации.

В представите си Нанди е защитник на слабите, но свъщност е жертва на Дънинг Крютгер - накратко - толкова е тъпа, че не може да осъзнае колко е тъпа.

Да помогнем на Нанди в светлата й кауза.
 
  • Like
Реакции: Sky
Пичове, ревете, че разводняваме темата, ама не спирате да ме връщате в нея. Искате ли да стане грозно или ще се придържате към темата за лъскавите дрънкулки?

Докторе, фактът че ти обясних 1000 пъти, че не съм антиваксър, а ти продължаваш да се придържаш към криворазбраната от теб теза, говори, че си пълен дебил, който не може да схване едно изречение. Цял пост ми посвети, а на пациентите си едва ли отделяш толкова внимание. Придържай се към бизнеса и остави медицината на по-малко меркантилните. Ти си мъжкият еквивалент на Златка - тъпа златотърсачка с просташко поведение.
Петко Войвода, фактът че сипеш обиди, понеже мирогледът ни се различава показва категорично, колко дълбоко си комплексиран. Вероятно използваш пинцета, когато уринираш.
Ивайло, не гледам ни баба ти Лили, нито пък другите бг шитни. Примерът ти е крайно нерелевантен.

Предлагам да ми позволите да напусна кифленската тема, но ако настоявате, ще се връщам, за да си разменяме любезности. Аз мога и така и иначе. :)
 
Последно редактирано:
Парите дават възможности. Да помогнеш, да построиш нещо, да направиш света по-добър на база разбиранията ти в по-широк мащаб.

Така е, но колко от хората ги преследват с тази цел? Повечето са евтини консуматори. Искат пари, за да гъзареят и властват над по-малко имотните, а не за да направят света по-добър. Докторът можеше да инвестира в знания и да открие най-после лек за шибания рак, ама не - той иска да консумира тук, сега, веднага, възползвайки се от титлата, която вероятно и той, както повечето бг лекари не заслужава.
 
Сега пък Нанди ми дава оценки дали заслужавам (като повечето лекари) или не титлата си. Коя си ти да даваш оценки за каквото и да е?

Да смяташ, че конкретен лекар може да открие лек за рак граничи с лудост. Оогромни фарма гиганти не могат да го направят десетки години наред (или и те са "в играта" и крият решението от нас?).

Като цяло Нанди си говори общи приказки като типичен незапознат с темата човек (Дънинг-Крюгер) и вижда светът черно-бял - тя е добрата, а лекарите са лоши.

Може би Нанди има хистерионно личностово разсройство (провери какво е това) и иска да ни забавлява тук с неадекватните си приказки?

Може би...
 
Достатъчно е да надникнем в истирията на Едисон и Никола за да се направим изводите дали корпорациите работят с цел човешкото добруване или с цел печалба. Трябва да си плюя на образованието и всичката информация, която съм преглеждал с години за да позволя някой да ме убеди, че фарма работи безкористно и честно. Точно, че се вземат икономически фактори при решенията какви лекарства да се разработват.

Убеден съм, че много открития не стигат много далеч, точно заради такива фактори. Да не говорим за догмата, която фарма поставя на алтернативните методи на лечение, което за мен е изключително подло. Бутат ти химията при положение, че има билки, винамини и минерали които в много от случаите биха свършили същата работа.
 
Може би Нанди има хистерионно личностово разсройство (провери какво е това) и иска да ни забавлява тук с неадекватните си приказки?Може би...
Един добър професионалист ще практикува основната си професия, а няма да се прави на голям спец по форумите с една-две купени от някъде диагнози. Сериозните лекари не поставят така диагноза, с което отново доказваш, че си смешко, а не сериозен медик. Аз мога да ти давам всякакви оценки на база предположение и неприязън към професионалното ти съсловие, защото това не уронва престижа ми като професионалист. Ти, бизнесдокторе не можеш да го правиш, ако градиш авторитет и си държиш на професията.

Относно Big Pharma конспирацията - @tanipo е изчерпал тезата ми. Мненията ни се припокриват напълно.
Цялата тема може да се обобщи с фразата от подписа на Валдес: ''Игото на егото''. Всички сте под игото и колкото по-яко ви е притиснал агресора, толкова повече се перчите - егоцентрици. :)
 
Нанди, да знаеш, че и ти не си права спрямо доктора.
 
Нанди, да знаеш, че и ти не си права спрямо доктора.
Напълно е възможно, приятелю. Не се мисля за безгрешна. Нямах намерение спорът да ескалира така, но пък и не съм от хората, които си оставят каруцата в калта, подават другата буза и т.н. Като цяло участието ми в темата трябваше да се изчерпи с първия ми пост: Ако лекарите бяха повече лекари и по-малко бизнесмени, здравеопазването в световен мащаб нямаше да прилича на испанската инквизиция.

Що се касае до отношението ми към доктора - ми мразя цялото им въшливо съсловие. Същото отношение имам и към поповете, ама като си нямаме поп във форума ,бизнесдоктора ще го отнася. :D
 
Да смяташ, че конкретен лекар може да открие лек за рак граничи с лудост. Оогромни фарма гиганти не могат да го направят десетки години наред (или и те са "в играта" и крият решението от нас?).

Ама такава голяма глупост каза... че по-зле от това не може. Един истински лекар никога не би произнесъл такива простотии... .
 
Хващам се за главата вече като вляза в този форум. Знам, че повечето са тъпи, но това е черешката на простотията. СПИСЪКА С ТЪПАЦИ нарастна с 1 член а именно - СТРАННИКА. Простотията край няма ...

Ама такава голяма глупост каза... че по-зле от това не може. Един истински лекар никога не би произнесъл такива простотии... .
 
  • Like
Реакции: Sky
Ооо, войводата... как е? Квалификации от образи като теб са направо комплименти, благодаря за комплимента... ако имаш още - давай, не се притеснявай. Между другото - досега нямам спомен да съм обидил никой в този форум, но хора като теб редовно дават определения... това говори много както за умствения ви багаж, така и за предприемачеството.

А, и също така, не забравяй, че всичко, абсолютно всичко което казвам мога да го докажа, така, че кое не ти е ясно в това, което написах? ;)
 

Горе