Препоръчайте хостинг - нает сървър за малки сайтове.

garnet

Well-Known Member
Може ли някой да ми предложи оферта за следното.

Хостинг с нает физически сървър за малки сайтове.

Следното ми е достатъчно:

500 Мб РАМ
700 Мхр ЦПУ
10 ГБ диск
Неограничен трафик на месец
1 ИП

Не искам да е ВПС а просто наета кутия някъде с ССХ достъп.
Имам няколко малки и слабо посещавани сайтове дето искам да ги преместя на наета машина.
Коя цена е добра?
 
Може ли някой да ми предложи оферта за следното.

Хостинг с нает физически сървър за малки сайтове.

Следното ми е достатъчно:

500 Мб РАМ
700 Мхр ЦПУ
10 ГБ диск
Неограничен трафик на месец
1 ИП

Не искам да е ВПС а просто наета кутия някъде с ССХ достъп.
Имам няколко малки и слабо посещавани сайтове дето искам да ги преместя на наета машина.
Коя цена е добра?

Аз доста съм ровил за промо оферти просто под някаква цена не могат да паднат защото заема ракспейс и харчи ток

за 19.99 паунда но е без ват 2048MB DDR2 RAM Intel Xeon X3065, 2.33 Ghz Dual-Core

http://www.vpsbox.eu/poundhost-com-2gb-ram-xeon-x3065-dedicated-server-in-maidenhead-uk-25month/

както написах за да е равностойна цената това което търсиш трябва да го дадат съвсем евтино и няма да си избият разходите за ток дори да е техен датацентъра и да не платят нищо за спейс и да си имат хардуера изостанал от едно време...

както написа мобилио за смислени по малки пари виртуалка само...
 
От: Препоръчайте хостинг - нает сървър за малки сайтове.

Сайтовете български ли са и български сървър ли търсиш?

Най-евтините наети сървъри са около 50лв./м. - малките интел атомчета с до 4GB RAM. (както колегата е дал пример с poundhost)

Ето и едни в Щатите: http://lowendbox.com/blog/garmanonline-29-99-dedicated-server-atom-d510-2gb-320gb/

И едни в Германия (23 евро на месец): https://www.ip-projects.de/product-individual-order.php

В България май само колегите от fitvps предлагат такива.
 
От: Препоръчайте хостинг - нает сървър за малки сайтове.

По принцип няма значение къде ще е защото става дума за малки сайтове, с малко посещения. От там ми трябва нещо на ниво пентум 3 от 2001 :)
 
човек няма как да паднат под тези цени който ти пуснахме, като тези цени са от фирми който имат датацентрове или купуват много на едро и не плащат за rack 1u което така или иначе ще заемеш (освен ако не е гаражен хостинг)

а пентиум троиките бяха 40 ватови процесори по спомен хайде да кажем че има и 30 ватови

http://ark.intel.com/products/27563/Intel-Pentium-III-Xeon-Processor-550-MHz-2M-Cache-100-MHz-FSB

ако натовариш пентиума на 100% ще си натоварил едва едното ядро на по малко от 30% сигура съм на 25 паундовия сървър с 65 ватов процесор и реално фирмата ще изхарчи по малко ток

3060 2.40 GHz 65 W 1066 MHz 4MB
http://ark.intel.com/products/30775/

затова никой не предлага толкова стари процесори предлагат това което е било топ лайн едно време като лоу лайн сега изостанал и сложили го на склад ама актуален още за лоу лайн малко над цената на тока...

