Претърсиха 5 адреса, закриха 15 сайта

https://news.varna24.bg/848628.html


Да не е на някой колега от форума?

Доста пара са направили тези.. 43 000 клиента.. 25 000 продажби..

Абе човек, ти не се ли умори да смяташ чуждите пари? Ако ти извадя ретроспекция на последните 10 теми, все чуждата паница гледаш. А и какво са очквали от такъв счупен бизнес модел не знам. Гърч за всички реплики и ментета.
 
На скоро имаше дискусия тук във форума дали е законно да се продават стоки менте ( т.е. да пише Адидас, но всъщност да е Адибас ).

В тази връзка: Интересно ми е дали ги хващат заради продажбата на стоки менте или заради укриване на доходи ?
 
На скоро имаше дискусия тук във форума дали е законно да се продават стоки менте ( т.е. да пише Адидас, но всъщност да е Адибас ).

В тази връзка: Интересно ми е дали ги хващат заради продажбата на стоки менте или заради укриване на доходи ?
Навсякъде се говори за ментета никъде не се споменава укриване на доходи
 
Само да вметна, че подобни акции са на 100% във вреда на българската икономика. Загубата е в бизнес, работни места, данъци и оборот на големи суми. Всеки който пазарува подобни стоки е наясно, че не са оригинални, така че не може да се говори за измамени потребители. Няма да има повишение в продажбите на оригиналните продукти, тъй като купувачите на ментетата нямат толкова пари. Тези акции се правят, за да може шефовете на съответните отдели в МВР да ходят на безплатни екскурзии в чужбина, където ги награждават със значки и грамоти за това, че са защитили финансовия интерес на съответната чужда държава.
 
Навсякъде се говори за ментета никъде не се споменава укриване на доходи
Да да, и аз това видях. Но не се споменава, че ги затварят конкретно заради ментетата.

Пълно е със сайтове, които продават менте очила / парфюми и прочее. Та като стана дума за очила .. предполагам всеки е ходил по морето и е виждал как е пълно с рейбани за по 15 лв навсякъде ... Та за това се зачудих дали ги затварят заради менте стоката или заради нещо друго.
А под друго имам предвид, че много (псевдо) "търговци" продават като физически лица и не си декларират доходите, за да плащат по-малко данъци. Много са колегите от форума, които имат магазини и знаят за такива "тарикати", които продават по-евтино по този начин.
 
Да знам че такива акции не са добре за икономиката. Виж в Турция какво става.. Навсякъде масово се продават всички маркови дрехи.. купувал съм обувки ментаци от Турция и са издържали 2 пъти повече от оригиналните... Но там икономиката си върви.. Никой не прави проблем че продаваш марки.. Който има пари си купува от Мол-а оригинални, който няма ментаци.. + това не се знае и тези в магазина колко са оригинални..
 
Не е нито смешно, нито хубаво.

От тези 117 последни задържани пратки според вас колко от клиентите са си правели илюзия, че купуват Адидас и Рейбан за 20лв.? По-малко от 10% според мен.

Бизнеса на две фирми е закрит заради глупости, а в същото време заводите в България бъкат реплики и оригинали с подозрително качество за съответните марки и работниците им получават мизерни пари за труда си.

И аз съм си купувал Адидас-ки и Найкове по 20лв. бройката по 5-6 броя наведнъж. Не защото си мисля, че са оригинални или супер качествени, а защото обувките, които са ми удобни за носене и стават за пред хора са по 120лв. и бих предпочел да има какво да нося, когато ходя на с кал, по време на дъжд, етц. и не бих имал нищо против да пише Адидас на обувките за такива мръсни задачи. Освен това е хубаво да имаш 2-3 нови чифта обувки в гардероба и на някой роднина/приятел като му потрябват обувки да изкара месеца докато си вземе заплатата, защото неговите са се скъсали, да му подариш един чифт нови Адидаски, с които да не се срами пред хората.

Защо все негативната страна се търси не знам.

А и в 80% от Адидас/Найк магазините в които съм влизал е пълно с ментета, нищо че отпред са си набутали логото. А алкохола е същото - купуваш един и същи бутилиран боклук с различен етикет. Имах магазин за алкохол по едно време и мога да ви кажа, че 70-80% от складовете живеят от продажба на спирт дегизиран като уиски. Но никой не е спрял Джони Уокър от продажба все още. Факта е, че ако искаш качествена стока трябва да пазаруваш от точно определени места, от точно определени хора и точно определени марки, които не се купуват масово и съответно репликаторите нямат изгода да се занимават с тях. Bushmills + Converse ftw! :)

България - аутсорс центъра на Европа, който не може да се възползва от това, че произвежда боклуците на богатите...
 
