Препоръчайте ми ръчен часовник

...смути на закуска,...

С това "смути" така е смутило мозъците ви, че не виждате реалността.
 
Беше потрошена само колата, аз си бях добре. ;)

Тва, благодарение на смутито и кората от мравчено дърво, нали? ;)
Има страни, в които хората ползват реално здравеопазване срещу здравните си осигуровки, но нека не разводняваме повече темата. Дайте нещо за часовниците, че ми преведоха заплатата и искам да се изфукам в местния хоремаг. :D
 
Тва, благодарение на смутито и кората от мравчено дърво, нали? ;)
Има страни, в които хората ползват реално здравеопазване срещу здравните си осигуровки, но нека не разводняваме повече темата. Дайте нещо за часовниците, че ми преведоха заплатата и искам да се изфукам в местния хоремаг. :D
Заповядай - https://www.wish.com/search/watch#cid=56288cd27e697d13a96b20b5
 
Аз си харесах тия от 2 лв. Таман се вместват в бюджета ми. :D
 
Ако си го купила , септември да кажеш как е :D
Що па чак септември? Мислиш, че ще устиска до тогава? Аз купих звукова карта за 5 лв и издържа по-малко от час. :D:D:D
 
Човекът просто иска да си купи часовник, а вие направихте цяла драма от това.
 
Не бе, тогава ще пристигне при теб :D:D:D:D
Да не би да ги пращат по пощата? Електронната...:D:D:D

Човекът просто иска да си купи часовник, а вие направихте цяла драма от това.
Няма драма, Вени. Всичко е суета и зрелища. ;)
 
Щото ако поръчаш сега , ще дойде септември , Имат голям период за доставка.
Да, разбрах. Ивайло ми обясни. Те затова са толкова евтини сигурно - обезценяват се по пътя?
 
Каква са разликата между тези модели на Casio за 200-250 лева, които се пуснаха в темата по-рано, и часовниците за по няколко хиляди? Каква е ползата от по-скъпите часовници? Ако ще се ползва като аксесоар и да показва часа, не е ли без значение дали часовникът е за 200, 2 000 или 20 000 лева?
 
Каква са разликата между тези модели на Casio за 200-250 лева, които се пуснаха в темата по-рано, и часовниците за по няколко хиляди? Каква е ползата от по-скъпите часовници? Ако ще се ползва като аксесоар и да показва часа, не е ли без значение дали часовникът е за 200, 2 000 или 20 000 лева?
Не е да показва часа , защото всеки има телефон , а телефона има часовник. Явно е просто аксесоар , който придавал някакво положение - нещо , което аз като човек , който не носи часовник , някак си не приемам.
 
Аз като човек, който носи часовник, днес го забравих и се чувствам все едно съм си забравила телефона. :)
 
Каква са разликата между тези модели на Casio за 200-250 лева, които се пуснаха в темата по-рано, и часовниците за по няколко хиляди? Каква е ползата от по-скъпите часовници? Ако ще се ползва като аксесоар и да показва часа, не е ли без значение дали часовникът е за 200, 2 000 или 20 000 лева?

Това е като да питаш за разликата между ...
...цървул от свинска кожа и хубава маратонка или удобна обувка.
...матрак с мемори пяна и легло с пружина.
...махагон на таблото на кола и пластмаса.
...Бентли и ГрейтУол.

Под 1000 са кварц, тоест на батерия. От 1000 са механични. Над 2500-3000 са автомати и тук таме сглобка в Швейцаря. Има си минимален брой компоненти и изисквания с произход Швейцаря за да е в този клас. Търси в гошо.
И вече часовници от 4, 5, 10, 20 000 и нагоре са марки с над 100 години история, доработка и опит с механизми, сложност, сглобка на ръка.

Факт, че часовник от 500лв ще показва часа като 5 000лв. Факт е, че с кола за 1000 пак може да изминеш разстояние Х като с кола от 30, 50, 100 000.
Разликата винаги е само в начина, по който се чувстваш.

А за мненията, че телефона също показвал час...Свободна държава сме - може ако искате да боднете пръчка на двора и да си направите слънчев. Още по-евтино е. Телевизия може също на телефон да гледаш, ама си купувате 40, 50, 60 инча телевизори, нали?
 
Ясно, благодаря за разяснението. Значи няма реална полза от скъпите часовници. Сравнението с колите е особено релевантно, тъй като за мен колата не е нищо повече от начин за придвижване от точка А до точка Б, тоест нямам проблем да карам Грейт Уол, дори и да мога да си позволя 10 Бентли-та.
 

Горе