ако очакваш оферта понеже търсиш много стар процесор много ниско няма как да стане понеже този ще изхарчи някакъв ток.. вероятно повече ток от 7 години по нов процесор
след търсене в гугъл единствените който открих го дават за 49 долара това имам на предвид
sunhosting.ca/clearance-linux-server-just-49-dollars-a-month.html

Atom процесорите дори и двуядрени се водяд 8w tpd а са по бъзи от п3ката.... ако атома им харчи 3 евро ток на месец и им остават 18 печалба (на фирмите който предлагат атом две ядра за 21 евро) ( грубо -защото не слагам никакви други разходи) п3ката ще им харчи 12 евро ток и ще им остават 9 (като не включвам че ще въртиш и иде хардове който ще са по енергоемки и ще заемеш 1U rack спейс) и че трябва да покриеш други разходи освен това трябва да имат достатъчно залежали процесори за да ти предложат стандартаната SLA за замяна на хардуердо 4 часа и за последни
 
Последно редактирано от модератор:
Ако ти трябва физически нает сървър, аз мога да ти предложа различни евтини варианти - Атоми, Ivy Bridge, Haswell. Само трябва да можеш и знаеш как да си го администрираш сам. Виж линка в подписа ми. И виртуален сървър мога да ти предложа за 6 USD месечно, но там вече трябва повече знания за да можеш да си оптимизираш всичко да работи с малко RAM.

Иначе за тия Pentium3 забрави - не си струва риска да се върти още такова нещо, не се знае кога ще спре. И харчи повече ток, отколкото да върши работа. Ако искаш такова дърто нещо - мога да ти подаря едно, пък ти си търси къде да си го държиш после :)
 
От: Препоръчайте хостинг - нает сървър за малки сайтове.

За жалост, няма да откриеш такова нещо за по-малко пари. Другия вариант е да ти дам мой старт сървър с малко по-големи параметри от заложените в темата и вече да си го сложиш някъде, където намериш. Но пак дали ще успееш да паднеш под цените по-горе.
Виж тези VPS сървъри плановете от 5 или 9 долара напълно ще ти вършат работа.
 
Ако ти трябва физически нает сървър, аз мога да ти предложа различни евтини варианти - Атоми, Ivy Bridge, Haswell. Само трябва да можеш и знаеш как да си го администрираш сам. Виж линка в подписа ми. И виртуален сървър мога да ти предложа за 6 USD месечно, но там вече трябва повече знания за да можеш да си оптимизираш всичко да работи с малко RAM.

Иначе за тия Pentium3 забрави - не си струва риска да се върти още такова нещо, не се знае кога ще спре. И харчи повече ток, отколкото да върши работа. Ако искаш такова дърто нещо - мога да ти подаря едно, пък ти си търси къде да си го държиш после :)

Човек ти си сменил оредер линка предния който съм листнал за Атом сървъра редиректва до впсите и реших че си спрял услугата поради слаб интерес да кажем... иначе щях да пусна линк и до твоята оферта ей сега го ъпдейтвам на сайта...
 
Преди имаше само Атоми, сега има по-голям избор от конфигурации. Иначе не сме ги спирали, продаваме си ги. Но предимно на чужденци ги продаваме, за това сайта е само на английски. И всъщност наетите сървъри все още ги няма линкнати директно от сайта, трябва да знаеш къде да отидеш, за да ги намериш :)
 
Преди имаше само Атоми, сега има по-голям избор от конфигурации. Иначе не сме ги спирали, продаваме си ги. Но предимно на чужденци ги продаваме, за това сайта е само на английски. И всъщност наетите сървъри все още ги няма линкнати директно от сайта, трябва да знаеш къде да отидеш, за да ги намериш :)

да аз нали те има листнат във vpsbox.eu като постнах линк на Гарнет проверих и видях е този старя завършващ на i=0 не работи и редиректва към впсите след това разгледах сайта не ги открих сървърите затова реших че са спряни и постнах на гарнет само англичаните... оправих го листинга

http://www.vpsbox.eu/fitvps-com-ato...r-with-30-gb-ssd-in-varna-bulgaria-usd-26-90/

незнам дали от този сайт ви идват ордери но имам по 50 -100 на ден посетители някой от който от много таргетед думички :)
 

Горе