В купичката на монопола не трябва да се бърка дълбоко.
 
Ех тая лоша държава, как не я есрам да затваря изманиците тц тц
и те деца хранят...
днес тия, онзи ден двама мангала на 100% инвалиди - съсипаха я тая държава
 
@ExTended бизнеса на тези две фирми е спрян защото не е бизнес, а незаконна далавера. Не всичко, което прави пари е бизнес.

ПС. Мога да се хвана на бас, че почти всички клиенти са били достатъчно глупави да смятат, че това е оригинал. Малко като на Горубляне - купуваш на половин цена, но вярваш че си направил сделката на живота си и 10 годишната кола наистина е на 150 000км.
 
Само да вметна, че подобни акции са на 100% във вреда на българската икономика. Загубата е в бизнес, работни места, данъци и оборот на големи суми. Всеки който пазарува подобни стоки е наясно, че не са оригинални, така че не може да се говори за измамени потребители. Няма да има повишение в продажбите на оригиналните продукти, тъй като купувачите на ментетата нямат толкова пари. Тези акции се правят, за да може шефовете на съответните отдели в МВР да ходят на безплатни екскурзии в чужбина, където ги награждават със значки и грамоти за това, че са защитили финансовия интерес на съответната чужда държава.

Малко абсолютизираш.

1. Работните места, данъците и оборотът ще се реалокират на друго място, в полза на друг бизнес, така че не може да става дума за загуба за българската икономика (като изключим износа, извършван от тези сайтове, но той така или иначе едва ли е бил сериозен).

2. Сигурен съм, че не всички потребители знаят, че това са фалшиви парфюми, но дори и да знаеха, тези търговци нарушават интелектуалната собственост на производителите. Кога ще узреем и ще разберем, че кражбата на интелектуална собственост е не по-малко сериозно престъпление от кражбата на движима и недвижима собственост?

3. Може ли източник на информацията за безплатните екскурзии в чужбина и връзката между подобни акции и тези предполагаеми екскурзии?

4. Доколко вероятно е да има и данъчни нарушения в допълнение на незаконната дейност като причина за закриването на тези сайтове? Сякаш вероятността за това е висока.
 
В случая не се говори за данъчни наруешения обаче, така че най-вероятно такива няма.

Не твърдя, че бизнеса на тези пичове е страхотно издържан откъм законова гледна точка, но пак се изместват нещата към най-маловажното.

Те продават това, което имат налично. Имат го налично, защото някой не си е свършил работата да им попречи да заредят тази стока. Освен ако не са я телепортирали, България си е взела данъците върху продуктите веднъж, и щеше да ги вземе втори път при продажбата към крайните клиенти. Кой е пуснал стоката да мине, как, или ако е произведена тук - не би ли следвало да се търси от къде извира извора, а не само къде спира?

Както винаги държавата преследва кокошките, а конете си пасат зелена и тучна трева и всички са доволни. :)

Аз не мисля, че да препродадеш нещо, което го има вече в наличност или можеш лесно да го вкараш в страната, би следвало да се определя като също или по-проблемно от факта, че можеш изобщо да вземеш такива продукти. Или законите работят само избирателно и както винаги се третират симптомите, а не причината за тях.
 
Големи мъже сте станали ама не се научихте. В България подобни акции са показни и поръчкови. Пичовете са спрели да си плащат таксата спокойствие и веднага ги удрят. Миналата година така запалиха и склада на ремикс-а и ги върнаха в първи клас.

Реплики и ментета винаги са се продавали и ще се продават. Възмутените пазители на интелектуалната собственост ще си попържат на маса или във форумите а бизнеса ще си върви
 
Аз не мисля, че да препродадеш нещо, което го има вече в наличност или можеш лесно да го вкараш в страната, би следвало да се определя като също или по-проблемно от факта, че можеш изобщо да вземеш такива продукти. Или законите работят само избирателно и както винаги се третират симптомите, а не причината за тях.
Ти оправда наркобизнеса и търговията с бели робини току що...
Прав беше Бойко, матряла не става.
 
Ти оправда наркобизнеса и търговията с бели робини току що...
Прав беше Бойко, матряла не става.

Не ми тъпчи думи в устата по същия начин по който си си натъпкал на Бойко бастуня в твоята. Щом не разбираш от икономика на базисно ниво си купи учбник, а не интернет.
 
Не ми тъпчи думи в устата по същия начин по който си си натъпкал на Бойко бастуня в твоята. Щом не разбираш от икономика на базисно ниво си купи учбник, а не интернет.
Дам, матряла не става....
 

Горе