Привлякох аудиторията, сега какво?

shawn

New Member
Здравейте, от доста време се каня да пусна темата, но нямах смелост някак.
Та, положението е следното - преди година реших да се стегна и след доста провалени проекти дойде време за нещо по-сериозно.
Направих си фейсбук страница, която е на тема музика, но по-скоро е ориентирана само към един стил. За година и малко отгоре събра доста харесвания (над 12k), направих и сайт, но просто идеите ми се изчерпаха, рийч-а спадна и за момента трудно се качва над 20k (като се има впредвид, че е стигал и до 300k). Четох и темата, в която масово хора от форума се оплакват, че и при тях има някакъв спад, но проблема ми далеч не е в това, дадох го просто за пример.
Също имам и друг сайт, който вече е на една година, даже и малко отгоре. На ден посещенията варират от 200 нагоре. Не съм слагал реклами, понеже си мисля, че хората ще загубят интерес и ще спрат да го посещават.
Проектите явно добиха някаква популярност, обаче сега нямам идея какво да правя, всеки ден чета стари теми във форума, но някак си не мога да продължа.. И така е с всичко, стигам до някаква фаза, в която вече не мога да прогресирам и се питам това на какво се дължи, но отговор нямам. Ще се радвам, ако някой от вас ме светне какво трябва да направя, защото не искам да се отказвам така лесно.
 
Би ли споделил за какъв стил музика става въпрос?
Ако може и линк към уебсайта. Ако не желаеш да го показваш за сега, поне сподели какъв стил е той. Форум, информативен, новинарски...
 
Би ли споделил за какъв стил музика става въпрос?
Ако може и линк към уебсайта. Ако не желаеш да го показваш за сега, поне сподели какъв стил е той. Форум, информативен, новинарски...
Сайта приспада към категорията на социалните мрежи, но не е точно такъв, а страницата е ориентирана главно към хип-хоп средата.
Бих ти дал линк на ЛС, щом имаш такъв голям интерес. :D
 
Ок, ще се радвам да го видя и ще мога да ти дам съвети. Самата аз съм участвала в няколко музикални проекта, но насочени към метъл и рок сцената. Единият от който беше за чужбина. Успявахме да изкараме някой лев.
 
Също така интервюта с рапъри. Но да знаеш,че криско - дриско и онези двамата джендъри, които се снимат в реклами за хранителни стоки ще искат пари за интервюта. Може и другите да са така. Всъщност мисля, че по-лесно ще вземеш интервю от Eminem, от колкото от нашите звИзди.
 
Не става ясно каква ти е целта - да правиш сайтовете по-посещавани, да изкарваш пари, да създаваш и развиваш общност... Бих посъветвал първо да си формулираш някаква цел, а после да помислиш за начините за постигането й. Иначе генералната насока би била създаване на съдържание, както за сайта, така и в социалните мрежи. Пускай и по някой спонсориран пост, с който да раздвижиш малко фейсбук страницата и да вкараш трафик в сайта. Музиката като цяло е страхотна ниша, защото хората са емоционално свързани с нея и лесно се маркетира (казвам го като човек с опит в онлайн музикален проект). Относно рекламата - когато е таргетирана към подходящата аудитория, не виждам нищо лошо в нея, напротив - хората ще са заинтересувани.
 
Благодаря ви, бачка се усилено по сайта, остана да видим дали ще пожъне успех. Пускал съм и реклами във Facebook-а, постовете са събирали над 1.5k и това само за около 3-4$ (спрях рекламата след като видях, че и без нея поста е доста вървежен).
За интервютата го обмислях, но беше просто като идея. Мисля, че ще има голям интерес, познавам се с доста хора и имам чувството, че е възможно да се получат нещата.
Колкото до целта - всичко тръгна на шега и в началото не мислех, че ще се стигне до тук, нямах и представа, че чак толкова хора ще имат интерес към нещата, които правим аз и екипа ми. Сега всичко е някак по-различно и трябва да се работи даже още по-сериозно, направих регистрация и в други социални мрежи, почват да валят последователи в Instagram, в YouTube също, макар че няма нито един качен клип все още.
Страnното в моя случай е, че имам нещо като "страх" от известноста и за това като цяло не съм споделил линковете още в първия пост. Въпроса ми е, само при мен ли го има това? Има ли и някой друг с подобен проблем, ако мога изобщо да го нарека такъв?
Благодаря ви страшно много все пак за насоките, които ми давате, точно това ми трябваше. :)
Ще се радвам да видя още мнения по темата.
 
По-горе те попитаха каква е целта на сайта.
Пари, хоби, известност. Трябва да знаеш точната цел, иначе ще останеш е дупката.

И още нещо - следя много от най-успешните блогове в моята ниша и съм стигнал за себе си до убеждението, че успешните сайтове са тези, които са динамични и постоянно променящи се.

В този реди на мисли - ако сега ще правиш интервюта с Криско, Павел и Венци Венц и тн, трябва да знаеш следващста стъпка каква ще е.

Според мен е нормално да се изчерпваш подтепено и за това птомяната е йубаво нещо. А блинки ти даде хляба в ръцете.
 
По-горе те попитаха каква е целта на сайта.
Пари, хоби, известност. Трябва да знаеш точната цел, иначе ще останеш е дупката.

И още нещо - следя много от най-успешните блогове в моята ниша и съм стигнал за себе си до убеждението, че успешните сайтове са тези, които са динамични и постоянно променящи се.

В този реди на мисли - ако сега ще правиш интервюта с Криско, Павел и Венци Венц и тн, трябва да знаеш следващста стъпка каква ще е.

Според мен е нормално да се изчерпваш подтепено и за това птомяната е йубаво нещо. А блинки ти даде хляба в ръцете.
Така е! Подкрепям напълно, но по-скоро го приемам като хоби. От малък съ фен на музиката, даже разцъквам от 2-3 години FL Studio, но на любителско ниво, разбира се.
Единствено не мога да приема факта, че тия тримата ги водят рапъри още. :D
 
Да, рапът не е това, което беше. Едно време БГ рапа беше уникален и много се радвам, че го хванах този период. Мишо Шамара, Спенс, Слим, 100 кила, Конса, Лошите, Ъпсурд. Сега човек освен Димчо нищо друго не става. Опитах се да се сетя, но уви.

Дойде ми идея, че може да се рекламират на някаква база и звукозаписни студиа или лейбъли, но вече това е с пряка договорка с техните собственици или представители, които могат да вземат това решение. ;)
 
Мисля, че в момента и Bate SA, доста добре показва родната действителност. А от класиците, нека не забравяме и King Size.
Поздравления за това, че набираш толкова голяма скорост, но имаш доста път да изминеш ;) Не си вкарвай главата в облаците все още.
Хайде дай да видим проекта де, стана ми любопитно.
 

Горе