Прехвърляне на посетители от един сайт в друг

cumo_bg

Member
Здравейте,

Рових из гугъл, рових из форума, явно не ровя с правилните думички за следната ситуация:
Имам сайт с около 3к посещения дневно и съм направил един нов сайт, а целта е ми е да захраня
новия сайт с поне 10-15 посещения на ден.
Направил съм 2 банерчета, едното се вижда постоянно в мобилната версия, другото е в сайдабара.
Но това, което се случва от 1-2-3 и чудо, но много рядко 4 посещения от там.
Аудиторията, която посещава големия сайт, голяма част от тях би имала интерес и от другия сайт.
Ще съм благодарен за споделен опит или с какви точно думички да търся в гугъл, че не знам защо
не мога да му обясня какво точно искам, а все ме праща на статии с редирект от типа 301.

Благодаря за отделеното време,

Поздрави
 
сподели все пак кои са сайтовете. Ако търсиш трафик сложи код който като заредят основния сайт да се отваря още един браузер с втория сайт. и двата да вървят едновременно
 
сподели все пак кои са сайтовете. Ако търсиш трафик сложи код който като заредят основния сайт да се отваря още един браузер с втория сайт. и двата да вървят едновременно
Разбирам любопитството, кои са сайтовете, но честно казано предпочитам да не споделям. До колкото знам, гугъл не обича никак поп ъп сайтове. Може би трябва да се използва някакъв супер кликбайт банер, който да натискат по-собствено желание.
 
Разбирам любопитството, кои са сайтовете, но честно казано предпочитам да не споделям. До колкото знам, гугъл не обича никак поп ъп сайтове. Може би трябва да се използва някакъв супер кликбайт банер, който да натискат по-собствено желание.
ти не споделяш нищо , а искаш съвет... е как да разберем ние простосмъртните за какъв вид контент все пак става дума за да ти дадем правилния съвет.
 
Здравей. Искаш с две думи да препращаш трафика от определена страница, меню, бокс? Това, че имаш друг сайт и го рекламираш не значи, че аудиторията ти ще има интерес да клика и да ходи натам. Но като цяло, за да завъртиш - може от съдържанието да препращаш към новия, като реално някакъв банер в контента или с прочети за .... линк. Какво точно конкретно целиш? Тематично еднакви ли са или единия е с по-тясна тема?
 
Разбирам любопитството, кои са сайтовете, но честно казано предпочитам да не споделям. До колкото знам, гугъл не обича никак поп ъп сайтове. Може би трябва да се използва някакъв супер кликбайт банер, който да натискат по-собствено желание.
Сложи банер на който пише РАЗДАВАМЕ БЕЗПЛАТНО ПО 0.01 BTC и стой та гледай трафик :)
 
Пробвай да редиректнеш към новия сайт след няколко секунди примерно. Дай им шанс да прочетат статията за 30 секунди и ако не са ти ударили все още хикса, може да ги пренасочиш автоматично към новия домейн.
 
По-деликатно е да вградиш препращаща публикация, така да се изразя. Тоест, ако имаш грид с публикации (снимка + заглавие например), да вкарваш по една такава публикация, която реално да отваря новия сайт, но да изглежда по същия начин като останалите или поне подобно.
 
Някакъв банер на цял екран, когато стигнат края на статията, която четат в момента или като ударят бек бутона на мобилната.

пп: абе, той е писал преди една година! :D
 
Последно редактирано:
Добър вариант е да ги накараш и те да искат, а не да ги насилваш да ходят на друг сайт, защото ефекта ще е обратен. Добре позициониране на реклама в дадения сайт на сайт номер 2. И линк препратки с грабващи анкори. ;)
 
Добър вариант е да ги накараш и те да искат, а не да ги насилваш да ходят на друг сайт, защото ефекта ще е обратен. Добре позициониране на реклама в дадения сайт на сайт номер 2. И линк препратки с грабващи анкори. ;)
При мен ефекта е обратен. Но съм сигурен, че при повечето потребители, не е.

Не знам, дали има вътрешни правила за бисквитите, има/няма реално трябва да има. Така или иначе, може да има балансирани обстоятелства, в които потребителя да има възможност да откаже всички бисквити. Но все пак да не му е дадено да го направи с един клик.

По нашите сайтове масово се ползва изключително дразнещ панел за бисквити, все пак аз където преценя отделям 10-на секунди да премахна каквото може и не искам.
 
По-деликатно е да вградиш препращаща публикация, така да се изразя. Тоест, ако имаш грид с публикации (снимка + заглавие например), да вкарваш по една такава публикация, която реално да отваря новия сайт, но да изглежда по същия начин като останалите или поне подобно.
Ако са Wprdpress сайтове без да пипа щяло и нещяло, лесния вариант за подобен казус е:
Прави истински пост със оригинално заглавие и снимка, на който задава в сео опциите NoIndex ( за всеки случай, че гугъл обича да се прави на тъп ) и пуска 301 редирект към истинскя пост със същото заглавие и снимка в другия сайт. Така ще имаш качествен редирект линк който ще се чете от гугъл и през другата карта на "големия и хубав" сайт. Поста ще се води като "преместен".
Аз съм го правил и работи, но не трябва да се прекалява, за да не стане обратен ефекта :)
 

Горе